Jak zarobić dodatkowe pieniądze nie wychodząc z domu?

Witam, chciałbym zapytać, jak zarobić dodatkowe pieniądze nie wychodząc z domu, pracę mam, ale zarabiam najniższą krajową i nie starcza mi pieniędzy na wszystko, co potrzebuję, od dłuższego czasu rozmyślam, jak dorobić pieniądze siedząc w domu, pracując na etacie, nie będę w stanie szukać drugiego etatu, po prostu chciałbym dorobić, siedząc sobie w domu… Patryk.


Witaj Patryku, jeśli chodzi o zarabianie w domu, to myślę, że jedynym trafnym pomysłem będzie zarabianie przez internet. W internecie jest ogromny potencjał i mnóstwo sposobów na dorobienie sobie do wypłaty, poniżej zamieszczam 8 najciekawszych według mnie pomysłów na dorobienie sobie. Zapraszam do lektury!

Jak zarobić pieniądze w domu?

Żyjemy w czasach, w których rzeczywistość w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. Zapewne wszyscy wyraźnie dostrzegamy, jak szybko przebiega proces “informatyzacji” naszego codziennego życia. Jednak pomimo tego, nie zawsze jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie możliwości, jakie otwiera to zjawisko.

Dorabianie w internecie jest coraz powszechniejszą formą zarabiania pieniędzy. Na reklamy dotyczące na przykład zarabiania na reklamach lub wypełnianiu ankiet możemy natknąć się nawet kilkanaście razy dziennie.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że możliwości dorabiania w internecie jest o wiele więcej. Co jeszcze bardziej istotne, bardzo często nie zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze umiejętności lub nasze hobby mogą bez problemu stanowić źródło dodatkowego dochodu.

Jak więc można dorabiać w internecie? gdzie szukać możliwości w tym zakresie oraz co będzie nam potrzebne, aby móc korzystać z konkretnych rozwiązań, jakie oferuje dzisiejsza sieć? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Kilka sposobów na dorabianie bez wychodzenia z domu

Copywriting, czyli pisanie tekstów na zlecenie

Zawód copywritera lub też seo-copywritera jest dość wymagający. Aby móc się regularnie utrzymywać wyłącznie dzięki uprawianiu copywritingu, musimy pisać albo naprawdę dobrze (w przypadku, gdy chcielibyśmy realizować bardziej ambitne zlecenia), lub też bardzo szybko (w sytuacji, gdy interesuje nas pisanie prostych tekstów pod SEO).

Jednak wówczas, gdy chcemy tylko dorabiać na copywritingu, zadanie staje się o wiele łatwiejsze. Dysponując umiejętnością formułowania ciekawych tekstów, najlepiej w zakresie tematycznym, który jest nam dobrze znany, możemy bez problemu rozpocząć korzystanie ze specjalistycznych portali dla freelancerów.

W przypadku ogromnej większości tego rodzaju portali, na samym początku musimy przejść wstępną weryfikację, tj. napisać tekst próbny i na podstawie jego, administracja danego portalu oceni nasze umiejętności.

Inne portale stosują z kolei weryfikację wieloetapową: realizując kolejne zlecenia i otrzymując pozytywne oceny za nasze teksty, zyskujemy dostęp do realizowania kolejnych, bardziej ambitnych i lepiej płatnych rodzajów zleceń.

W przypadku pisania tekstów pod SEO będzie nam potrzebna zaś tylko umiejętność szybkiego formułowania w miarę składnych tekstów, w które należy wplatać określone słowa kluczowe.

Ile można w ten sposób zarobić? Zlecenia na portalach dla freelancerów są najczęściej dostępne zarówno w trakcie dnia, jak i późnym wieczorem. Poświęcając na copywriting dwie godziny dziennie, spokojnie powinniśmy być w stanie zapewnić sobie co najmniej dodatkowy tysiąc złotych w skali miesiąca.

Co ważne, jeżeli biegle władamy językiem angielskim lub niemieckim oraz potrafimy pisać w tych językach, będziemy mieli okazję także realizować zlecenia na przykładowo teksty SEO w językach obcych. W takim wypadku stawki są oczywiście znacznie wyższe, niż ma to miejsce w odniesieniu do tekstów pisanych w języku polskim.

Na dowód tego, że copywriting jest całkiem intratnym sposobem na dorobienie sobie do pensji, zamieszczam listę copywriterów z ilością opublikowanych tekstów:

copywriting-zarabianie-na-pisaniu-tekstów

Wypełnianie ankiet

Dorabiać bez wychodzenia z domu możemy również po prostu poprzez wypełnianie ankiet. W internecie istnieje naprawdę sporo platform, poprzez które możemy rozpocząć dorabianie w ten sposób. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, i już.

Niewątpliwym minusem tej możliwości jest jednak to, że aby zarobić, chociażby dodatkowe 200 czy 300 złotych miesięcznie, będziemy musieli wypełnić naprawdę sporo ankiet. Na dodatek, bynajmniej nie jest to praca, którą można byłoby nazwać ekscytującą lub chociaż ciekawą. Jeżeli jednak dysponujemy odpowiednią dozą samozaparcia, jak najbardziej można spróbować zarabiania na ankietach…

Zarabianie na reklamach

Tutaj mechanizm jest jeszcze bardziej trywialny niż w przypadku punktu poprzedniego. Po prostu dostajemy pieniądze albo za klikanie w linki, albo za oglądanie reklam w internecie.

Warto jednak liczyć się z tym, że stawki są naprawdę niskie, przez co, aby móc w ten sposób zarobić przynajmniej paręset złotych, będziemy musieli poświęcić naprawdę sporo naszego czasu.

Jak zacząć? Wystarczy znaleźć w internecie jedną z wielu platform oferujących możliwość zarabiania na reklamach, zarejestrować się i …zacząć klikać w linki lub oglądać reklamy.

Udzielanie korepetycji online

Ten rodzaj dorabiania przez internet oczywiście wymaga posiadania określonych kompetencji. Nie muszą to być kompetencje formalne, chociaż posiadając na przykład tytuł magistra matematyki lub ukończone studia filologiczne o wiele łatwiej będzie nam zbudować bazę naszych klientów.

Co jest w cenie?

Przede wszystkim niektóre języki obce, a także nauki ścisłe, zwłaszcza na poziomie akademickim. Jeżeli znamy na przykład biegle język portugalski lub któryś z języków skandynawskich, możemy liczyć na stawkę godzinową w wysokości 50-80 złotych.

W przypadku korepetycji z przedmiotów ścisłych stawki są znacznie bardziej zróżnicowane: wiele zależy od tego, czego konkretnie mają dotyczyć korepetycje (w odróżnieniu od korepetycji z języków obcych, najpewniej nie będą zgłaszać się do nas osoby, które chcą od podstaw “nauczyć się” fizyki lub matematyki, lecz raczej przyszli maturzyści lub studenci mający problem z opanowaniem konkretnego zagadnienia).

Jak zacząć?

Najprostszą metodą jest sukcesywne umieszczanie ogłoszeń na różnego rodzaju portalach jaK

  • Useme
  • Oferia
  • Gumtree
  • Olx
  • Facebook

Możemy też spróbować zarejestrować się na którejś z platform oferujących korepetycje online, jednak w tym wypadku możemy natrafić na kilka poważnych trudności (przede wszystkim będą to wymagania odnośnie naszego wykształcenia formalnego), które trzeba będzie udokumentować.

Własny kanał na YouTube

Ten punkt jest poniekąd kontynuacją lub też uzupełnieniem punktu poprzedniego. Dysponując wiedzą z danej dziedziny, możemy bowiem nie tylko udzielać korepetycji, ale też…nauczać.

Pomoże nam w tym rzecz jasna YouTube. Co ważne, korepetycje online oraz prowadzenie własnego edukacyjnego kanału na YouTube mogą się znakomicie uzupełniać: ten ostatni będzie nam służył jako reklama naszych korepetycji, pozwalając na znacznie szybsze zbudowanie bazy klientów.

Czy jednak prowadzenie własnego kanału edukacyjnego na YouTube może być opłacalne?

Z pewnością, będziemy musieli wykazać się sporą cierpliwością. Musimy też wykładać naprawdę dobrze oraz w ciekawy i przystępny sposób. Jednak nawet wówczas, na pierwsze odczuwalne efekty finansowe możemy czekać nawet przez kilkanaście miesięcy.

Z tego powodu, nauczanie za pośrednictwem YouTube najlepiej sprawdzi się jako reklama udzielanych przez nas korepetycji.

Sprzedaż własnych obrazów, rzeźb itp

Przyjęło się uważać, że na sztuce mogą zarabiać tylko zawodowi artyści, mający swoje wystawy, wernisaże i tak dalej. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Jeżeli po prostu ładnie malujemy lub rzeźbimy, możemy bez problemu wystawiać nasze dzieła na różnych portalach jak np.:

  • Allegro
  • Dawanda
  • Art-madam
  • Artillo

Dodam jeszcze, że 100 złotych za obraz lub rzeźbę to kwota, którą wiele osób zapłaci bez problemu, o ile rzecz jasna rzeczywiście posiadamy jakieś uzdolnienia artystyczne.

Ile można zarobić w ten sposób? To zależy, ile na przykład obrazów malujemy w ciągu miesiąca, jak duży jest nasz talent oraz po jakich cenach będziemy sprzedawać naszą sztukę.

Jak zacząć? Wystarczy mieć konto na wyżej wymienionych portalach ogłoszeniowych. Następnie po prostu wystawiamy nasz obraz lub inne dzieło na sprzedaż i czekamy, aż zgłosi się kupiec.

Prowadzenie własnego bloga

W tym wypadku mamy do czynienia chyba z najbardziej wymagającą formą, jeżeli chodzi o dorabianie przez internet. Aby móc zarabiać na blogu, musimy przede wszystkim ładnie i ciekawie pisać.

Najlepiej będzie też prowadzić bloga poświęconego jakiejś raczej niszowej, specjalistycznej tematyce: mamy wówczas o wiele większe szanse na przebicie się z naszym pisaniem, niż w przypadku na przykład blogów poświęconych modzie, tematyce life style i tym podobnym. Oczywiście, do prowadzenia bloga specjalistycznego potrzebna będzie również specjalistyczna wiedza.

Ile można na tym zarobić na blogu?

Tak naprawdę, trudno jest tutaj powiedzieć cokolwiek, co miałoby charakter jakichś precyzyjnych szacunków. Wszystko zależy bowiem od tego, do jak dużej liczby czytelników będzie trafiał nasz blog.

Oczywiście, zanim zbudujemy jakąkolwiek bazę stałych odwiedzających nasz blog, minie sporo czasu. Będziemy musieli także poświęcić sporo uwagi nie tylko samemu pisaniu, ale również promocji bloga czy samych wpisów.

Drogą na skróty w tej kwestii może być z początku założenie bloga na którejś z dobrze znanych platform (na przykład Salon24), a następnie, kiedy już nasz blog będzie regularnie notował określoną liczbę odwiedzin, “przejść na swoje” (robiło tak wielu znanych blogerów, by wymienić, chociażby Azraela czy Galopującego Majora).

Warto również regularnie startować w różnego rodzaju konkursach, na przykład na blog roku. Jeżeli uda się nam zająć wysokie miejsce, a tym bardziej, jeżeli uda się nam wygrać, nasz blog z miejsca zyska dodatkowy rozgłos.

Dla zmotywowania Ciebie, załączam screen z Google Analytics, aby udowodnić Ci, że blog może mieć ogromną publiczność, co oczywiście wiąże się z dużymi możliwościami zarabiania, oto statystyki naszego bloga Jakwyjsczdlugow.pl:

statystyki-bloga

Jak widzisz, miesięcznie ma miejsce prawie 200.000 odwiedzin! można? MOŻNA!

Zarabianie na śpiewaniu

W tym wypadku tak samo, jak w punkcie 5 będzie nam potrzebny własny kanał na YouTube oraz odpowiednie umiejętności (albo raczej uzdolnienia). Wcale nie musimy tworzyć własnej muzyki (z tym zresztą o wiele trudniej się przebić).

Jeśli potrafimy naprawdę ładnie śpiewać, wystarczy co jakiś czas nagrywać cover jakiegoś znanego przeboju. Oczywiście, przyda się nam akompaniament na przykład gitary lub fortepianu, ale to dla większości śpiewających nie powinno stanowić żadnego problemu.

Ile można w ten sposób zarobić? Trudno powiedzieć. Zdarzały się już przypadki naprawdę hitowych coverów umieszczanych na YouTube, gdzie liczba odsłon osiągała naprawdę gigantyczne poziomy, a im więcej odsłon nagrania, tym więcej przychodu z reklam.

Na dobrą sprawę wystarczy jednak, że zgromadzimy swoją stałą publiczność, lubiącą i ceniącą nasz głos oraz nasz sposób śpiewania.

Naturalnie, ten sposób na dorabianie w domu ma jeszcze jedną zaletę: jeżeli śpiewamy naprawdę dobrze, YouTube może otworzyć przed nami naprawdę interesujące perspektywy. Oczywiście, nie należy się na to nastawiać, ponieważ show-biznes to wyjątkowo kapryśna i nieprzewidywalna domena.

Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie możemy brać pod uwagę takiej możliwości. A gdyby nawet nasze śpiewanie miało ograniczyć się tylko do stałej, youtub-owej publiczności, i tak możemy w ten sposób zyskać zarówno satysfakcję, jak i comiesięczny zastrzyk pieniędzy do naszego osobistego budżetu.

Handel na Allegro

Handlowanie na zasadzie taniej kupię, drożej sprzedam, też jest ciekawym pomysłem na dorobienie sobie dodatkowych pieniędzy. Sama mam koleżankę, która kupuje różne rzeczy od ubrań i dodatków po akcesoria telefoniczne jak etui na telefon itd. Z tego, co wiem, to towar zamawia w Chinach na Alibaba.com i Aliexpress.com, a następnie wystawie te przedmioty na różnych portalach aukcyjnych i grupach Facebook-owych.

Miesięcznie z handlu dorabia sobie około 1.000 zł na czysto. Dwa razy w tygodniu chodzi na pocztę, by wysyłać paczki do klientów i jakoś handel jej się kręci… Często ludzie pytają: handel na allegro czy się opłaca? oczywiście ten portal aukcyjny pobiera prowizje od sprzedanych przedmiotów i trzeba się z tym liczyć i ustalać takie ceny sprzedawanych produktów, aby po odliczeniu prowizji wyjść na swoje – tyle.

SEO usługi

Innym wcale nie trudnym sposobem na dorobienie dobie dodatkowych pieniędzy jest świadczenie seo usług jako podwykonawca. Bardzo często praca taka polega na dodawaniu komentarzy na blogach lub forach, często są to komentarze zawierające link do reklamowanej strony – jest to wtedy tzw. marketing szeptany.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że znalazłeś już swój sposób na dorobienie dodatkowych pieniędzy, często bywa tak, że nasza praca dodatkowa zamienia się z czasem w główny dochód i pojawiają się nowe perspektywy rozwoju biznesu i porzucenie etatu, na którym jesteśmy. Sama zaczynałam w taki właśnie sposób… i bardzo się cieszę, że mogłam rzucić etat i robić to, co kocham… czyli pisać, pisać, pisać!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

1 komentarz w “Jak zarobić dodatkowe pieniądze nie wychodząc z domu?”
  1. No to tak – potrzebuje zarobić trochę pieniędzy – miałem stłuczkę samochodem i niestety musiałem sprzedać samochód na złom i kupić drugi, kupiłem drugi samochód i okazało się, że ten drugi samochód to szmelc. Musiałem kupę kasy w niego włożyć, przez to zadłużyłem się u znajomych, ogólnie pracuję, ale zarabiam nie za wiele i mi nie wystarcza na spłatę rat, już nie mam pomysłu jak dorobić…

Comments are closed.