Jak odnaleźć komornika i gdzie wpłacić zaległe alimenty?

gdzie-wpłacić-zaległe-alimenty-komornik

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak mam odnaleźć komornika i gdzie mogę wpłacić zaległe alimenty? Dodam jeszcze, że nie znam na chwilę obecną sumy, na jaką jestem zadłużona…


Gdzie wpłacać zaległe alimenty?

Skoro zalegasz z alimentami i dług wylądował u komornika, to, czy nikt nigdy się z Tobą nie kontaktował w tej sprawie? miałabyś wtedy jak na dłoni, który komornik prowadzi Twoją sprawę.

Ale to nic…

Każda Gmina w każdym mieście czy miasteczku, zobowiązana jest do zgłaszania dłużników alimentacyjnych do wszystkich BIG-ów w Polsce. Jest to prawne zobowiązanie każdej Gminy.

A więc w BIG-u znajdziesz informację na temat swoje go zadłużenia, jego wysokości, oraz to, który komornik zajmuje się Twoją sprawą.

Jak odnaleźć komornika za alimenty?

Wystarczy zarejestrować się w jednym z rejestrów, jeśli chodzi o długi alimentacyjne, to polecam rejestrację w BIG InfoMonitor. Rejestracja jest dość prosta, wystarczy postępować według instrukcji:

Wchodzisz na stronę główną BIG InfoMonitor:

rejestracja-w-big-infomonitor-1

Następnie klikasz przycisk „Konsument”

rejestracja-w-big-infomonitor

Teraz klikasz w baner: „Sprawdź siebie”

rejestracja-w-big-infomonitor

Następnie kliknij: „Przejdź do rejestracji”

rejestracja-w-big-infomonitor

Teraz wypełnij wymagane pola.

rejestracja-w-big-infomonitor

Następnym krokiem będzie aktywowanie konta w BIG InfoMonitor oraz weryfikacja swojej tożsamości. Myślę, że korzystając z tego rejestru, będziesz z łatwością mogła znaleźć komornika, który obsługuje Twój dług alimentacyjny.

Czym właściwie jest BIG InfoMonitor?

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (BIG InfoMonitor) przyjmuje, przechowuje oraz udostępnia informacje o zadłużeniu każdego konsumenta, oraz przedsiębiorców. BIG InfoMonitor to również rejestr, który udostępnia dane z baz: Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz Związku Banków Polskich (ZBP).

Koniecznie przeczytaj jeszcze:

Imię:
Aneta

Oceń nasz artykuł: