Jak napisać wniosek o kupno działki od gminy? WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o kupno działki od gminy? WZÓR
Julia D. zapytał 2 lata temu

Dzień dobry, chcę zapytać jak napisać wniosek o kupno działki od gminy? Jesteśmy zainteresowani zakupem działki położonej na przedmieściach miasta. Dowiedzieliśmy się, że działka ta należy do gminy.

Po wizycie w gminie pani w recepcji powiedziała, żebyś napisali do gminy wniosek o kupno działki, po otrzymaniu wniosku, gmina skontaktuje się z nami i przedstawi szczegóły oraz możliwości zakupu tejże działki budowlanej.

Nie wiemy, jak gmina weszła w posiadanie tej działki, chcemy ją kupić. Jak napisać wniosek do gminy?

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Zapewne Pani z recepcji doradziła napisanie wniosku o zakup działki, aby sformalizować wasze zainteresowanie daną nieruchomością. Dodatkowo restrykcje związane z COVID-19 często uniemożliwiają rozmowę z konkretnym urzędnikiem gminy zajmującym się tego typu sprawami.

Aby ułatwić Ci napisanie takiego wniosku, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zakup działki od gminy, który pobierzesz poniżej:

Wniosek o kupno działki od gminy wzór

wniosek-o-kupno-dzialki-od-gminy-wzor-pdf-doc

Wniosek o kupno działki od gminy wzór

Musisz wiedzieć, że gminy często same przygotowują tereny pod zabudowę mieszkaniową. Gmina dzieli więc na mniejsze działki teren, który posiada i przekształca go na działki budowlane, wyposażając je w media – po czym sprzedaje działki do odbiorców końcowych.

Zakup działki od gminy odbywa się często w drodze przetargu. Zainteresowanych nie brakuje ze względu na atrakcyjność położenia i przygotowanie działki pod budowę. To jednak, w jakim systemie gmina sprzedawać będzie grunt, zależy od niej samej i postanowień, jakie uzgodniły władze gminy.

Pierwszy krokiem jest oczywiście złożenie wniosku o zakup danej działki, dalej już gmina poinformuje nas co do ceny, formy zakupu, terminach i innych szczegółach dotyczących konkretnej nieruchomości gruntowej.

Mam nadzieję, że przygotowany przez nas wzór wniosku do gminy, pomoże wam w zakupie działki.

Pozdrawiam

Podobne tematy:

Andrzej D. odpowiedział 2 lata temu

Dzień dobry,

chodzi o nabycie nieruchomości gruntowej należącej do gminy. Kupno nieruchomości miałoby posłużyć na budowę domu jednorodzinnego, wiem na 100%, że działka należy do gminy.

Chciałbym oczywiście bezprzetargowe nabycie nieruchomości, gdyż licytowanie działki może skończyć się wywindowaniem ceny pod niebiosa… czy własność gminy może być sprzedana osobie fizycznej?

Dotarłem do przepisu: Art. 37. – [Tryb przetargowy i bez przetargu] – Gospodarka nieruchomościami, ale jakoś nie mogę zrozumieć jego treści, bo przepis jest bardzo obszerny. Chciałbym też, aby wykup gruntu od gminy był możliwie najszybszy. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

Karol Dobiecki odpowiedział 2 lata temu

a jak napisać wniosek o kupno działki przyległej? działka należy do gminy, jak napisać takie pismo?