Ugoda z ULTIMO – jak zawrzeć korzystną ugodę z firmą windykacyjną!?

Chodzi o ugodę z firmą windykacyjną ULTIMO. Chcę spłacić przedawniony dług. Jak negocjować niższą kwotę bez odsetek? Czy przez telefon, czy napisać prośbę o umorzenie części długu? Mam dług w firmie ULTIMO.


Przedawniony dług

Troszkę mnie dziwi, że masz zamiar spłacić przedawniony dług, przecież jeśli właściwie złożysz oświadczenie do sądu lub do firmy windykacyjnej, to dług, który się przedawnił, będziesz mógł zupełnie zignorować?

Jak rozmawiać z firmą windykacyjną?

O tym, jak działają firmy windykacyjne <— pisałam w tym artykule, zachęcam Cię, abyś tam zajrzał. Pokrótce jednak napiszę, że firma windykacyjna ma dość ograniczone pole działania, może ona jedynie:

Jeśli masz dług, który chcesz spłacić, to kontakt z firmą windykacyjną jest jak najbardziej w porządku. Firmy windykacyjne skłonne są do wielu ustępstw, ponieważ zależy im na skutecznej windykacji, a nie na ciąganiu się po sądach!

Na co mogę liczyć, negocjując dług z firmą windykacyjną?

Z pewnością możesz liczyć na:

  • rozłożenie długu na raty
  • odroczenie spłaty zadłużenia w czasie
  • umorzenie części odsetek

Ciebie z pewnością interesuje umorzenie części odsetek.

Jak zawrzeć korzystną ugodę z firmą windykacyjną?

Myślę, że najodpowiedniejszym nawiązaniem kontaktu z firmą windykacyjną ULTIMO, będzie kontakt telefoniczny, numery telefonów zaczynające się od 800 … … są darmowe, więc nie poniesiesz żadnych kosztów!

negocjacje-z-ultimo
Negocjacje z ULTIMO

ULTIMO, bezpłatnie udostępnia także specjalny panel eULTIMO, gdzie możliwe jest zawarcie porozumienia bądź ugody i spłatę długów bez wychodzenia z domu. Wystarczy się zarejestrować.

ugoda-z-ultimo

Oczywiście negocjacje z ULTIMO zacznij agresywnie, zwykle to Oni uganiają się za dłużnikami, Ty dajesz im ten komfort, że nie muszą tracić ani czasu, ani zasobów na skłonienie Cię do spłaty zadłużenia, myślę, że powinni to docenić i dać Ci dobre warunki spłaty długu.

Między czasie możesz zarejestrować się na platformie eULTIMO i sprawdzić co oferują Ci bezpośrednio w panelu, aby zarejestrować się w ULTIMO, kliknij zielony przycisk “Załóż konto”, zostaniesz przekierowany na formularz rejestracji:

eultimo

Dalsze kroki zapewne znasz. Życzę Ci powodzenia w negocjacjach z ULTIMO, tak jak pisałam, zacznij agresywnie, zobaczysz, jaka będzie reakcja konsultanta w dalszym etapie rozmowy, pamiętaj, że Twój dług jest przedawniony i nie masz już obowiązku jego spłacenia. Poinformuj o tym konsultanta, przedawniony dług to Twój AS w rękawie!

Koniecznie przeczytaj:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

3 komentarzy w “Ugoda z ULTIMO – jak zawrzeć korzystną ugodę z firmą windykacyjną!?”
  1. Witam, chodzi o dług dla Ultimo, mam 3 sprawy nieuregulowane za telekomunikacje i Orange z roku 2004 i bodajże z 2002 r. Ultimo żąda kwoty 11.000 złotych, około dwa lata temu złożyłam do sądu w Lublinie pismo dotyczące przedawnienia za Orange, niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi i generalnie sądziłam, ze sprawa jest zamknięta.

    Jeśli chodzi o dług w telekomunikacji, kompletnie zapomniałam o tym. Oczywiście jeśli muszę zapłacić, to muszę, z tym że jestem ciekawa czy nie próbują obedrzeć mnie ze skóry. Dziękuję.

  2. Dzień dobry, Ultimo prowadzi sprawę tytułem egzekucyjnym na telekomunikacja Polska a obecnie Orange. Sprawa jakaś z 2005roku a ja nie mam żadnych dokumentów tylko nr.sprawy od Ultimo. Chciałabym odzyskać całość dokumentów, ale nie wiem gdzie szukać, nie wiem gdzie się udać, bo żadnej dokumentacji nie posiadam proszę o wiadomość.

  3. Właśnie się dowiedziałem o moim długu z 2000 r. dług przejął ULTIMO, na dzień dzisiejszy jest około 15 000 zł długu z czego 6 000 to kapitał, reszta to odsetki i koszty, czy mogę starać się o umorzenie tych odsetek? przy jednorazowej wpłacie, dziękuję Maciej, rozmawiałem z doradcą i powiedział, że może umorzyć kwotę do 12 000 zł.

Comments are closed.