Wniosek o odroczenie terminu rozprawy pdf WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o odroczenie terminu rozprawy pdf WZÓR
Olek zapytał 2 lata temu

Czy można złożyć wniosek o odroczenie terminu rozprawy? sąd wyznaczył termin rozprawy sądowej na za 2 miesiące. Chciałbym jednak odroczyć rozprawę na 2-3 miesiące ze względów zdrowotnych. Jestem po zawale, leczę się i nie chcę ryzykować podróżowania do oddalonego miasta komunikacją miejską i narażać się na zarażenie koronawirusem.

Zresztą lekarz odradził mi wychodzenia z domu, jeśli to możliwe (jestem w grupie wysokiego ryzyka). Chcę przez to złożyć wniosek o odroczenie terminu rozprawy na kilka miesięcy, aż sytuacja w Polsce polepszy się i nie będzie tylu zachorowań. Czy sąd zgodzi się na to?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

szkoda, że nie podał Pan, o jaką sprawę konkretnie chodzi i jakie stanowisko w sprawie Pan zajmuje. Powyższe pozwoliłoby mi przeanalizować, czy wniosek o odroczenie terminu rozprawy będzie najbardziej zasadny, biorąc pod uwagę okoliczności, którymi się Pan kieruje – problemy zdrowotne, pandemia.

Jeśli chce Pan odczekać, aż liczba zachorowań na koronawirusa zmaleje, czyli do miesięcy letnich, być może bardziej zasadnym będzie wniosek o zawieszenie postępowania. Niemniej jednak nie wiem, czy charakter sprawy i Pana status pozwala na złożenie przedmiotowego wniosku.

Wracając jednak do pytania o wniosek o odroczenie rozprawy, to oczywiście może on zostać poparty problemami zdrowotnymi. Piszę Pan o obawie zakażenia się koronawirusem, dlatego w niniejszym wniosku warto wskazać bardziej odległy termin – poprosić sąd o wyznaczenie kolejnej sprawy sądowej na maj lub czerwiec.Poniżej przesyłam gotowy wzór wniosku:

Wniosek o odroczenie rozprawy wzór

Na uzasadnienie wniosku należy podać przebyty zawał oraz dalsze problemy zdrowotne, oraz podnieść okoliczność, że znajduje się Pan w grupie wysokiego ryzyka. Warto napisać o zaleceniach lekarza prowadzącego, w tym odnieść się do zakazu przebywania w miejscach publicznych, gdzie mógłby Pan zakazić się wirusem.

Jeśli jest Pan w posiadaniu dokumentacji lekarskiej, powinna ona stanowić załącznik do niniejszego wniosku. Warto skserować m.in. zaświadczenia lekarskie i karty informacyjne leczenia szpitalnego.

Na koniec napiszę, że powinien Pan złożyć przedmiotowy wniosek jak najszybciej, nie zaś przed samą rozprawą. Natomiast to czy wniosek o wyznaczenie innego terminu sprawy zostanie przez sąd uwzględniony zależeć przede wszystkim od charakteru samej sprawy, jej etap i udziału innych osób. Mam jednak nadzieję, że biorąc pod uwagę Pana osobę, sąd będzie przychylny i odroczy termin rozprawy.

Powodzenia!

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź

11 + 6 =