Mam 26 lat, nie mam stałych dochodów, mam dług na karcie kredytowej 5.400 zł, dług mam w BZWBK kartę Visa, płacę co miesiąc wyliczoną przez system kwotę minimalną, wahają się one od 150-200 zł. Oprocentowanie jest 10% rocznie. Proszę o jakieś porady jak najskuteczniej i najtaniej spłacić taki dług na karcie kredytowej, nie jest to dla mnie lekkie, bo nie mam stałych dochodów, ledwo kleje te miesięczne kwoty do spłaty minimalnej, ale co je wpłacę, to zaraz z nich korzystam, żeby mieć za co żyć i tak spłata karty kredytowej się wydłuża. Proszę o jakieś wskazówki, jak to spłacić najmniej boleśnie? Najtaniej bez zbędnych kosztów i odsetek? Czy może rozłożenie kwoty na karcie kredytowej na raty jest lepsze niż spłacanie kwotami minimalnymi co miesiąc? Będę wdzięczna za porady. Z wyrazami szacunku Sylwia B.

Długi na karcie kredytowej których nie możesz spłacić, to naprawdę nie mały problem. Karty kredytowe są dość drogie i na dłuższą metę, nie warto na nich polegać! szczególnie gdy nasz płynność finansowa jest dość krucha.

Jeśli już któryś raz z rzędu, spłacasz jedynie kwotę minimalną i nie możesz odbić się od dołka, to warto, a nawet trzeba powiadomić o tym bank. Najlepiej osobiście idź do banku i powiedz, że masz trudności ze spłatą karty kredytowej.

Następnie poproś bank o rozłożenie zadłużenia na karcie kredytowej na raty. Ustal z pracownikiem banku, jakiej wysokości raty, możesz co miesiąc płacić.

Można oczywiście skonsolidować zadłużenie na karcie kredytowej i przenieść zadłużenie do innego banku, spłacając je miesięcznymi ratami, ale chyba odradzę Ci takie rozwiązanie, bo masz tylko jedną kartę kredytową, więc więcej problemu niż pożytku z takiego rozwiązania!

Jeśli powyższe rozwiązania nie podobają Ci się, to może pożycz pieniądze o kogoś z rodziny, przyjaciół? wtedy obędzie się bez odsetek i bez podpisywania nowych umów. Będziesz mogła spłacić dług na karcie kredytowej całkowicie… Później pozostanie Ci jedynie: wywiązanie się ze słownej umowy z członkiem rodziny, a terminowe spłacanie długu, to już tylko kwestia Twojego honoru ;-)

Historia kredytowa

Uważaj na swoją historię kredytową, jeśli dojdzie do tego, że będziesz miała widoczne opóźnienia w spłacie karty kredytowej, to z pewnością BIK to wyłapie. Popsujesz sobie tym samym swój wizerunek wobec banków, z którymi w przyszłości będziesz współpracować, np. kredyt na dom czy mieszkanie, czy kredyt na samochód… Pomyśl o tych konsekwencjach już dziś!

  3 kredyty, 2 karty kredytowe i 3 chwilówki - dług na 25tys zł
  Jak sprawdzić swoje zadłużenie w rejestrze dłużników?
  Gdzie i jak mogę sprawdzić czy mój partner ma długi?
  Czy mam szansę na konsolidację 2 kredytów? Credit Agricole i Santander
  Jak się dowiedzieć ile mam długu i jak go spłacić?
Udostępnień 0