Niespłacona pożyczka i sprawa w sądzie? co mi grozi?

Witam – moim problemem jest niespłacona pożyczka. Zaciągnąłem pożyczkę w wysokości 300 zł, to było dwa lata temu, nie spłaciłem ani grosza, teraz mam do zapłaty 500 zł.

Sprawa trafia na drogę sądową, co grozi mi w takim przypadku za tą niespłaconą pożyczkę? Pozdrawiam.


Niespłacona pożyczka w sądzie, co mi grozi?

Myślę, że grozi Ci więcej, niż jest to warte… taki mikroskopijny dług powinieneś spłacić od razu. Nie dość, że popsujesz sobie historię kredytową, to jeszcze Twoje nazwisko może znaleźć się w rejestrze dłużników jak KRD, BIG czy ERIF.

Warto sobie szargać nazwisko za parę złotych? nie sądzę…

Co grozi za niespłacenie pożyczki?

Nie dość, że Twój dług urósł z 300 zł do 500 zł (przez np. monity z firmy pożyczkowej, karne odsetki, opłaty windykacyjne), do tego jeszcze lada dzień dojdą koszty sądowe i komornicze. Naprawdę niezły interes zrobiłeś…

Mimo że jest to dług jedynie na kilkaset złotych, to nikt go Tobie nie daruje. Nie wiem, czy pracujesz, czy nie, ale jeśli tak, to komornik zajmie Ci część wypłaty, a pieniądze pójdą na uregulowanie długów.

Apeluję teraz do Twojej świadomości, abyś nie robił sobie żartów ze swojego nazwiska i spłacił te parę złotych – wiele sobie zaoszczędzisz! wierz mi…

Co cię czeka?

  1. Sprawa w sądzie.
  2. Następnie otrzymasz nakaz zapłaty.
  3. Jeśli w ciągu 2 tygodni nie spłacisz długu, nakaz zapłaty uprawomocni się.
  4. Wraz z uprawomocnienie się wyroku, wierzyciel zyska dokument, dzięki któremu będzie mógł wszcząć przeciwko Tobie egzekucję komorniczą.
  5. Komornik zacznie więc poszukiwać Twojego majątku, będzie starał się zająć Twoje wynagrodzenie, konto bankowe i inne składniki Twojego majątku.
  6. Do kwoty głównej Twojego zadłużenia, doliczone zostaną koszty sądowe oraz koszty komornicze – Twój dług może więc podwoić się bardzo szybko.

Jak widzisz, pozornie niewinna niespłacona pożyczka może bardzo szybko zamienić się w duży dług, który z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć, powodując w Twoim życiu coraz większe problemy i niepotrzebny stres.

Dlatego namawiam Cię, abyś jak najszybciej uporała się ze swoimi długami. W tym miejscu pragnę polecić Ci e-book Pani Iwony Wendel. E-book nosi nazwę: Jak wyjść z długów 12 kroków do wolności i jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto ma problemy z długami i nie wie jak z nich wyjść. Jeśli zdążysz, załapiesz się na ciekawe bonusy i 50% promocję. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Koniecznie przeczytaj:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

2 komentarzy w “Niespłacona pożyczka i sprawa w sądzie? co mi grozi?”
  1. Witam. Moja dziewczyna wzięła kredyt na spłatę swoich pożyczek. Niestety zaczęło nam brakować miesiąc po miesiącu, gdyż mi komornik zajął część wypłaty. Nie zapłaciła ani jednej raty, gdyż po prostu nie mieliśmy pieniędzy. Za dwa miesiące ma o to sprawę w sądzie, a pani która do niej dzwoni straszy ją przy każdej rozmowie. Dodam, że oczekujemy na dziecko. Teraz chce zrobić wszystko by chociaż trochę wpłacić na poczet jej długu. Ale.. co jej tak naprawdę grozi w takiej sytuacji?

  2. A czy jak mam w testamencie zapisane mieszkanie (dodam, że spadkodawca żyje i jest to mój konkubent) :) To czy komornik może się o tym testamencie dowiedzieć? I czy mam się zrzec tego testamentu? (bez obecności konkubenta, bo on nie wie o moich długach :((

Comments are closed.