Zmiana komornika – jak tego dokonać?

Kategoria: AlimentyZmiana komornika – jak tego dokonać?
rtl zapytał 11 miesięcy temu

Chcę zmienić komornika na innego, ponieważ obecny sprawia mi problemy, nie przesyła mi dokumentów, nie odbiera telefonu, a jak odbierze, to kłamie w sprawie alimentów na mojego niepełnosprawnego synka.

Dzwoniłam do innego komornika, podejmie się tej sprawy, gdy skończę z obecnym komornikiem, co muszę zrobić w tym przeniesieniu sprawy do nowego komornika…? bo nie wiem, od czego zacząć.

2 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 11 miesięcy temu

Witam serdecznie,

zmiana komornika jest oczywiście Pani prawem. Jeżeli więc obecny komornik nie wykonuje swoich obowiązków, jak należy, a przy tym kontakt z nim jest utrudniony, śmiało można myśleć o zaangażowaniu nowego komornika.

Jeśli znalazła Pani już innego komornika, zasadne będzie złożenie wniosku o przekazanie sprawy egzekucyjnej innemu komornikowi, wzór wniosku załączam poniżej:

Wniosek o przekazanie sprawy do innego komornika – wzór

Wniosek o przekazanie sprawy egzekucyjnej innemu komornikowi należy złożyć do komornika, który obecnie zajmuje się ściągalnością alimentów. We wniosku należy wskazać wybranego komornika z podaniem jego imienia, nazwiska i adresu kancelarii.

Obecny komornik będzie związany Pani wnioskiem jednakże, zanim przekaże sprawę innemu komornikowi, zwróci się do niego z zapytaniem, czy wyraża zgodę na jej przejęcie.

Zatem przed złożeniem wniosku o przekazanie sprawy egzekucyjnej, warto jeszcze raz podjąć kontakt z nowym komornikiem i poinformować go o swoim zamiarze, tak by pamiętał o sprawie i przyjął ją bez żadnych komplikacji.

Podobne tematy:

Marianna Z. odpowiedział 4 miesiące temu

Witam. Czy mogę zmienić komornika? Były mąż ma zasądzone alimenty w kwocie 600 zł, dług alimentacyjny to ponad 27 tysięcy …mimo to nie spłaca długu a alimenty bieżące płaci kiedy mu się podoba i w jakiej kwocie mu się podoba. Ponadto wcześniej miałam kwotę 400 zł, też nie płacił całej kwoty. Wyrok uprawomocniony na końca kwietnia na 600 zł a asesor komorniczy mówi mu, że nie musi płacić tyle, tylko 400 co mam zrobić. Dodam, że długu w tak dużej kwocie komornik nie egzekwuje w żaden sposób, czy mogę zmienić komornika?

Twoja odpowiedź