Wniosek o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego – wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego – wzór
s34 zapytał 3 lata temu

Jak przyspieszyć otrzymanie mieszkania socjalnego? Lista oczekujących na mieszkanie od miasta jest długa. Jesteśmy na prawie 200 miejscu dopiero, a wynajem nas przerasta finansowo… Co mamy zrobić? Siły już nie mamy oczekiwać, może otrzymamy mieszkanie od miasta za jakieś 20 lat dopiero. Mamy się zadłużyć na wynajem by nas wyrzucono z tego mieszkania?

6 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

jeśli jesteście Państwo dopiero na 200 miejscu do otrzymania mieszkania socjalnego od miasta, to rzeczywiście przedmiotowe mieszkanie może zostać Państwu przydzielone dopiero za kilka, a nawet kilkanaście lat.

Mając powyższe na uwadze, zasadne będzie przygotowanie pisma/prośby o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego. Wzór takiego wniosku zamieszczam poniżej:

wniosek-o-przyspieszenie-przydzialu-mieszkania-socjalnego-wzor-pdf-doc

Wniosek o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego – wzór

Trzeba mieć jednak na uwadze, że taka prośba nie przybierze toku oficjalnego pisma, zatem może nie wywołać żadnego skutku. Niemniej jednak podejmowanie każdej próby uznać należy za usprawiedliwione. Dlatego radzę nie rezygnować z pomysłu złożenia niniejszego wniosku.

W treści wniosku należy jednak odnieść się do najistotniejszych kwestii. Będzie to oczywiście brak własnego mieszkania, brak perspektyw na zakup własnego „M” oraz oczywiście trudności finansowe. Te należy dokładnie opisać, biorąc pod uwagę wysokość dochodów wszystkich członków rodziny oraz listę stałych wydatków.

Musicie Państwo odnieść się do stałych kosztów utrzymania, na które składa się czynsz za wynajem mieszkania. Należy również dosadnie zaznaczyć, że pozostała kwota nie pozwala na pokrycie nawet usprawiedliwionych wydatków.

Trzeba wspomnieć, że powyższe prowadzi do powstania jeszcze większych trudności finansowych, generuje bowiem powstawanie kolejnych zadłużeń. Jeśli w Państwa rodzinie występują również inne problemy, np. zdrowotne to do nich również należy się odnieść. Im więcej szczegółów znajdzie się we wniosku o przyspieszenie przydzielenia mieszkania od miasta, tym większa szansa, że ktoś się pochyli nad Państwa sprawą.

Niemniej jednak trzeba zadbać o jego treść, tak by wniosek był sformułowany jasno i czytelnie oraz poparty odpowiednimi dowodami w postaci zaświadczeń o dochodach, rachunkach za mieszkanie, opłaty licznikowe itp.

Na koniec dodam jeszcze, że być może warto zastanowić się nad wsparciem miasta w postaci dodatku do mieszkania. Jeśli spełnicie Państwo kryteria dochodowe, istnieje szansa, że otrzymacie środki na częściowe pokrycie kosztów utrzymania wynajmowanego mieszkania.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Warto przeczytać:

Krystian odpowiedział 3 lata temu

Czy mogłaby Pani przygotować wzór takiego pisma ? do pobrania? 

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Poniżej znajduje się przygotowany przez nas wzór pisma:

Wniosek o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego wzór

wniosek-o-przyspieszenie-przydzialu-mieszkania-socjalnego-wzor-pdf-doc

Wniosek o przyspieszenie przydziału mieszkania socjalnego – wzór

Marcin D. odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, pobrałem wniosek o przyspieszenie lokalu socjalnego, mam nadzieję że uda się to wszystko spiąć żebym dostał mieszkanie wraz z terminem wypowiedzenia mi umowy najmu mieszkania, właściciel nieruchomości powiadomił nas, że za około pół roku będzie chciał sprzedać swoje mieszkanie, nie stać nas na dalsze wynajmowanie, mam nadzieję że władze miasta znajdą dla nas lokal socjalny, pozdrawiam i życzę wszystkim oczekującym na lokal powodzenia! pozdrawiam Marcin D.

Edyta Cz. odpowiedział 3 lata temu

Podanie o mieszkanie socjalne dla samotnej matki. Poszukuję wzoru pisma, aby dostać mieszkanie socjalne. Jestem samotną matką, mieszkam wraz z synem 20-letnim. Bardzo proszę o pomoc. Mieszkam w wynajętym mieszkaniu, na chwilę obecną, mam stałą pracę, lecz na zakup mieszkania mnie nie stać. Bardzo proszę o pomoc w napisaniu pisma, jeżeli to nie problem. Dziękuję

gers odpowiedział 2 lata temu

Jak napisać wniosek o przyspieszenie mieszkanie komunalnego? Jestem na 86 miejscu, mam dziecko 3-letnie, mieszkamy osobno, jestem osobą bezdomną, kobieta z dzieckiem mieszka z rodzicami, nie mają warunków do edukacji dziecka i jakiś wniosek może pomóc o przyspieszenie dostania mieszkania w szybszym terminie?