Co zrobić, żeby nie płacić 2 razy ubezpieczenia OC?

Forum prawneKategoria: DługiCo zrobić, żeby nie płacić 2 razy ubezpieczenia OC?
Avatarizabela d. zapytał 3 miesiące temu

Dnia 8.06.2018 zawarłam umowę z firma MTU Towarzystwo Ubezpieczeniowe na ubezpieczenie pojazdu. Spłaciłam kilka rat, później niestety moja sytuacja finansowa na to nie pozwoliła.

W tym roku spłaciłam ubezpieczenie do końca na rachunek MTU.

W dniu dzisiejszym dostałam informacje z windykacji, że mam zaległość w kwocie ponad 1000 złotych. Mam na koncie potwierdzenie zapłaty ubezpieczenia.

Z ubezpieczenia też dostałam potwierdzenie zapłaty.

Co mam robić w takim przypadku?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 miesiące temu

Witam serdecznie,

jeśli należność główna z tytułu zaległych składek została w całości uregulowana, zasadne będzie przygotowanie odpowiedzi na wezwanie do zapłaty z zapytaniem, z czego wynika żądana kwota.

Dodatkowo w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty, należy wskazać na całkowitą spłatę zaległości. Następnie po kolei należy wypisać uiszczone kwoty wraz z datami przelewów i aby nie być gołosłowną, jako załącznik pisma, należy dołączyć potwierdzenie wpłat (wydruki wszystkich wpłat lub potwierdzenia zapłaty).

Następnie należy czekać na odpowiedź ubezpieczyciela. Jeśli MTU Towarzystwo Ubezpieczeń przyzna Pani rację, sprawa powinna się zakończyć. Należy jednak przygotować się do pokrycia dodatkowych kosztów m.in. odsetek od zaległych składek.

Kwota odsetek nie powinna jednak sięgać, aż 1 000 zł, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że któraś z Pani wpłat nie została po prostu zaliczona na poczet zaległości, stąd przedmiotowe wezwanie do zapłaty.

Mam jednak nadzieję, że sprawa zakończy się wraz z wyjaśnieniem spłaty całej należności, czyli wysłaniem przedmiotowej odpowiedzi na wezwanie do zapłaty.

Powodzenia!

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź