Zmiana kontaktów z dzieckiem WZÓR PISMA

Forum prawneKategoria: AlimentyZmiana kontaktów z dzieckiem WZÓR PISMA
Bartłomiej W. zapytał 4 lata temu

Dzień dobry,

Wyrokiem sądu mam zasądzone kontakty z dzieckiem, chcę złożyć wniosek o zmianę kontaktów na okres wakacji. Chciałbym być z dzieckiem jeden cały miesiąc, a drugi matka, żeby była.

Czytałem na forum, że postanowienie sądu w przedmiocie kontaktów z dzieckiem może być zmienione, gdy zmienią się jakieś okoliczności obojga rodziców. Czyli jeśli sąd raz ustalił widzenia z dzieckiem, mogą one być zmienione prawda?

Czy mogę więc w dowolnym czasie wystąpić do sądu z wnioskiem o zmianę kontaktów. Czy mogłaby mi Pani pomóc przygotować taki wniosek?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj Bartłomieju,

Zmiana postanowienia o zabezpieczeniu kontaktów z dzieckiem jest jak najbardziej możliwa, wystarczy złożyć wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem (którego wzór pobierzesz poniżej). Jak wiadomo, orzeczenie w przedmiocie kontaktów z dzieckiem jest jednym z innych elementów wyroku rozwodowego i dość często zdarza się, że orzeczenie to, z różnych powodów trzeba zmienić.

Natomiast zmiana postanowienia o kontaktach z dzieckiem może polegać na:

  • zmianie terminu widzeń,
  • rozszerzeniu kontaktów,
  • ograniczeniu kontaktów,
  • lub nawet ich zakazaniu.

Jeśli chodzi o właściwość Sądu, to Sądem właściwym będzie tu Sąd Opiekuńczy, a dokładniej Sąd Rejonowy miejsca zamieszkania dziecka, a w braku miejsca zamieszkania – Sąd miejsca jego pobytu.

Złożenie wniosku jest płatne i kosztuje 40,00 zł, a postępowanie toczy się w ramach postępowania nieprocesowego. Poniżej załączam wzór wniosku, który wystarczy pobrać, wydrukować i wypełnić:

Wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem wzór

Wniosek-o-zmiane-kontaktow-z-dzieckiem-wzor-doc-pdf

Wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem wzór

Warto przeczytać:

Ilona K. odpowiedział 3 lata temu

Witam, a jak napisać odpowiedz na wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem? dostałam pismo z sądu.