Udział w licytacji komorniczej – jak sprawdzić nieruchomość DODATKOWO?

Forum prawneKategoria: KomornikUdział w licytacji komorniczej – jak sprawdzić nieruchomość DODATKOWO?
Maciej zapytał 2 lata temu

Dzień dobry, będę brać dzisiaj udział w licytacji komorniczej nieruchomości o godzinie 13, ale nie sprawdzałem wcześniej, czy ta działka jest zadłużona lub są z nią inne problemy (myślałem, że dzisiaj jeszcze to zrobię), czy jest możliwość “na teraz” sprawdzić to po sygnaturze? I1CO1066/18 pozdrawiam Maciej.

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Macieju,

na wstępie muszę napisać, że w przyszłości proszę Cię o wcześniejszy kontakt. Pisanie do nas na ostatnią chwilę nie jest rozsądne, tym bardziej, kiedy chcesz uzyskać od nas pomoc w tak istotnych sprawach, jak licytacja z nieruchomości.

Zaznaczę jednak, że pomimo szczerych chęci nie byłabym w stanie udzielić Ci informacji dotyczących nieruchomości, którą planowałeś kupić na licytacji komorniczej. Sama sygnatura to zbyt mało, by dotrzeć do szczegółów sprawy.

Niemniej gdybyś podał, chociaż dane komornika, który prowadzi sprawę, wówczas mogłabym wejść na stronę jego kancelarii lub na stronę Krajowej Rady Komorniczej i tam odszukać informacje o nieruchomości. Największe znaczenie ma księga wieczysta.

Tu wyjaśnię, że znając numer księgi wieczystej, obecnie można dokonać jej weryfikacji, przeglądając elektroniczną wersję księgi, dostępną na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Niemniej na przyszłość musisz wiedzieć, że planując zakup nieruchomości, warto sprawdzić wersję papierową księgi.

Dodam również, że jeśli jeszcze kiedyś będziesz chciał kupić nieruchomość z licytacji komorniczej, warto wcześniej udać się do kancelarii komornika celem przejrzenia dokumentów dotyczących nieruchomości, w tym wyceny.

Podobne tematy: