Kto udzieli pożyczki z komornikiem? bank? firma pożyczkowa?

pozyczka-z-komornikiem

Witam. Kto udzieli pożyczki z komornikiem? Mam aktywne zajęcie komornicze na emeryturze i potrzebuję niewielkiej pożyczki na Święta. Banki na pewno mi nie pomogą, a czy są jakieś firmy pozabankowe, które w tej sytuacji udzielą pożyczki, jeśli mam komornika? Czy jeśli znalazłbym poręczyciela, to jest szansa Pani zdaniem na pozyskanie niewielkich środków? czy to w banku, czy firmie pozabankowej? Kto udzieli pożyczki z komornikiem? Janusz.


Kto udzieli pożyczki z komornikiem?

pozyczka-z-komornikiem

Witaj Janusz, przede wszystkim musisz wiedzieć, że fakt, że masz komornika, nic nie zmienia, jeśli chodzi o staranie się o pożyczkę, bo nie jest to w żadnym rejestrze odnotowane i żadna firma pożyczkowa czy bank, nie jest w stanie tego stwierdzić…

A więc żadna firma pożyczkowa nie jest w stanie sprawdzić, czy masz komornika w momencie starania się o pożyczkę, czy nie. Do banku nie masz po co iść, bo z marszu odrzucą Twój wniosek o pożyczkę ze względu na słabą zdolność kredytową.

Jedyne co firma pożyczkowa będzie widzieć to: że jesteś w BIK-u i masz wpis o niespłaconej pożyczce, bo taki wpis pojawia się w BIK-u już po 60 dniach zalegania z ratą pożyczki.

Dlatego pytanie: Kto udzieli pożyczki z komornikiem, nie jest na miejscu, a bardziej prawidłowym sformułowaniem zapytania jest: gdzie dostanę pożyczkę bez BIK, pożyczkę bez KRD, pożyczkę bez sprawdzania baz, rejestrów itd.

Musisz poszukać takiej firmy pożyczkowej, która udziela pożyczek, nie sprawdzając rejestrów BIK i chociażby KRD.

Czy możliwe jest uzyskanie pożyczki z komornikiem?

Jak najbardziej tak, jednak nie byłabym sobą, gdybym nie przestrzegła Cię teraz przed zaciąganiem kolejnego zobowiązania, skoro masz długi z poprzednich niespłaconych pożyczek.

Zawsze trzeba starać się, aby za wszelką cenę nie popadać w kolejne długi, a wychodzić z nich sukcesywnie pracując nad budżetem domowym, czyli oszczędzając i jeśli to możliwe – zwiększając swoje zarobki.

No ale skoro potrzebujesz pożyczki na święta, to rozumiem, że nie masz po prostu innego wyboru jak skorzystać z usług firmy pożyczkowej.

Tak jak pisałam, musisz poszukać firmy pożyczkowej, która nie sprawdza BIK-u, bo jeśli złożysz wniosek o pożyczkę w takiej firmie, co sprawdza bazy, Twój wniosek nie przejdzie i zostanie odrzucony.

Zaciągnięcie pożyczki a komornik

Kolejną ważną sprawą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest fakt, że mając komornika, możesz mieć zajęte konto bankowe, a więc jeśli uda Ci się gdzie dostać pożyczkę mając zajęcie komornicze, kwota z pożyczki, która wpłynie, na zajęte przez komornika konto bankowe przepadnie, czyli kwotę pożyczki zajmie komornik.

Dlatego najlepiej, jeśli skorzystałbyś z lokalnej firmy pożyczkowej, gdzie jako formę przekazania środków z pożyczki wybierzesz przekazanie pieniędzy do ręki, a nie na konto bankowe.

Jaką pożyczkę z komornikiem wybrać?

Jest co prawda kilka firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek osobom z zajęciem komorniczym, ale kwestia jest taka, aby wybrać pożyczkę z najmniejszym oprocentowaniem, czyli z najmniejszym RRSO. Bo ma być najtaniej, jak się da prawda?

Jeśli w miejscowości, w której mieszkasz, nie ma żadnej lokalnej firmy pożyczkowej, która nie sprawdza BIK-u, to możesz skorzystać z internetowej wyszukiwarki i znaleźć firmę pożyczkową online.

Wtedy, aby ominąć wypłacenia kwoty pożyczki na zajęte przez komornika konto bankowe, będziesz musiał posłużyć się czekiem GIRO. Czym jest GIRO?

Wypłatę gotówki czekiem GIRO z tego, co wiem, oferują firmy pożyczkowe:

 • Łatwy Kredyt
 • i AS Kredyt.

I tak jak pisałam, otrzymanie kwoty pożyczki poprzez czek GIRO pozwoli Ci ominąć tradycyjny przelew bankowy, oraz weryfikację przelewem na 1 grosz. Gdy będziesz składać wniosek o pożyczkę, musisz zaznaczyć opcję „GIRO”.

Wtedy, jeśli otrzymasz pożyczkę, SMS-em dostaniesz też kod, z którym należy udać się na Pocztę Polską, by odebrać gotówkę. Oczywiście musisz też ze sobą zabrać aktualny dowód osobisty.

UWAGA: chyba, że komornik nie zajął Ci jeszcze konta bankowego, wtedy możesz poprosić pożyczkodawcę o przekazanie kwoty pożyczki na swój rachunek bankowy.

Pożyczki do domu klienta

Tutaj także kwotę pożyczki dostajesz do ręki, bo dostarcza ją przedstawiciel danej firmy pożyczkowej, wtedy też dochodzi do podpisania umowy pożyczkowej i przekazania środków do rąk własnych. A więc rozwiązanie równie dobre. co czek GIRO.

Pożyczka z poręczycielem

Piszesz, czy jest szansa na otrzymanie pożyczki, jeśli znalazłbyś poręczyciela. Pożyczki na poręczenie wciąż cieszą się swoją popularnością, jednak sama wiedząc, że moje finanse nie są w najlepszej kondycji, raczej odpuściłabym szukanie poręczyciela, aby w razie poważniejszych problemów finansowych i braku spłaty pożyczki, nie stawiać kogoś w ciężkiej sytuacji.

Bo poręczyciel, w momencie, kiedy główny pożyczkobiorca nie wywiązuje się terminowo z płacenia rat, zobowiązany jest do spłaty tej pożyczki. Dlatego tę opcję traktowałabym jako ostateczność ostateczności. O ile w ogóle uda Ci się znaleźć poręczyciela.

Podsumowanie

Pożyczka z komornikiem jest jak najbardziej możliwa, musisz jednak liczyć się z nieco większym kosztem uzyskania takiej pożyczki, bo pożyczkodawca w jakiś sposób musi zrekompensować sobie ryzyko udzielenia pożyczki osobie, która w przeszłości miała (lub nadal ma) niespłacone zobowiązania (to logiczne prawda?).

Spróbuj poszukać nie pożyczki z komornikiem, a pożyczek bez sprawdzania baz, bo tylko w takich firma pożyczkowych masz szanse na otrzymanie finansowania.

Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć dobrą i tanią ofertę. Rozważ też przekazanie pożyczki do rąk własnych lub przez czek GIRO – jeśli Twoje konto zostało zablokowane przez komornika, inaczej komornik zajmie Ci kwotę otrzymanej pożyczki i jej nie odzyskasz, choćbyś starał się, nie wiem jak bardzo!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Imię:
Janusz

Oceń nasz artykuł:
11 komentarzy w “Kto udzieli pożyczki z komornikiem? bank? firma pożyczkowa?”
 1. Avatar

  Witam kredyt z komornikiem gdzie dostanę jeśli mam komornika od kilku lat i BIK nie wygląda za dobrze, bo widać tam tam 3 niespłacone zobowiązania? wiem, że powinienem najpierw uporać się z tymi długami które mam, ale wyjątkowo potrzebuję pożyczyć niedużo, bo tylko 2.000 zł, do takiej firmy mam się zgłosić?

  Czy pożyczki z komornikiem i złym BIKiem są bardzo drogie? mam świadomość, że będą one droższe niż te standardowe pożyczki przy dobre historii kredytowej, ale jakiego RRSO należałoby się spodziewać? jaka pożyczka będzie w miarę ok a jaka zbyt droga? jak to rozpoznać? będę wdzięczny za odpowiedź! Lucek

 2. Avatar

  Dzień dobry, a co jeśli chodzi o kredyt oddłużeniowy z komornikiem? chodzi mi o kredyt konsolidacyjny, gdzie zamiast kilku rat wszystkich pożyczek płaciłbym jedną mniejszą ratę, czy warto o taki kredyt wnioskować w bankach? czy oni raczej odrzucają takich klientów z komornikiem i złym BIK-iem? czy zostają mi do dyspozycji tylko firmy pożyczkowe pozabankowe?

  1. Avatar
   Janina Gołębiecka

   Jeśli masz komornika, a więc zły BIK, to nie masz szansy na taki kredyt w banku… banki są wybredne :)

 3. Avatar
  dłużnik zawodowy :)

  kredyty oddłużeniowe z zajęciami komorniczymi nie istnieją, bo nie ma ich w ofercie banków, jak bank zobaczy że masz komornika i kiepski bik, to nie dadzą Ci żadnego kredytu oddłużeniowego (k. konsolidacyjny). Żeby dostać kasę z banku na spłatę innych zobowiązań, trzeba naprawdę wykazać się nie tylko dobrymi zarobkami ale i dobrą historią kredytową… tak tak nie ma lekko :-) pozdrawiam wszystkich rozczarowanych.

 4. Avatar

  Hehe jeśli wierzycie i łudzicie się, że dostaniecie kredyt konsolidacyjny z zajęciem komorniczym to bujacie w chmurach, tylko parabanki zostają do dyspozycji i to jeszcze nie wszystkie…

 5. Avatar
  Aleksandra

  Witam. Potrzebuję 10000 zł. Jestem wpisana w BIK. Mam stałe dochody i spory dochód 4000 zł na rękę. Gdzie mogę dostać pożyczkę? Żadna firma mi nie chce jej udzielić. Już nawet myślałam o pożyczce prywatnej ale to nie jest takie proste jak się wydaje. Nie wiem gdzie poprosić o pomoc. Proszę o odpowiedź.

 6. Avatar

  Witam, potrzebuję 20 000 złotych na spłatę zadłużeń, jestem w stanie spłacać po 400 zł co miesiąc. Niestety z niestabilną pracą nikt nie chce udzielić takiej pożyczki. Czy jest szansa na uzyskanie takiej kwoty? Kto może mi pomóc? Moje zadłużenie powstało z chęci pomocy rodzicom, a niestety sam wpadłem w pętlę długów.

 7. Avatar

  Mam komornika i mam kredyt w prywatnej firmie pożyczkowej co są raty tygodniówki i przekraczają mój dochód nie udokumentowany. Coś idzie z tym zrobić? żeby były mniejsze raty albo spłacić długi inną pożyczką z niższą ratą. W tej chwili na nic mi nie starcza, nawet na dojazd do pracy i wyżywienie i zaczynam lecieć w długi tonąc w tym, proszę o pomoc.

 8. Avatar

  Szukam pożyczki/kredytu. Mam lub miałem komornika. Dochody zza granicy. Dług może uległ już przedawnieniu? Na podstawie istniejących przepisów rozumiem, że długi się przedawniają?? Proszę o informację na ten temat. Pozdrawiam

 9. Avatar

  Potrzebuję pożyczkę w wysokości 5000 zł na czek giro, ponieważ widnieję w bazie BIK. Obecnie mam umowę o pracę na pełen etat na czas nieokreślony i zajmuję stanowisko kierownicze. Mam nadzieję, że mam realną szansę na uzyskanie takiej pożyczki. Zależy mi na czasie, gdyż mam zaległe zobowiązania, a wypłatę dostanę dopiero 10 października.

Comments are closed.