Zmiana komornika – alimenty (nie jestem zadowolona z jego usług) + [WZÓR]

Jak zmienić komornika, który prowadzi egzekucję alimentów na byłym mężu? jak mogę przenieść się do innego komornika? potrzebuję złożyć taki wniosek u obecnego komornika, bo nie jestem zadowolona z jego osiągnięć. Mam wrażenie, że mój wniosek o wszczęcie egzekucji alimentów leży sobie na biurku, a komornik nic nie robi…

Jak napisać wniosek o zmianę komornika? że nie jestem zadowolona z jego usług? tak, żeby to prawnie miało ręce i nogi? nie mam czasu latać co chwilę do komornika, bo pracuję, jestem sama i mam dwójkę dzieci, proszę Was o pomoc w przygotowaniu takiego wniosku… proszę o pomoc!


Zmiana komornika – alimenty

Jeśli nie jesteś zadowolona z egzekucji komorniczej alimentów, to jak najbardziej możesz wnioskować o zmianę komornika, nie ma co do tego wątpliwości, wyjątkiem, kiedy zmiana komornika nie jest możliwa, jest egzekucja z nieruchomości, bowiem postępowanie egzekucyjne musi prowadzić komornik właściwy na miejsce położenia tej nieruchomości.

W innych sprawach zmiana komornika nie powinna stanowić żadnego problemu. Prawo do zmiany komornika daje Ci ustawa o komornikach sądowych:

Art. 8. Zakres terytorialny działania komornika, prawo wyboru komornika

13. Komornik, za zgodą wierzyciela, może przekazać całość lub część sprawy egzekucyjnej innemu komornikowi, jeżeli ten wyrazi na to zgodę.

Zanim jednak złożysz wniosek o przekazanie sprawy do innego komornika, powinnaś najpierw uzyskać zgodę komornika przejmującego postępowanie alimentacyjne.

Ty natomiast jako wierzyciel, wyrażasz zgodę na zmianę organu egzekucyjnego przez samo złożenie do obecnego komornika poniższego wniosku.

Wniosek o przekazanie sprawy do innego komornika – wzór

Wniosek o przekazanie sprawy do innego komornika – wzór

Przekazanie sprawy do innego komornika następuje w formie postanowienia, które jest zaskarżalne, to co jeszcze musisz wiedzieć to fakt, że po uprawomocnieniu postanowienia o przekazaniu akt sprawy innemu komornikowi, poprzedni komornik ma obowiązek, aby w ciągu 7 dni od daty uprawomocnienia postanowienia, przekazać wierzycielowi niewykorzystaną kwotę zaliczki, którą wierzyciel przekazał komornikowi.

A więc nie trzeba być skazanym na tego komornika, którego wybraliśmy za pierwszym razem – już na zawsze, komornika można zmienić składając stosowny wniosek, którego wzór zamieściłam u góry. Życzę powodzenia!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze