Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór
AvatarOla zapytał 6 miesięcy temu

Witam, poszukuję wzór pokwitowania odbioru gotówki za wynajem mieszkania, moi najemcy nalegają, abym czynsz odbierała w osobiście, są z Litwy i mają jakieś trudności w robieniu przelewów online.

Najemcy żądają właśnie, abym co miesiąc przy odbiorze gotówki za czynsz, pokwitowała jej odbiór. Gdzie znajdę wzór takiego pokwitowania? co powinno się w nim znaleźć?

4 odpowiedzi
Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 6 miesięcy temu

Witaj Ola,

druk pokwitowania odbioru pieniędzy za wynajem lokalu zamieszczamy poniżej, wzór pisma należy pobrać i wydrukować:

Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

pokwitowanie-odbioru-gotówki-za-wynajem-mieszkania-wzor-doc-pdf
Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

Pokwitowanie odbioru gotówki jest dowodem wniesienia płatności za zobowiązanie, które jasno wynika z umowy (w Twoim przypadku z umowy najmu mieszkania).

Pokwitowanie odbioru gotówki najczęściej wystawia się na prośbę osoby płacącej za czynsz gotówką. Podpisane pokwitowanie jest często niezbędne do ochrony praw lokatorów, by udowodnić wpłatę pieniędzy.

Mając pokwitowanie wpłaty gotówką za czynsz mieszkania, najemca w przypadku sporu może takim pokwitowaniem udowodnić swoje racje.

Pokwitowanie odbioru gotówki za czynsz można wręczyć i podpisać osobiście w trakcie wpłaty/przyjęcia pieniędzy, lub nawet przesłać pokwitowanie w terminie późniejszym listem, lub e-mailem.

Pokwitowanie, aby miało moc, musi być sporządzone na piśmie oraz powinno zawierać obowiązkowo czytelny podpis osoby, która odebrała pieniądze.

Podstawę prawną pokwitowania płatności gotówką określa art. 462 par. 1 Kodeksu Cywilnego:

§ 1. Dłużnik, spełniając świadczenie, może żądać od wierzyciela pokwitowania.

Warto przeczytać:

AvatarPatrycja P. odpowiedział 6 miesięcy temu

Witam, mam podobną sytuację. Osoba która wynajmuje ode mnie mieszkanie chce płacić mi gotówką i chce ode mnie pokwitowanie wpłaty za czynsz. Dlaczego najemcy nie chcą robić przelewów? czego się obawiają? nie rozumiem tego. Z płaceniem za czynsz mieszkania gotówką nastręcza więcej zachodu, bo trzeba umawiać się w mieszkaniu na odbiór gotówki…

AvatarKamikaze odpowiedział 1 miesiąc temu

Pobrałem właśnie potwierdzenie zapłaty za wynajem mieszkania, jestem właścicielem mieszkania w Łodzi. Wynajmuje je dwóch Litwińców, nie chcą płacić przelewem na konto, tylko gotówka. Nalegałem, żeby podpisywali co miesiąc takie pokwitowanie żeby nie było żadnych problemów i niejasności, mam nadzieję, że nie będą mieli nic przeciwko. Pozdrawiam.

Grzegorz SzwacińskiGrzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

kiedy-mozna-zadac-potwierdzenie-zaplaty-za-wynajem-mieszkania

pokwitowanie-odbioru-gotówki-za-wynajem-mieszkania-wzor-doc-pdf
Pokwitowanie odbioru gotówki za wynajem mieszkania wzór

Pokwitowanie odbioru gotówki za czynsz jest twardym i niepodważalnym dowodem płatności za zobowiązanie wynikające z umowy czynszu. Potwierdzenie wpłaty wystawia się na żądanie wpłacającego pieniądze. Co ważne, można żądać wydania potwierdzenia wpłaty środków za czynsz wstecz.

Płacąc więc np. za czynsz gotówką przez pół roku, możesz zażądać wydania potwierdzenia na piśmie, że czynsz za 6 ostatnich miesięcy jest w pełni uregulowany.

Pisemne potwierdzenie dowodzi faktu płatności i najczęściej jest pomocny osobom, które pieniądze wpłacają. Wtedy, w razie potencjalnych problemów i sporu z wynajmującym mieszkanie, wpłacający posiada niepodważalne pokwitowanie.

jak-dostarczyc-pokwitowanie-wplaty-gotowki

Twoja odpowiedź