Biznes internetowy – czy naprawdę da się zarobić online?

Biznes internetowy jest dostępny dla każdego, kto ma komputer i potrafi z niego korzystać. Oczywiście stabilne łącze internetowe też jest bardzo ważne. Tak jak w przypadku każdego biznesu, nie każdy pomysł jest wart realizacji i działania.

Również w internecie, aby zarobić, potrzebujesz płacących klientów. Jak to zrobić? Przede wszystkim ustalić kilka szczegółów.


Biznes internetowy, czyli jaki?

Biznes internetowy oznacza zarabianie pieniędzy online, a w dalszej perspektywie coś, co jest marzeniem i celem niektórych internetowych przedsiębiorców, czyli tzw. dochód pasywny. Dochód pasywny – czyli sławne zarabianie nawet podczas snu. Jest to oczywiście pewnego rodzaju mrzonka, ale rzeczywiście dobrze poprowadzony biznes internetowy może nam pozwolić na czasowe wyłączenie się z pracy bez utraty dochodu.

Zarabianie może przybrać różne formy:

 • sprzedaż produktów przez serwisy aukcyjne
 • sprzedaż poprzez własny sklep internetowy
 • zarabianie na blogu dzięki reklamom
 • zarabianie na blogu dzięki współpracy z firmami
 • zarabianie w internecie dzięki np. wypełnianiu ankiet i podobnym drobnym zleceniom (ciężko to nazwać biznesem, ale coś tam można zarobić)
 • i ulubione przeze mnie: zarabianie na wiedzy (czyli sprzedaż wiedzy pod postacią e-booków, kursów, szkoleń itp.) – to jest biznes, który daje największe szanse na dochód pasywny.

Zarabianie na wiedzy i zarabianie na blogu jest  tematem kursu ZA ROK BEZ DŁUGÓW, podczas którego kursanci znajdują / określają własne obszary i możliwości.

Który biznes internetowy jest najlepszy?

To już zależy od przyszłego przedsiębiorcy. Jeśli masz gotówkę na towar lub potrafisz wynegocjować towar na kredyt, lubisz handel, jesteś zorganizowany logistycznie (wysyłka, pakowanie itp.) – dowiedz się więcej na temat handlu internetowego i zapotrzebowania na artykuły, które chcesz sprzedawać.

Ten biznes niesie za sobą też największe ryzyko – pieniądze na towar, który może się nie sprzedać, konkurencja wśród uczestników aukcji lub koszty związane z budową własnego sklepu internetowego.

O wiele bardziej przyjazne pod tym względem jest zarabianie na blogu i zarabianie na wiedzy.

Podczas kursu ZA ROK BEZ DŁUGÓW uczę metody, która pozwala praktycznie KAŻDEMU określić co najmniej 2-3 obszary, do których może uruchomić blog, napisać e-booka, czy zarabiać na kursach internetowych.

Zarabianie na wiedzy?!

Zarabianie na wiedzy staje się coraz bardziej popularne, trend przyszedł do nas z takich krajów jak np. USA. Mimo że tam trwa już od dawna i  w międzyczasie powstało setki tysięcy takich biznesów, jest to nadal rynek rozwijający się i nadal jest miejsce dla osób, które chcą się dzielić swoją specyficzną, interesującą i potrzebną innym wiedzą.

Tą wiedzą może być wszystko – od budowy rakiety poprzez skuteczne usuwanie plam. Niemal każdy rozwiązany przez Ciebie problem może być zalążkiem biznesu edukacyjnego.

Takim biznesem jest np. mój blog i moje poradniki, które powstały dzięki temu, że rozwiązałam problem, z którym borykają się też inni.

A potem tylko wystarczy znaleźć zainteresowanych i sprowadzić ich na swoją stronę :). Nie jest to proste, ale istnieje wiele różnych sposobów, aby odwiedzających przybywało.  Można się tego nauczyć, bo każdy biznes wymaga od przedsiębiorcy stałego podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

4 komentarzy w “Biznes internetowy – czy naprawdę da się zarobić online?”
 1. Biznesmen34

  Mój biznes internetowy powstał kilka lat temu, jednocześnie prowadziłem sprzedaż stacjonarną i nie sądziłem, że bardziej po pewnym czasie będzie opłacać się działać właśnie bezpośrednio przez internet. Pewnie, nie jest tak że zawsze udaje się osiągnąć od razu pewien pułap sprzedaży w sklepie internetowym, konkurencja jest coraz większa i należy stosować pewne narzędzia jakie sprawią iż biznes internetowy będzie odpowiednio promowany. Oczywiście najważniejsze to nie bać się biznesu internetowego w kontekście prowadzenia własnej działalności, jest wiele możliwości aby taki biznes internetowy okazał się rentowny. Dodatkowo jestem niemal pewien, że wiele osób obawia się jak ja z samego początku takiego biznesu, nie ma nic innego w tym że działalność gospodarcza online to alternatywa za jaką przemawia wiele zalet. Osobiście mogę polecić biznes internetowy w kontekście nisz, jakich znalezienie i wykorzystanie jest czymś na co warto zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli mamy jakiś pomysł na biznes internetowy, to nie obawiajmy się go wdrożyć w życie.

 2. Uważam jak wiele osób, iż internet umożliwił wielu przedsiębiorcom oraz firmom dużo większe możliwości dotarcia do potencjalnego odbiorcy. Również zaliczam się do grona osób, które z jednej strony zawsze chciały posiadać własną działalność z drugiej obawiałem się, czy taki biznes internetowy nie tylko wypali lecz pozwoli mi się utrzymać a nawet spłacać długi jakie posiadamy. Oczywiście postanowiłem zaryzykować, co najważniejsze biznes internetowy bardzo szybko okazał się czymś co spotkało się ze sporym zainteresowaniem, przez pierwsze miesiące skupiłem się na działaniu wyłącznie na rynku lokalnym. Aktualnie mój biznes internetowy obsługuje na swój sposób klientów z całego kraju, przynosi całkiem przyzwoite profity a ja od dłuższego czasu rozwijam kolejną firmę oferującą swoje usługi w sieci. Pewnie, że biznes internetowy obarczony jest pewnego rodzaju ryzykiem, ale tutaj zaangażowanie oraz chęci, niekiedy zastosowanie odpowiednich rozwiązań może nam pomóc w osiągnięciu swoistego sukcesu.

 3. Wraz z rozwojem internetu wiele osób dostrzegło w nim potencjał do kreowania własnego biznesu, ja również jako kobieta ambitna zdecydowałam się na taki krok, i wiecie co? Dzisiaj uważam, iż to właśnie biznes internetowy sprawił iż rozwinęłam się w aspekcie czysto przedsiębiorczym, zaczynałam od prostej sprzedaży za pośrednictwem portali aukcyjnych, potem postawiłam na swój własny sklep internetowy. Oczywiście były pewne obawy, że taki biznes internetowy przy rosnącej już jak na tamten czas konkurencji się nie przyjmie, ale zainwestowałam w niego swój czas oraz pieniądze, dlatego odniosłam sukces. Dzisiaj możliwości zarobienia pieniędzy przez internet, jak wspomina autor tego artykułu jest znacznie więcej, co zresztą wcale mnie nie zaskakuje ani tym bardziej nie dziwi. Można nawet powiedzieć, że biznes internetowy stał się czymś korzystnym oraz atrakcyjnym pod kątem tego co oferuje, generuje i umożliwia. Zatem zarabiajcie na blogach, stronach internetowych, sprzedaży, czy prowadzeniu własnej firmy a co najważniejsze pamiętajcie, że coraz częściej biznes internetowy ma co oczywiste uzasadniony sens.

 4. Radosław Oldecki

  Tylko pamiętajmy, iż nie każdy pomysł na biznes internetowy jest strzałem w przysłowiową dziesiątkę, też tak z początku uważałem a z czasem wyszło iż jest zupełnie odwrotnie. Oczywiście znaleźć pomysł na biznes internetowy to jedno, a potem trzeba go jeszcze wdrożyć w życie czy rozwinąć w adekwatny do tego sposób. Jak najbardziej istnieje duże prawdopodobieństwo że nasz biznes internetowy okaże się dobrym rozwiązaniem, lecz zanim osiągniemy jakiekolwiek zyski powinniśmy zabezpieczyć na ten cel odpowiedni kapitał. W końcu bądź co bądź biznes internetowy również generuje jasno określone koszta, w pewnym momencie gdy nie jest on dochodowy nie ma sensu korzystać z pożyczek a tym bardziej chwilówek co się stało modnym rozwiązaniem dla młodych i niedoświadczonych przedsiębiorców. Mogę śmiało powiedzieć, że biznes internetowy to nie tylko alternatywa ale również całkiem ciekawa forma i metoda zarabiania przyzwoitych pieniędzy, lecz droga do takiego celu jest nader skomplikowana a w dzisiejszych czasach istnieje ogromna konkurencja.

Comments are closed.