Donos do Urzędu Skarbowego wynajem mieszkania WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaDonos do Urzędu Skarbowego wynajem mieszkania WZÓR
Opol zapytał 4 lata temu

Chcę zgłosić donos do urzędu skarbowego na wynajem mieszkania, które znajduje się obok mojego mieszkania w bloku. Właściciel mieszkania wynajmuje je na różne okoliczności i często jest hałas, imprezy i dzieją się inne dziwne rzeczy.

Gdzie i jak zgłosić nielegalny wynajem mieszkania oprócz urzędu skarbowego. Czy zgłoszenie może być anonimowe?

6 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Aby donos do Urzędu Skarbowego został rozpatrzony, powinien być sporządzony w sposób jasny i rzeczowy, bez zbędnego lania wody i chaotyzmu.

Donos powinien mieć przejrzystą konstrukcję i powinien stanowić jednoznacznie o popełnianym przez kogoś przestępstwie.

Wzór donosu do urzędu skarbowego na wynajem mieszkania załączam poniżej, dokument należy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie zanieść lub przesłać do miejscowego urzędu skarbowego:

Donos do urzędu skarbowego wynajem mieszkania wzór

Donos-do-urzedu-skarbowego-wynajem-mieszkania-wzor-pdf-doc

Donos do urzędu skarbowego wynajem mieszkania wzór

Warto przeczytać:

Zet29 odpowiedział 4 lata temu

a tak w ogóle, na jakiej podstawie US może dokonać kontroli skarbowej osoby, która wynajmuje mieszkanie bez rozliczania się? i czy można sprawdzić kto złożył donos?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Jako strona postępowania, masz prawo wglądu do akt sprawy, jeśli zatem podstawą wszczęcia kontroli skarbowej był faktycznie donos, powinien on znaleźć się w katach sprawy.

Podstawa prawna:

Art. 178. – [Wgląd do akt sprawy podatkowej] – Ordynacja podatkowa

§ 1. Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, odpisów oraz sporządzania kopii przy wykorzystaniu własnych przenośnych urządzeń. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.

 

Kamil44 odpowiedział 3 lata temu

Proszę Państwa nielegalny wynajem mieszkania gdzie i jak zgłosić? sąsiad wynajmuje mieszkanie krótko terminowo, w mieszkaniu odbywają się różne schadzki i imprezy, nie ukrywam, że jest to dla nas i naszej rodziny bardzo uciążliwe, chcielibyśmy zrobić coś, żeby te imprezy się skończyły.

Czy donos do urzędu skarbowego będzie dobrym pomysłem? z facetem w ogóle nie da się porozmawiać, że hałas dobiegający z jego wynajmowanego mieszkania przeszkadza nie tylko nam, ale i wszystkim mieszkańcom bloku.

Z tego co wiem – nielegalny wynajem mieszkania jest zabroniony, czy więc w takiej sytuacji donos do urzędu skarbowego coś zdziała? że właściciel mieszkania zaprzestanie jego wynajmowania? czy możemy prosić o sprawdzony wzór donosu do urzędu skarbowego?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Kamil,

oczywiście, że warto podjąć jakieś działania, pozostając biernymi, nic nie wskóracie, a sytuacja może jeszcze się pogorszyć, warto więc jak najszybciej zacząć działać, zamieszczam poniżej wzór donosu do US:

Donos do urzędu skarbowego wynajem mieszkania wzór

Donos-do-urzedu-skarbowego-wynajem-mieszkania-wzor-pdf-doc

Donos do urzędu skarbowego wynajem mieszkania wzór

Oprócz donosu możecie jeszcze złożyć skargę na hałasujących sąsiadów, może to być skarga indywidualna, bądź skarga zbiorowa na sąsiada, wzór obu skarg zamieszczam poniżej:

Skarga na uciążliwego sąsiada wzór

skarga-na-uciazliwego-sasiada-wzor

Skarga na uciążliwego sąsiada wzór

Skarga zbiorowa na sąsiada wzór

Więcej na temat skargi na sąsiada przeczytasz tutaj: Skarga na sąsiada – wzór

Oliwia odpowiedział 3 lata temu

A ja chciałam zapytać jak można skontaktować się z działem pomocy? Jest jakiś kontakt? Nigdzie nie mogę znaleźć