Zgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe WZÓR pdf i doc

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe WZÓR pdf i doc
Jan K. zapytał 3 lata temu

Witam, wiem już, że potrzebna mi jest zgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe, nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnego wzoru pisma, czy mogę prosić o pomoc w sporządzeniu takiego pisma, najlepiej w formacie .PDF?

Kupiłem działkę budowlaną, rozmawiałem z sąsiadem i nie ma żadnych problemów, żeby się podłączył do wodociągu, chciałbym mieć to jednak na piśmie, stąd właśnie potrzebuję wzór pisma: zgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe. Proszę o pomoc.

6 odpowiedzi
Erykson odpowiedział 3 lata temu

Witam, mam pozwolenie na podłączenie wody od sąsiada, też chcę mieć to na piśmie, bo za rok, dwa czy pięć lat może się okazać, że sąsiad zmienił zdanie, a tak to będę miał jego zgodę na piśmie. Na chwilę obecną przyłącze wodociągowe przez działkę sąsiada jest możliwe, chcę kuć żelazo, póki gorące, poproszę też o wzór oświadczenia.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Wniosek o wyrażenie zgody na wykonanie przyłącza wodociągowego to mimo wszystko bardzo ważny dokument, ponieważ bez zgody sąsiada, nie będziecie mogli tego przyłącza wykonać, ponadto przy naprawdę uciążliwym sąsiedzie, sprawa może nawet trafić do sądu, gdzie ciągnąć się może nawet kilka lat.

Jeśli więc rozmawialiście z sąsiadami i wyrażają oni na dzień dzisiejszy zgodę na podłączenie się do rurociągu, warto tę wolę udokumentować na piśmie, dając sąsiadowi do podpisania stosowne oświadczenie, którego wzór zamieszczam poniżej:

Zgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe wzór pdf doc

Zgoda-sasiada-na-przylacze-wodociagowe-wzor-pdf-doc

Zgoda sąsiada na przyłącze wodociągowe wzór pdf doc

Podobne wątki:

Emi odpowiedział 3 lata temu

a co jeśli jest brak zgody sąsiada na przyłącze wodociągowe, pytałem o powód dlaczego nie? to dostałem odpowiedź: “nie bo nie!”. Jakie mam możliwości i co mogę zrobić by móc się podłączyć pod rurociąg?

Marcin J. odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry – pobrałem właśnie wzór pisma zgody sąsiada na przyłącze wodociągowe, nie jestem jednak pewny czy sąsiad wyrazi zgodę, bo z tego co się dowiedziałem, to jest w konflikcie z sąsiadami z drugie strony płotu, którzy też budują, nie wiem na jakim etapie jest sprawa, mają stan surowy otwarty.

Sąsiad jest moim jedynym sąsiadem od którego mogę podłączyć wodę, dlatego byłbym nawet skłonny zapłacić za udostępnienie przyłącza wodociągowego z jego działki. Można iść z tym do sądu jak nie będzie zgody na przyłącze, ale wiem, że takie sprawy trochę trwają, a nam zależy na czasie, bo mamy kredyt i musimy zamykać kolejne etapy budowy, a poza tym chcemy jak najszybciej uciec z bloków.

Dam znać czy udało mi się dzięki waszemu pismu uzyskać pozwolenie sąsiada na przyłączenie się do jego wodociągu. Pozdrawiam serdecznie!

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Welurski odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry, niestety mnie też potrzebna jest zgoda na podłączenie do prywatnej sieci wodociągowej, bo jesteśmy ostatnią działką w linii zabudowy, gdzie jest 12 domów jednorodzinnych, my chcemy podłączyć się do sąsiada, ale potrzeba sporządzić takie pisemko, w którym sąsiad wyrazi zgodę, żebyśmy mogli się do niego podłączyć…