Ugoda z ULTIMO? negocjować? hmmm nie sądzę…!!!

negocjacje-z-ultimo

Od 1996 moja rodzina zmaga się z długami. Zaczęło się od śmierci mojej bratowej, miała 21 lat, zmarła na raka zostawiła malutkie dziecko i męża – od tego się zaczęło. Mieli działalność majątkową i po śmierci zaczął się dramat finansowy, ja i moi rodzice pomagaliśmy, ale długi rosły u kontrahentów, U.S., ZUS, banki.

W 2002 roku kredyt hipoteczny pod zastaw domu, moi rodzice, którzy mają prawo wieczystego użytkowania, byli żyrantami kredyt – 80.000 został częściowo spłacony w ratach, przez komornika, ale bank sprzedał kredyt firmie ULTIMO – całość do spłacenia 260 000 w tym kapitału niecałe 20 000.

Tata chce ugody z ULTIMO, a ja się zastanawiam czy jest chociaż szansa na zmniejszenie tych olbrzymich odsetek? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.


Negocjacje z ULTIMO?

Nie sądzę, musisz być świadoma, że nie ma drogi pośredniej, że powiedzmy, zapłacicie część pieniędzy i będziecie liczyć, że resztę umorzą, czy na nowo za jakiś czas zaczniecie negocjować inne warunki.

Jeśli chcecie, aby ich biznes prosperował dobrze, to idźcie na ugodę z ULTIMO i zapłaćcie co chcą, jeśli natomiast zależy Wam na każdym wydanym groszu (a tak jest), to nie płaćcie ani grosza!

Co zatem robić? róbcie cokolwiek, na co macie właśnie ochotę, spędzajcie miło czas, spacery, gotowanie, wspólne wypady, nie przejmujcie się rzekomym długiem dopóty, dopóki Sąd nie stwierdzi długu prawomocnym wyrokiem sądu! dopóki Sąd tego nie orzekł, nie jesteście jeszcze dłużnikami funduszu ULTIMO!

To, że ULTIMO twierdzi, że jesteście im winni jakąś wymyśloną i skalkulowaną przez nich kwotę: 260 000 zł to ich sprawa! Możecie też zażądać wyliczenia tejże kwoty, niech rozbiją ją na czynniki pierwsze, dlaczego właśnie akurat 260.000 zł? a nie 261.000 zł? Niech napiszą dokładnie, skąd wzięła się każda z kwot składowych! kto i na jakiej podstawie wyliczył te kwoty!

Wiecie co? nikt Wam nie udzieli odpowiedzi na tak zadane pytanie, każdy człowiek może pozwać innego człowieka na kwotę, jaka tylko chodzi mu po głowie! Kluczowe jest, że to na powodzie (w tym przypadku ULTIMO), leży obowiązek udowodnienia roszczenia, co do wysokości kwoty i zasady jej kalkulacji!

Dlatego, jeśli będziecie posiłkować się prawnikiem, to ogromną większość takich spraw w Sądzie można z ULTIMO wygrać! zresztą nie tylko z ULTIMO, ale i z innymi firmami windykacyjnymi i funduszami NSFIZ, które zajmują się zarabianiem na nieszczęściu obywateli Polski!

Moja prywatna rada jest taka: Nigdy nie prowadźcie rozmów z windykacją bez obecności prawnika, naprawdę w takich poważnych sprawach, gdzie gra toczy się o dużą sumę pieniędzy, nie warto oszczędzać na prawniku!

Prawnik zadba, żebyście nie zapłacili pieniędzy, których tak naprawdę nie trzeba płacić… i na pewno w obecności prawnika, nie zostaniecie oszukani!

Walka z ULTIMO

Generalnie im dłużej będziecie przeciągać sprawę, tym mniejsze szanse na pieniądze będzie widziała firma ULTIMO! dlatego z biegiem czasu, firma ta będzie coraz bardziej skłonna do negocjacji i ustępstw!

Po kilku latach „pedałowania” za Wami, ULTIMO będzie miało dosyć i z pocałowaniem ręki będą witać Cię w swoich progach!

Możecie jeszcze spróbować, żeby ktoś z rodziny na papierze przejął dług, łącząc to z wynegocjowaniem i zmniejszeniem kwoty, którą dochodzą.

Koniecznie przeczytaj o przedawnianiu się długów, być może czas zagra na Waszą korzyść? :) Trzymamy za Was kciuki, ja i czytelnicy bloga! i pamiętajcie – NIE PODPISUJCIE UGODY Z ULTIMO!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń nasz artykuł:
11 komentarzy w “Ugoda z ULTIMO? negocjować? hmmm nie sądzę…!!!”
 1. Avatar

  A co zrobić gdy Ultimo mimo przedawnionych długów zgłosiło cie do BIG i KRD? I nie możesz wziąć kredytu itp?
  Negocjować? Orientuje się ktoś jak to jest z tymi ugodami? Czy wystarczy przesłany przez nich papier elektroniczny bez pieczątek? I wtedy mogę bez obaw wysyłać przelew?

 2. Avatar
  Janina Gołębiecka

  Niestety przedawnienie długu nie ma żadnego wpływu na wpis do KRD czy innego BIG-u. Dług cały czas jest, ale nie podlega ochronie prawnej przed sądem, jeśli dłużnik podniesie zarzut przedawnienia… Tak więc, mimo że dług jest przedawniony, to może widnieć w KRD do momentu jego spłacenia.

 3. Avatar

  Ultimo działa przez swój Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty. Kiedyś w 2013 roku kupili od firmy Provident ogromny pakiet niespłaconych pożyczek. Na forach internetowych można było wtedy zaobserwować liczne wątki o tym jak negocjować z firmą windykacyjną Ultimo, był płacz i lament, ludzie się chyba nie spodziewali, że ich długo może kupić firma windykacyjna która często przekracza swoimi działaniami swoje uprawnienia i dosłownie nęka dłużników… Na szczęście Roszczenia firmy Ultimo zostały prawomocnie oddalane bo długi długi ulegały przedawnieniu a czasem nie było rzeczowych dowodów na istnienie wierzytelności!

 4. Avatar
  Dostyński

  Ultimo to jedna z bardziej agresywnych firm windykacyjnych na polskim rynku. Stosują różne metody na przechytrzenie dłużnika, najbardziej jak wiadomo, firmy windykacyjne boją się przedawnienia długu, dlatego za wszelką cenę próbują nakłonić dłużnika choćby do wpłaty 1 złotówki na konto firmy aby przerwać bieg przedawnienia. Bieg przedawnienia długu zostaje przerwany również wtedy gdy dłużnik uzna swój dług. Zawsze kiedy dostaniecie pismo z firmy windykacyjnej o natychmiastowe spłacenie długu, to zanim cokolwiek zrobicie, to poproście firmę windykacyjną o dane kontaktowe do wierzyciela, i z nim spróbujcie się dogadać, być może uda się rozłożyć dług na więcej rat, wydłużyć okres kredytowania czy np. poprosić o umorzenie części karnych odsetek za zwłokę w spłacie rat. Firma windykacyjna ma prawny podać na wasze życzenie dane wierzyciela w którego imieniu działa! Warto też sprawdzić czy dług nie przedawnił się, o tym kiedy jakie długi przedawniają przeczytacie gdzieś tu na blogu, widziałem taki artykuł.

 5. Avatar

  Witam, około 10 lat temu narobiłem sobie długów, pożyczki, potem konsolidacje, urząd skarbowy, ZUS, bylem młody i głupi, potem przestałem sobie z tym radzić i wyjechałem za granicę. Dziś mam rodzinę, 30lat i trochę mi się pozmieniało w głowie.

  W Polsce upoważniłem osobę, która odbierała awiza, ale mi o tym nie mówiła. Wiem ze długi przedawnione raczej pokupowały te windykacje, ultimo czy KRUK, a w międzyczasie jakieś inne firmy jeszcze coś tam wrzucały do skrzynki na listy.

  Ostatni list z maja tego roku w nagłówku ma „Ultimo czy komornik? ” kwota na ponad 118tys zł. Czy jest szansa żeby wnieść skutecznie zarzut przedawnienia roszczenia, jeżeli w międzyczasie te pseudo windykacje uzyskały nakaz zapłaty żeby to odkręcić po czasie, czy może lepiej by było ogłosić upadłość konsumencką tutaj w UK?

  Potrzebuje porady, bo nie wiem co robić i nie wiem ile mam długów i jak mogę to sprawdzić. Moim marzeniem jest zacząć od nowa z czystą kartą. Dziękuję i Pozdrawiam.

 6. Avatar

  Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym data wydania 2010.11.18 nawet nie wiem o co chodzi przez Ultimo Portfolio w Lublinie, jak mogę się dowiedzieć o co chodzi i czy taką sprawę można umorzyć gdzie sprawdzić kod oraz sygnaturę akt.!! Teraz ponownie dostałam od komornika zawiadomienie o wszczęciu egzekucji.

 7. Avatar

  Witam, mam na imię Monika i mam zadłużenie w Ultimo i debet Partners. I spłacałam zawsze po 50 zł, bo tak miałam w ugodzie, no ale wtedy miałam rentę socjalną i rodzinną ale od dwóch lat. Starałam się żeby znów mi dali rentę, bo tamtą miałam tylko na 3 lata.

  No ale niestety nie udało się i od roku no albo trochę mniej nie płacę co miesiąc długów tylko jak mam jakieś pieniądze. Teraz nie mam z czego spłacać tego zadłużenia, bo nie pracuję w tej chwili, a zadłużenie rośnie i nie wiem co mam teraz zrobić, czy wysłać pismo do tych placówek, że taką mam teraz sytuacje finansową. Proszę mi pomóc gdyż przyszło mi pismo, że mam tysiąc zł zadłużenia w Ultimo i debet w partners.

 8. Avatar

  Chciałbym się dowiedzieć czy moja pożyczka trafiła do windykacji firmy Ultimo. Mam zaległości w spłatach. Pierwszy raz nie spłaciłam pożyczki, ponieważ byłam w sanatorium i zgłosiłam to przedstawicielowi, później były mniejsze wpłaty, a teraz zawiesiłam spłatę pożyczki na 3 tyg, bo miałam ślub córki. Dostałam pismo z Ultimo, że moja pożyczka została sprzedana firmie windykacyjnej. A od Provident nie dostałam żadnego pisma. Proszę o informację.

 9. Avatar

  Dzień dobry. Firma wydzwania do mnie, bo siostra podała mój numer. Firma Ultimo dzwoni do mnie co jakiś czas w sprawie kontaktu z moją siostrą. Kiedyś chyba, gdy brała pożyczkę podała mój numer, jak numery „do brata”. Nie mieszkam z siostrą, rzadko się widujemy. Przykazałem jej kiedyś, że Ultimo chce się z nią skontaktować i tyle. Po dzisiejszym telefonie jestem wkurzony, bo pani z Ultimo na pytanie jakim prawem do mnie wydzwania, choć nie wyrażam na to zgody, że chce aby numer mój wykreślili że swojej bazy, że proszę o wgląd do zapisów dotyczących mnie, powiedziała w skrócie, że se mogę chcieć, nic tam nie będą wykreślać, a numery z którego dzwoni może mi nawet sms-em wysłać, w razie gdybym chciał się gdzieś skarżyć. Na prawdę nie ma paragrafu na takie firmy? Powtarzam, że nie mam nic wspólnego z ewentualnym długiem siostry. Pozdrawiam.

 10. Avatar

  Otrzymałam pismo z firmy Ultimo, nakaz zapłaty plus 4 inne długi z roku 2007-2008 r. cześć tych długów zostało spłacone. Niestety po spaleniu domu nie mam żadnych dokumentów związanych z tymi sprawami. Mam zapytanie: co mogę zrobić w takiej sytuacji? Nie jestem w stanie zapłacić takiej kwoty ani spłacać minimalnej raty, jaką mi proponuję firma windykacyjna Ultimo, ponieważ nie pracuję, spłacam w ratach 3 komorników, mam dwójkę małych dzieci i nie wiem co robić. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję.

Comments are closed.