Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Czy można NEGOCJOWAĆ z komornikiem? [SPRAWDŹ!]

Witam. Mam 4 zajęcia komornicze. Pierwsze spłaciłam w połowie, natomiast komornikowi który zajął konto bankowe jako drugi, muszę napisać pismo przedstawiając swój majątek. Mam samochód wart 10-12 tys i próbuję go sprzedać, aby móc spłacić zadłużenia. Czy jest możliwość napisania i negocjacji z komornikiem, aby nie zabrał samochodu? Dług jest w wysokości 4.100 zł.


Czy można negocjować z komornikiem?

Negocjowanie z komornikiem nie jest raczej czymś co powinnaś teraz robić, pamiętaj, że komornik zawsze działa na polecenie wierzyciela, zadaniem komornika jest ściągnąć jak najszybciej wierzytelność, której wyegzekwowanie komornikowi zlecił wierzyciel.

Dlatego jeśli masz zamiar negocjować z komornikiem, spróbuj jednak nawiązać kontakt z wierzycielem i z nim dogadaj się co do spłaty zadłużenia. Komornik nie ma żadnych uprawnień, aby negocjować warunki spłaty zadłużenia w imieniu wierzyciela.

Zdarza się oczywiście, że ludzie fatygują się do kancelarii komorniczej, aby negocjować spłatę długu z komornikiem, ten albo wtedy od razu oznajmia, że nie może nic negocjować w imieniu wierzyciela, albo wykazuje się dobrą wolą i przekazuje nasze warunki spłaty wierzycielowi, a to trwa wieki…

Jak się domyślasz, najszybszym sposobem będzie zatem skontaktowanie się bezpośrednio z wierzycielem i wynegocjowanie z nim jakiejś ugody. Tak będzie po prostu szybciej i łatwiej dla Ciebie i dla samego wierzyciela.

Dodam jeszcze, że na negocjacje z wierzycielem najlepszym okresem był czas, kiedy zaczynałaś mieć problemy ze spłacaniem rat na czas. Wtedy, żeby nie dopuścić do wypowiedzenia umowy pożyczki, powinnaś wynegocjować warunki spłaty na zasadach, które mogłabyś finansowo spełnić.

Chciałabym jeszcze poruszyć kwestię, w której bardzo często piszą do mnie czytelnicy bloga. Otóż, czy warto jest korzystać z firm które zajmują się negocjowaniem spłaty długów w imieniu dłużnika?

Ciężko mi powiedzieć, bo nigdy z usług takich firm nie korzystałam, sama zawsze albo dzwoniłam, albo fatygowałam się do banku na renegocjacje swojego zadłużenia, zaraz gdy pojawiały się opóźnienia w spłacie bieżących rat.

Wiem, że firmy zajmujące się negocjowaniem długów w imieniu dłużnika, nie działają pro bono :-) i pobierają całkiem czasem wysoką prowizję od wynegocjowanych warunków, które być może sami dacie radę wynegocjować? :)

Artykuły które musisz przeczytać:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Aśka K.

  Mam komornika na karku i nie wiem co mogę zrobić. Jestem w stanie spłacać dług ale ok 400 zł miesięcznie. Nie wiem jak mam negocjować z komornikiem.

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Na upartego można podjąć negocjacje z komornikiem, ale ten zanim podejmie jakąkolwiek decyzję, będzie musiał skontaktować się z wierzycielem, na którego zlecenie komornik działa. Jest krótsza droga do negocjacji zadłużenia komorniczego, trzeba skontaktować się wprost z wierzycielem i z nim ustalić jakieś warunki spłaty zadłużenia, oraz ewentualnie podpisać z wierzycielem jakąś ugodę. Wtedy to wierzyciel kontaktuje się z komornikiem, i daje mu wytyczne jakich kwot komornik ma się od Ciebie spodziewać. Możliwe nawet jest umorzenie przez wierzyciela egzekucji komorniczej na dłużniku. Wszystko zależy co ustalisz z wierzycielem. Jeśli natomiast uprzesz się na negocjowanie z komornikiem, to negocjacje będą trwały wieczność, bo komornik za każdym razem będzie musiał przesyłać Twoje warunki do wierzyciela, ten z powrotem do komornika, a komornik do Ciebie, po co negocjować „na około” skoro możesz negocjować z wierzycielem od razu?

 2. Robert

  Rozłożenie długu u komornika na raty. Chce żeby komornik rozłożył mi zadłużenie alimentacyjne na raty, mam umówioną wizytę na 24.07, jak rozmawiać z komornikiem?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Spotkanie z komornikiem może przebiegnąć nie tak jak oczekujesz. Komornik nie ma prawa negocjować z dłużnikiem w imieniu wierzyciela, szczególnie jeśli chodzi o dług alimentacyjny. Jeśli chcesz zadłużenie w alimentach rozłożyć na raty, to skontaktuj się byłą partnerką i z nią spróbuj ustalić jakieś warunki spłaty zaległych alimentów.

 3. Patrycja

  Czy jeżeli umówiłam się z komornikiem na spłatę w ratach po 50zl miesięcznie. Teraz dowiedziałam się ze dostane rentę rodzinna, to czy komornik może mi ją zająć czy z racji tego ze place dobrowolnie nic mi nie zabierze?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Umawianie się z komornikiem na niewiele się zdaje, pamiętaj, że komornik działa tylko i wyłącznie w zakresie, jaki wierzyciel określił we wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej. Komornik nie ma wyboru, musi wypełniać wszelkie polecenia wierzyciela. Jeśli więc komornik zabierze Ci rentę rodzinną, to nie ze swojej inicjatywy, a przez to, że zajęcie renty zlecił właśnie wierzyciel. A więc pomimo tego, że umówiłaś się z komornikiem na dobrowolną spłatę zadłużenia, komornik wciąż może zająć Twoją rentę rodzinną.

NAPISZ KOMENTARZ

Przeczytaj poprzedni wpis:
upadłość-firmy
Upadłość firmy – o czym musisz wiedzieć? [PORADNIK] 2018

Dziś opowiem o tym czym jest upadłość firmy i co trzeba wiedzieć na jej temat! W styczniu 2018 roku zaczęło funkcjonowanie aż 36 409 firm. Obecnie w naszym kraju działa około 2 miliony 300 tysięcy firm różnego typu. Jest to bardzo...

Zamknij