Umowa najmu mieszkania z firmą wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaUmowa najmu mieszkania z firmą wzór
AvatarOlgier zapytał 2 miesiące temu

Witam, potrzebna mi jest na już umowa najmu mieszkania z firmą, dokładniej chodzi o wynajem mieszkania firmie dla jej pracownika, zgłosiła się do mnie firma z innego miasta, która prowadzi budową wieżowca w moim mieście. Chcą wynająć mieszkanie na rok dla swoich dwóch kierowników budowy.

Niestety nigdy nie wynajmowałam mieszkania firmie i nie wiem, czy zgodzić się na podpisanie umowy, muszę dać odpowiedź w ciągu 3 dni. Czy dla mnie jako właściciela mieszkania jest jakaś różnica między wynajmem mieszkania dla osoby prywatnej a wynajmem dla firmy, dla jej pracownika? czy to bezpieczne?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie,

wynajęcie mieszkania sprawdzonej firmie, to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. W przypadku firmy istnieje bowiem większe prawdopodobieństwo, że wywiąże się ona z warunków umowy.

Proszę zwróć uwagę, że za wynajęciem mieszkania firmie przemawia już sam okres obowiązywania umowy – w Twoim przypadku będzie to cały rok, a być może prace budowlane przeciągną się na kilka kolejnych miesięcy.

Po drugie inaczej niż to ma miejsce w przypadku osób prywatnych, firma nie powinna zrezygnować z najmu przed czasem. Dodatkowo mieszkanie wydaje się być „bezpieczne”  piszesz, że mają je zajmować osoby wykonujące zawód kierowników budowy, czyli wykształcone i na stanowiskach.

Na Twoim miejscu nie wahałabym się z zawarciem umowy najmu mieszkania z firmą. Sprawdzony wzór takiej umowy załączam poniżej:

Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe wzór

Wynajem-mieszkania-dla-firmy-na-cele-mieszkaniowe-wzor-umowy-doc-pdf
Wynajem mieszkania dla firmy na cele mieszkaniowe wzór

Przed podpisaniem umowy sprawdziłbym jednak wiarygodność najemcy. Możesz poszukać informacji na temat danej firmy w internecie. Warto również sięgnąć po wpis do rejestru przedsiębiorców/spółek oraz poprosić o uiszczenie kaucji.

Niemniej jednak pamiętaj o zapoznaniu się zasadami dotyczącymi najmu mieszkania firmie na cele mieszkaniowe – kwestię tę poruszaliśmy już na naszej stronie.

W tym momencie wspomnę jedynie, że wynajmując mieszkanie firmie na cele mieszkaniowe, powinnaś zadbać o zawarcie odpowiedniego zapisu w umowie. W treści umowy musi znaleźć się klauzula, że przedmiotem najmu jest lokal mieszkalny, a umowa dotyczy najmu mieszkania firmie na cele mieszkaniowe.

Dodatkowo musisz liczyć się z obowiązkiem wystawiania rachunków i rozliczeniem najmu w US. Sprawy te nie są jednak skomplikowane i nie powinny przysporzyć Ci żadnych problemów.

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź