Dzień dobry, mam 2 niespłacone pożyczki i grozi mi lada dzień windykacja w Providencie, czy wie ktoś jak to wygląda? czy szybko działają? jest zewnętrzna firma windykacyjna czy mają swoją? sporo czytałam o nękaniu przez firmy windykacyjne i trochę się obawiam metod jakie Provident podejmie wobec mnie, czy warto spłacać chwilówkę choćby po 20-30 zł miesięcznie? czy to coś da? Prosze o pomoc.


Nigdy nie miałam problemów z Providentem, ale czytałam wielokrotnie na forach, że ludzie skarżyli się na nękanie przez pracownika Providenta jeśli dochodziło do niespłacania raty pożyczki.

Windykacja Provident – jak działa?

Czytałam kiedyś wypowiedź biura prasowego Provident Polska i zaznaczono tam, że windykacja Providenta prowadzi raczej klasyczne działania windykacyjne, zupełnie tak jak reszta instytucji finansowych i niczym się od nich nie różnią.

Napomknęli też, że jeżeli dłużnik notorycznie wykręca się od płacenia kolejnych rat pożyczki, to jego sprawę przejmuje dział windykacji. Następnie, jeśli windykacja nie ściągnie należności, to sprawa kierowana jest na tory sądowe, o czym oczywiście dłużnik jest informowany listownie.

Rzecznik Biura Prasowego Provident, wspomniał też, że pożyczki które oferują, są bardzo elastyczne jeśli chodzi o spłacanie rat.

W opcji „obsługa domowa” jeśli pożyczkobiorca ma chwilowe problemy z zapłaceniem raty pożyczki w danym tygodniu, to może on po zgłoszeniu tego przedstawicielowi Provident, nie płacić raty w tym tygodniu, i nadpłacić kwotę przy kolejnych ratach – ale jak to wygląda w praktyce? tego nie wiem.

Jak uniknąć windykacji w Providencie?

Jeśli wciąż masz trudności ze spłatą pożyczek w Providencie, to wpłacaj choćby po kilkadziesiąt złotych na poczet spłaty pożyczek. Dasz w ten sposób firmie pożyczkowej do zrozumienia, że zamierzasz finalnie spłacić dług i nie masz zamiaru ich oszukać, odwleczesz tym samym w czasie, windykację Twojego długu.

Generalnie, skoro są to tylko dwie pożyczki, to podejrzewam, że kwota nie jest jakaś nie wiadomo jak duża, warto naprawdę się sprężyć i zrobić wszystko, żeby za wszelką cenę nie mieć do czynienia z firmą windykacyjną.

Często firmy pożyczkowe, jeśli nie widzą szans na wyegzekwowanie długu, to sprzedają go na giełdzie długów, to nie jest nic dobrego dla dłużnika, bo nigdy nie wiadomo na jaką firmę windykacyjną się trafi.

A teraz przeczytaj o tym:

Udostępnień 0