Dostałem wyrok za alimenty [odrabianie godzin] ale muszę wyjechać, co teraz?

Kategoria: AlimentyDostałem wyrok za alimenty [odrabianie godzin] ale muszę wyjechać, co teraz?
Użytkownik zapytał 2 lata temu

Dostałem wyrok za alimenty 8 miesięcy odrabiania godzin. Pierwszy miesiąc odrobiłem i wyjechałem w celach zarobkowych, przed wyjazdem napisałem pismo do sądu o zawieszenie kary na 6 miesięcy, lecz nie odebrałem pism, bo mnie nie było.

Co zrobić? ostatnio dzielnicowy mnie szukał w sprawie długu alimentacyjnego, a ja muszę jechać do pracy za granicę… co mam robić?

Imię:
tomek
2 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj, przede wszystkim nie możesz dalej sprawy bagatelizować. Wyjechałeś za granicę, nie czekając na rozstrzygnięcie sądu w przedmiocie wniosku o zawieszenie wykonywania kary.

Nie wiesz więc, jaka była decyzja sądu. Musisz bezwzględnie sprawdzić, co orzekł sąd. Możesz to zrobić, wykonując telefon do sądu. Jeśli znasz sygnaturę sprawy, powołaj się na nią.

Mam nadzieje, że sąd przychylił się do Twojego wniosku. Jeżeli jest inaczej, to należy podjąć kroki, by sprawę odkręcić. Możesz wnosić o zmianę postanowienia, powołując się na szczególne okoliczności tj. potrzebę natychmiastowego wyjazdu za pracą.

Kontakt z dzielnicowym będzie również jak najbardziej wskazany.

Jesteś za granicą, więc powinieneś wyznaczyć pełnomocnika, który będzie Cię reprezentował przed sądem, gdyby zaszła taka potrzeba. Niemniej jednak należy natychmiast ustalić co się obecnie w sprawie dzieje.

Kara została orzeczona za uchylanie się od obowiązku alimentacji, zatem wypadałoby przyłożyć się do uregulowania zaległości. Spłata długu, choćby częściowo postawiłaby Cię w dobrym świetle w oczach sądu i w pewnym sensie usprawiedliwiła nagły wyjazd i przerwanie odbywania kary.

Koniecznie przeczytaj również:

Lidia odpowiedział 1 rok temu

Witam, syn odrabiał 8 miesięcy po 40 godzin miesięcznie za alimenty i okazało się, że ten odrobek to niby był jako kara, że nie płacił i nadal ma do spłaty cały dług jak to może być, to co te osiem miesięcy pracował tak za nic?

Twoja odpowiedź