Jak spłacić kartę kredytową SZYBKO i TANIO?

Moim problemem jest spłata karty kredytowej. Mam 26 lat, nie mam stałych dochodów, dług na karcie kredytowej to 5,400 zł, karta kredytowa jest w Santander Bank i jest to karta Visa, płacę co miesiąc wyliczoną przez system kwotę minimalną, wahają się one od 150 do 200 zł. Oprocentowanie jest 10% rocznie.

Proszę o jakieś porady jak najskuteczniej i najtaniej spłacić taki dług na karcie kredytowej, nie jest to dla mnie lekkie, bo nie mam stałych dochodów, ledwo kleje te miesięczne kwoty do spłaty minimalnej, ale co je wpłacę, to zaraz z nich korzystam, żeby mieć za co żyć i tak spłata karty kredytowej, wydłuża się.

Proszę o jakieś wskazówki, jak spłacić kartę kredytową? jak to spłacić najmniej boleśnie? Najtaniej bez zbędnych kosztów i odsetek? Czy może rozłożenie kwoty na karcie kredytowej na raty jest lepsze niż spłacanie kwotami minimalnymi co miesiąc? Będę wdzięczna za porady. Z wyrazami szacunku Sylwia B.


Jak spłacić kartę kredytową?

jak-splacic-karte-kredytowa

Długi na karcie kredytowej, których nie możesz spłacić, to naprawdę niemały problem. Karty kredytowe są dość drogie i na dłuższą metę, nie warto na nich polegać! szczególnie gdy nasz płynność finansowa jest dość krucha.

Jeśli już któryś raz z rzędu, spłacasz jedynie kwotę minimalną i nie możesz odbić się od dołka, to warto, a nawet trzeba powiadomić o tym bank. Najlepiej osobiście idź do banku i powiedz, że masz trudności ze spłatą karty kredytowej.

Następnie poproś bank o rozłożenie zadłużenia na karcie kredytowej na raty. Ustal z pracownikiem banku, jakiej wysokości raty, możesz co miesiąc płacić.

Konsolidacja długu na karcie kredytowej

Można oczywiście skonsolidować zadłużenie na karcie kredytowej i przenieść zadłużenie do innego banku, spłacając je miesięcznymi ratami, ale chyba odradzę Ci takie rozwiązanie, bo masz tylko jedną kartę kredytową, więc więcej problemu niż pożytku z takiego rozwiązania!

Jeśli powyższe rozwiązania nie podobają Ci się, to może pożycz pieniądze o kogoś z rodziny, przyjaciół? wtedy obędzie się bez odsetek i bez podpisywania nowych umów. Będziesz mogła spłacić dług na karcie kredytowej całkowicie… Później pozostanie Ci jedynie: wywiązanie się ze słownej umowy z członkiem rodziny, a terminowe spłacanie długu, to już tylko kwestia Twojego honoru ;-)

Historia kredytowa

Uważaj na swoją historię kredytową, jeśli dojdzie do tego, że będziesz miała widoczne opóźnienia w spłacie karty kredytowej, to z pewnością BIK to wyłapie. Popsujesz sobie tym samym swój wizerunek wobec banków, z którymi w przyszłości będziesz współpracować, np. kredyt na dom czy mieszkanie, czy kredyt na samochód… Pomyśl o tych konsekwencjach już dziś!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

5 komentarzy w “Jak spłacić kartę kredytową SZYBKO i TANIO?”
 1. Muszę spłacić 3 tysiące z karty kredytowej. Nie mam tej kwoty na raz. Na umowie o pracę jestem tylko na 1/8 etatu, a resztę dostaję “pod stołem”. Jakie mam opcje?

  1. Janina Gołębiecka

   Nie musisz tej kwoty spłacać na raz w jednej płatności. Wiele banków pozwala rozłożyć zadłużenie na karcie kredytowej na dogodne raty, ilość rat ustala się samemu przez co jest możliwość ustalenia poprzez ilość rat, wysokości raty zadłużenia na karcie kredytowej. Zaloguj się do bankowości elektronicznej banku w którym masz przyznany limit kredytowy i poszukaj opcji rozłożenia zadłużenia na karcie kredytowej na raty. Jeśli nie znajdziesz tej opcji po zalogowaniu się do panelu banku, to idź do banku osobiście i poproś o umożliwienie spłaty karty kredytowej w ratach. Pozdrawiam!

 2. Dzień dobry. Mam zadłużenie na karcie kredytowej. Dostępne środki -71,57 zł. Saldo: – 4,071,57 zł. Obecnie spłaciłam minimalną ratę w wysoki 300 zł. Nie została jeszcze zaksięgowana. Czy mogłabym prosić o rade, jak zmniejszać zadłużenie na karcie kredytowej? Czy przelew na konto karty kredytowej mojego wynagrodzenia wyrówna ujemny bilans? Proszę o wyjaśnienie, jak docelowo spłacić w całości kartę kredytową?

 3. Dobry wieczór. Otrzymałam kartę kredytową na kwotę 1 tys. złotych. Spłacałam każdego miesiąca kwotę minimalną wyznaczoną przez bank. Straciłam pracę, zaczęłam chorować kardiologiczne i ortopedycznie. Jestem w tej chwili na świadczeniu rehabilitacyjnym. Dostaję wpływ 1100 zł. Komornik zabiera mi około 500 zł. W sumie bym wtedy dostawała około 1500 zł.

  Sama wychowuję 15-letniego syna. Mam na niego alimenty 400 zł. 500plus nie otrzymuję ani zasiłku rodzinnego, ponieważ w drugim miesiącu zatrudnienia mój dochód przekroczył kwotę wymaganą do wniosku. Mama moja jest po mikro udarze, od 18 roku choruje na białaczkę. Jest zadłużone mieszkanie na około 2 tys. Mama ma komornika. Zabiera jej około 1 tys. złotych z emerytury.

  Nie radzę sobie, czy mogę poprosić bank, w którym mam zadłużenie o umorzenie całkowite długu na karcie kredytowej? Jakie mam możliwości i co mogę zrobić? Wszystko mogę oczywiście udokumentować.

 4. Witam serdecznie, potrzebuje pomocy w znalezieniu rozwiązania, aby spłacić zaciągnięty limit w karcie kredytowej, mianowicie moja sytuacja wygląda tak, że z niezależnych ode mnie przyczyn mam zaległości w spłacaniu karty kredytowej i od połowy roku nie jestem w stanie płacić ratio, które teraz jest zadłużeniem przeterminowanym.

  Dostaję ponaglenia i informacje o oddaniu sprawy pod windykacje i sprawy sądowe z racji tego, że bank wcześniej proponował mi przekształcenie tego w kredyt konsolidacyjny, co wiem, że nie jest dobrym rozwiązaniem, nie odpowiadam na telefony itd., ponieważ szukam innego korzystniejszego dla mnie rozwiązania tej sprawy, mój dług na karcie kredytowej ogółem to ponad 30 000 tys. czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

Comments are closed.