Wzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnieniu długu

Forum prawneKategoria: WindykacjaWzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnieniu długu
AvatarMaciek669 zapytał 1 rok temu

Witam.

Potrzebuję wzór pisma do firmy windykacyjnej o przedawnieniu długu. Odezwała się do mnie firma windykacyjna o spłatę długu za telefon komórkowy.

Sprawa co najlepsze jest z 2001 r., dzwoniłem do sądu o wgląd do akt i po upływie około 2 tygodni oddzwonili do mnie mówiąc, że akta są tak stare i wybrakowane, że nie mogą mi pomóc i żebym składał wniosek do firmy windykacyjnej o przedawnienie długu.

Jak powinna wyglądać odpowiedź do firmy windykacyjnej?

Dziękuję bardzo za poradę i pozdrawiam Maciek P.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 rok temu

Macieju, pytasz, jak powinna wyglądać odpowiedź do firmy windykacyjnej w kwestii przedawnionego długu, zatem zachęcam Cię do posłużenia się naszym sprawdzonym wzorem pisma, który pobierzesz poniżej:

Pismo-do-firmy-windykacyjnej-przedawnienie-długu-wzor-pdf-doc
Pismo do firmy windykacyjnej – przedawnienie długu

Niemniej jednak napiszę, że w odpowiedzi na wezwanie firmy windykacyjnej o spłatę starego długu za telefon komórkowy, należy podnieść zarzut przedawnienia roszczenia.

Zatem przygotowując odpowiedź na wezwanie firmy windykacyjnej, oprócz podstawowych danych, które możesz spisać z otrzymanego wezwania:

  • dane firmy windykacyjnej (jej nazwa, adres, siedziba)
  • numer sprawy windykacyjnej
  • kwota do zapłaty
  • tytuł dochodzonego roszczenia

Pismo powinno zawierać sentencję, iż nie życzysz sobie dalszych pism, wezwań do zapłaty, ani telefonów z upomnieniami i prosisz o zaniechanie dalszej procedury windykacyjne, ze względu na przedawnienie roszczenia o zapłatę.

Możesz również wskazać, iż nieuregulowana należność pochodzi z 2001 roku, natomiast roszczenia firm telekomunikacyjnych, jako te związane z prowadzoną działalnością gospodarczą ulegają przedawnieniu z upływem trzech lat, od daty wymagalności.

Natomiast, roszczenia o których orzekł sąd przedawniają się po 6 latach od ostatniej czynności przerywającej bieg terminu przedawnienia – termin obowiązujący do 9 lipca 2018 roku. Zatem roszczenia o zapłatę z pewnością uległo przedawnieniu.

Myślę, że taka odpowiedź powinna zahamować dalszą windykację. Powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Twoja odpowiedź