Blog – sposób na poprawę finansów i zmianę życia?

Blog – to słowo robi obecnie oszałamiającą karierę. Niemal każdy myśli o założeniu bloga. Przyszły bloger ma też do wyboru wiele szkół – nauczycieli, którzy tego blogowania nauczą. Nie ukrywam, podczas kursu ZA ROK BEZ DŁUGÓW również namawiam do założenia bloga i uczę, jak na nim zarobić. Powód jest bardzo prosty: dobry blog może naprawdę poprawić Twoje finanse i zmienić Twoje życie na lepsze.

Jak to możliwe?

Blog to najtańszy biznes, z którym szybko wystartujesz

Ile kosztuje blog? Możesz zacząć już od kilkudziesięciu złotych. Wszystko, co potrzebujesz to:

 • domena (adres internetowy) – obecnie w promocjach abonament już za 0 złotych
 • serwer, na którym umieścisz tę domenę – ceny za pierwszy rok zaczynają się od kilkunastu złotych

Wykupienie abonamentu domeny i serwera, plus szybka instalacja gotowych narzędzi do prowadzenia bloga (wordpress) – to wszystko zajmuje jakieś 15 minut.

Blog zmusi Cię do systematyczności i odpowiedzialności

Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz dbać o swojego bloga – systematycznie dodawać wartościowe treści, przyciągać czytelników na swoją stronę i szukać ciekawych tematów do opisania. Gdy postawisz sobie konkretny cel – np. najpóźniej za 6 miesięcy zarobić pierwsze pieniądze ze sprzedaży ebooka na temat, którego dotyczy Twój blog – musisz naprawdę systematycznie pracować.

To sprawi, że do Twojego życia powróci odpowiedzialność, systematyczność, zaczniesz się uczyć nowych rzeczy, szukać tematów – potrzeb i problemów, jakie mają Twoi potencjalni czytelnicy.

Musisz pracować nad odpowiedzią na ich potrzeby – przekuwać swoją wiedzę w wartościowy materiał. Ten za darmo – który dasz na swojej stronie, oraz ten płatny, który zaoferujesz np. w formie ebooka.

Blog – idealne miejsce do promocji Twoich umiejętności i talentów

Bez względu na rodzaj Twoich umiejętności i możliwości świadczenia usług – własna strona to idealne miejsce do ich promocji.

Wszystkie usługi i produkty można ciekawie opisać na wiele różnych sposobów. Możesz dzielić się swoją wiedzą i promować się nie tylko lokalnie.

Załóżmy, że świadczysz usługi księgowe, lub remontowe.  W Twojej miejscowości ktoś szuka dokładnie tego rodzaju usług, ale nie wie, które biuro wybrać. Szuka w Google, wypada mu kilka adresów i kontaktów – ale do kogo się zwrócić, żeby się nie naciąć.

Okazuje się, że jeden z fachowców – czyli Ty – prowadzi blog i publikuje ciekawe artykuły z dziedziny księgowości – tudzież remontów. Widać, że ma wiedzę, omawia interesujące przypadki, udziela rad, przestrzega przed błędami. Jak nic zna się na rzeczy.

Jak sądzisz, kogo wybierze potencjalny klient? Anonimowy telefon, czy autora bloga?

No i na blogu możesz zarabiać

Jak pisałam powyżej – blogowanie pozwala zarobić dodatkowe pieniądze. Na blogu można zarobić na wiele różnych sposobów. Od publikacji produktów informacyjnych (ebooków), prowadzeniu kursów, reklamy, programy partnerskie (afiliacja) i inne. Nie sposób wszystkich wymienić.

Szczerze polecam prowadzenie bloga każdemu, kto szuka pomysłu, jak wyjść z długów!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze

8 komentarzy w “Blog – sposób na poprawę finansów i zmianę życia?”
 1. Polecam Kurs jestem sama na nim i Ja widzę efekty.
  Iwonka prowadzi w sposób profesjonalny oraz pomocny. To jest relacja, która pozwala zdobyć bardzo bogate doświadczenia. Pozdrawiam i tulę wirtualnie Iwonka <3 Ty wiesz :)

  1. Zaklinaczka długów

   Dziękuję Gosiu :) Jestem z Ciebie bardzo dumna dzielna i mądra kobieto.

 2. Kazimierz Cz.

  Od jakiegoś czasu korzystam z afiliacji, jest to naprawdę przyzwoita opcja, by dorobić parę groszy do wypłaty. Korzystam z usług sieci webePartners i współpracuje mi się z nimi naprawdę nieźle, polecam blogerom, którzy chcą doklepać trochę pieniędzy w dość prosty sposób :)

  1. Zaklinaczka długów

   Niestety program ma bardzo złe opinie. Polecam wszystkim sprawdzanie programów przed przystąpieniem, webepartners wypada w tym momencie bardzo słabo.

   1. Kazimierz Cz.

    ja tam nie narzekam, kwestia odpowiedniego dobrania programów i narzędzi :) poza tym wiadomo, że z małym fanpagem liczącym 100-150 osób milionów się nie zarobi, a czasem mam wrażenie, że ludzie myślą, że jak mają fanpage z tak małą ilością like’ów, to są od razu trendsetterami. Potem tacy ludzie marudzą po internecie, że na afiliacji nie da się nic zarobić, a podstawą przecież jest, że najpierw trzeba mieć odpowiedni fanbase (budowany przez dłuższy czas), a potem można próbować zarabiać :)

    1. Zaklinaczka długów

     Tyle że opinie nie dotyczą zarobków, bo taki problem dotyczyłby wszystkich firm z afiliacji, a wypłacalności tych zarobków. Widać ma Pan szczęście, gratuluje. Ja niestety nie mogę polecać tu z czystym sumieniem programu, o którym czytam złe opinie.

 3. świetny kurs,powoli oduczam się korzystać z chwilówek i zaczynam świadomie oszczędzać.

 4. Blog to długotrwały proces zdobywania czytelników i może być źródłem dochodów. Ale wiele interesujących blogów “pada” po kilku miesiącach, ze względu na brak wytrwałości (czasu) ich autorów.

  Twój blog jest świetny i życzę jeszcze wielu, wielu interesujących wpisów!

Comments are closed.