Biznes internetowy  jest dostępny dla każdego, kto ma komputer i potrafi z niego korzystać. Oczywiście stabilne łącze internetowe też jest bardzo ważne. Tak jak w przypadku każdego biznesu, nie każdy pomysł jest wart realizacji i działania.  Również w internecie, aby zarobić, potrzebujesz płacących klientów. Jak to zrobić? Przede wszystkim ustalić kilka szczegółów.

Biznes internetowy, czyli jaki?

Biznes internetowy oznacza zarabianie pieniędzy online, a w dalszej perspektywie coś, co jest marzeniem i celem niektórych internetowych przedsiębiorców, czyli tzw dochód pasywny.  Dochód pasywny – czyli sławne zarabianie nawet podczas snu. Jest to oczywiście pewnego rodzaju mrzonka, ale rzeczywiście dobrze poprowadzony biznes internetowy może nam pozwolić na czasowe wyłączenie się z pracy bez utraty dochodu.

Zarabianie może przybrać różne formy:

  • sprzedaż produktów przez serwisy aukcyjne
  • sprzedaż poprzez własny sklep internetowy
  • zarabianie na blogu dzięki reklamom
  • zarabianie na blogu dzięki współpracy z firmami
  • zarabianie w internecie dzięki np. wypełnianiu ankiet i podobnym drobnym zleceniom (ciężko to nazwać biznesem, ale coś tam można zarobić)
  • i ulubione przeze mnie: zarabianie na wiedzy (czyli sprzedaż wiedzy pod postacią ebooków, kursów, szkoleń itp) – to jest biznes, który daje największe szanse na dochód pasywny.

Zarabianie na wiedzy i zarabianie na blogu jest  tematem kursu ZA ROK BEZ DŁUGÓW, podczas którego kursanci znajdują / określają własne obszary i możliwości.

Który biznes internetowy jest najlepszy?

To już zależy od przyszłego przedsiębiorcy. Jeśli masz gotówkę na towar, lub potrafisz wynegocjować towar na kredyt, lubisz handel, jesteś zorganizowany logistycznie (wysyłka, pakowanie itp) – dowiedz się więcej na temat handlu internetowego i zapotrzebowania na artykuły, które chcesz sprzedawać.

Ten biznes niesie za sobą też największe ryzyko – pieniądze na towar, który może się nie sprzedać, konkurencja wśród uczestników aukcji lub koszty związane z budową własnego sklepu internetowego.

O wiele bardziej przyjazne pod tym względem jest zarabianie na blogu i zarabianie na wiedzy.

Podczas kursu ZA ROK BEZ DŁUGÓW  uczę metody, która pozwala praktycznie KAŻDEMU określić co najmniej 2-3 obszary, do których może uruchomić blog, napisać ebooka, czy zarabiać na kursach internetowych.

Zarabianie na wiedzy?!

Zarabianie na wiedzy staje się coraz bardziej popularne, trend przyszedł do nas z takich krajów jak np. USA. Mimo, że tam trwa już od dawna i  w między czasie powstało setki tysięcy takich biznesów, jest to nadal rynek rozwijający się i nadal jest miejsce dla osób, które chcą się dzielić swoją specyficzną, interesującą i potrzebną innym wiedzą.

Tą wiedzą może być wszystko – od budowy rakiety poprzez skuteczne usuwanie plam. Niemal każdy rozwiązany przez Ciebie problem może być zalążkiem biznesu edukacyjnego.

Takim biznesem jest np. mój blog i moje poradniki, które powstały dzięki temu, że rozwiązałam problem, z którym borykają się też inni.

A potem tylko wystarczy znaleźć zainteresowanych i sprowadzić ich na swoją stronę :). Nie jest to proste, ale istnieje wiele różnych sposobów, aby odwiedzających przybywało.  Można się tego nauczyć, bo każdy biznes wymaga od przedsiębiorcy stałego podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności.

  Zarabianie pieniędzy, czy rodzina?
  Blog - sposób na poprawę finansów i zmianę życia.
  Praca przez internet - znajdź swoją niszę!
  Zarabianie w internecie - blaski i cienie
  Nisza - co to jest nisza i czy można na niej zarobić?
Udostępnień 0