Witam – zaciągnąłem pożyczkę w wysokości 300 zł, to było dwa lata temu, nie spłaciłem ani grosza, teraz mam do zapłaty 500 zł, sprawa trafia na drogę sądową, co grozi mi w takim przypadku za tą niespłaconą pożyczkę? Pozdrawiam.

Niespłacona pożyczka w sądzie, co mi grozi?

Myślę, że grozi Ci więcej niż jest to warte… taki mikroskopijny dług powinieneś spłacić od razu. Nie dość, że popsujesz sobie historię kredytową, to jeszcze Twoje nazwisko może znaleźć się w rejestrze dłużników jak KRD, BIG czy ERIF.

Warto sobie szargać nazwisko za parę złotych? nie sądzę…

Co grozi za niespłacenie pożyczki?

Nie dość, że Twój dług urósł z 300 zł do 500 zł (przez np. monity z firmy pożyczkowej, karne odsetki, opłaty windykacyjne), do tego jeszcze lada dzień dojdą koszty sądowe i komornicze. Naprawdę niezły interes zrobiłeś…

Mimo, że jest to dług jedynie na kilkaset złotych, to nikt go Tobie nie daruje. Nie wiem czy pracujesz czy nie, ale jeśli tak, to komornik zajmie Ci część wypłaty, a pieniądze pójdą na uregulowanie długów.

Apeluję teraz do Twojej świadomości, abyś nie robił sobie żartów ze swojego nazwiska i spłacił te parę złotych – wiele sobie zaoszczędzisz! wierz mi…

Koniecznie przeczytaj: