Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Ile zabierze mi komornik na ALIMENTY? mam rachunki do zapłacenia

Witam, komornik mi zajął całą wypłatę, bo miałem zaległości 5.500 zł za alimenty i mam pytanie: czy może mnie zostawić bez środków do życia?? czy komornik może zabrać mi wszystkie pieniądze? bo wynajmuje kawalerkę i rachunki mam do zapłacenia a pensję mam 3.400 brutto.

Art. 1083 2 kpc

Zgodnie z art. 1083 § 2 k.p.c. wierzytelności z rachunku bankowego podlegają egzekucji na zaspokojenie alimentów w pełnej wysokości.

Więc jeśli przeciw Tobie, wszczęte jest postępowanie egzekucyjne alimentacyjne, to niestety nie przysługuje Ci żadna kwota wolna od potrąceń, jeśli chodzi oczywiście o zajmowanie przez komornika środków pieniężnych na Twoim rachunku bankowego, o której mowa w art. 54 ust. 1 Prawa bankowego.

Komornik ma prawo zabrać z Twojego konta bankowego dosłownie każdą złotówkę jaka na nim się znajduje…

A ile komornik może zabrać z pensji w przypadku egzekucji zaległych alimentów?

Komornik z Twojej pensji może zabrać całą wysokość Twoich miesięcznych dochodów – jeśli chodzi o egzekucyjne ściąganie zaległych alimentów.

Jeśli natomiast, mowa o zajmowaniu pensji na rzecz alimentów, to komornik może ściągać aż 60% wysokości Twojego wynagrodzenia.

Przepisy w kwestii alimentów są tak restrykcyjne, ponieważ sąd za wszelką cenę będzie chronił interesy dziecka, a nie rodzica, który nie łoży na dziecko należycie…

Jeśli więc Twoje zarobki miesięcznie wynoszą 3.400 zł to komornik będzie mógł zająć aż 2040 zł. Jak to wyliczyć? to proste:

3.400 x 60% = 2040 zł – do dyspozycji pozostanie Ci 1360 zł na rękę (netto).

Nawet zarabiając minimalną krajową, komornik i tak zabierze 60% wynagrodzenia, dla dłużnika alimentacyjnego – to prawdziwy problem.

Koniecznie przeczytaj teraz o:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
23 Udostępnień

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...


7 komentarzy

 1. Izabela

  Witam serdecznie. Mój partner od 18 lat płaci alimenty na syna. Półtora roku temu zmieniał miejsce zamieszkania i przez dwa miesiące nie pracował. Pobierał zasiłek i w lutym 2017 roku podjął pracę. Komornik pobierał alimenty z zasiłku, dodatku z Urzędu Pracy i z wynagrodzenia.

  W czerwcu 2017 roku spłacił zaległe alimenty i już od lipca 2017 alimenty są płacone regularnie, a mianowicie zakład pracy każdego 10go kolejnego miesiąca przelewa alimenty na konto komornika.

  Partner ma długi i ma 4 komorników na koncie bankowym, w tym jeden komornik to ta sama osoba która zabiera alimenty. Dnia 8go czerwca 2018 roku na konto wpłynęła wypłata w kwocie 1440,00 zł, bank zablokował na koncie kwotę 833,50 gdyż dostał od komornika dwa identycznie pisma, iż ma zabrać pieniądze na poczet zaległych alimentów.

  Dodam iż zakład pracy regularnie 8-go czerwca wysłał komornikowi alimenty. Dzisiaj czyli 11-go czerwca dowiedzieliśmy się iż pieniądze w kwocie 833,50 które rzekomo miały być na poczet zaległych alimentów zostały przelane na konto banku w którym partner ma niespłacony kredyt. Co zrobić w takiej sytuacji.

 2. on58

  Witam. Mam zajęcie komornicze, komornik zajął mi konto na kwotę 8.000 zł (z czego otrzymał już 2.000) i od dwóch miesięcy zabiera mi połowę wynagrodzenia. Zostaje mi około 1400 zł (pensja obciążona jest tez ratą z PKZP w wysokości 250 zł). Jestem po rozwodzie i mam nałożony obowiązek alimentacyjny w wysokości 1.200 zł (po 600 zł na dziecko). Po opłaceniu alimentów zostaje mi się zaledwie 200 zł. Co mogę zrobić by komornik pobierał mniejszą kwotę, tak bym mógł chociaż w jakiś sposób egzystować?

 3. Jarek

  „Zachęcam więc do zadawania dodatkowych pytań pod artykułem w KOMENTARZU – odpowiadam w ciągu 10 minut.”
  11/06/2018 – brak odpowiedzi
  27/06/2018 – brak odpowiedzi
  …chyba, że nie minęło 10 minut

 4. Janina Gołębiecka

  Janina Gołębiecka

  A więc masz egzekucję z konta bankowego i komornik zajął Ci całą kwotę na nim zgromadzoną. Niestety komornik miał do tego prawo, ponieważ jak się domyślam, Twój dług ma charakter alimentacyjny. Gdybyś miał inne długi, nie związane z alimentami, to komornik musiałby Ci na koncie bankowym co miesiąc pozostawić kwotę wolną od zajęcia w wysokości 1575 zł.

  Co mogę zrobić by komornik pobierał mniejszą kwotę? Po pierwsze powinieneś złożyć wniosek do sądu o zmniejszenie kwoty alimentów, ponieważ tak naprawdę nie masz z czego żyć, po drugie przydałby się także wniosek dłużnika o ograniczenie egzekucji komorniczej, ponieważ tocząca się egzekucja uniemożliwia Ci funkcjonowanie w życiu codziennym.

  Musisz pamiętać, że długi alimentacyjne są traktowane w sposób szczególny z naciskiem na dobro dzieci, na które łożysz.

 5. Jaroslaw

  W czerwcu b.r. nie zapłaciłem alimentów na rzecz córki, które powinienem uiścić do 10-tego czerwca. W dniu 09 lipca otrzymałem informacje z banku o zajęciu komorniczym. Czy komornik miał prawo od razu zająć konto bankowe?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jeśli chodzi o dłużników alimentacyjnych, to organ egzekucyjny działa w takich sprawach nad wymiar sprawnie…

 6. Witold

  Mam zadłużenie alimentacyjne w wysokości 24 tys., a do tego mam w podobnej kwocie 24tys odsetki, moje pytanie: czy idzie umorzyć te odsetki? BARDZO proszę o kontakt.

NAPISZ KOMENTARZ

Przeczytaj poprzedni wpis:
konsolidacja-chwilówek
Konsolidacja chwilówek – jak wyrwać się z pętli zadłużenia? [PORADNIK]

Konsolidacja chwilówek staje się w ostatnim czasie hasłem niemniej popularnym, co same chwilówki. Reklamowana jest niejednokrotnie jako remedium na nasze problemy finansowe i prosty sposób na wyjście z zadłużenia. Jak jednak jest w praktyce? Czy konsolidacja chwilówek to faktycznie dobry...

Zamknij