Jak napisać wniosek o wyasfaltowanie drogi?

Forum prawneKategoria: Wzór pismaJak napisać wniosek o wyasfaltowanie drogi?
Bartek zapytał 2 lata temu

Droga dojazdowa do działki jest w tragicznym stanie, oprócz mojej działki z domem jest też kilka innych już pobudowanych domów. Po rozmowie z sąsiadami doszliśmy do wniosku, że będziemy się wspólnie starać o wyasfaltowanie tej drogi. Jeśli tylko popada deszcz trochę dłużej, zaraz robi się błoto, nie idzie przejechać, trzeba jeździć po czyichś polach, żeby omijać bagno.

Droga nie posiada też chodników, dlatego dzieci mają problemy z dotarciem do domów, często przewozimy je samochodami. Proszę o poradę jak napisać wniosek o wyasfaltowanie drogi aby zostało o załatwione jak najszybciej. Z poważaniem Bartłomiej Jasik

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witaj Bartku, jeśli faktycznie jest tak, jak piszesz, to jak najprędzej należy złożyć do gminy, na której terenie znajduje się ta droga – wniosek o wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz z chodnikami.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pełnoprawnego pisma, które spełni wszystkie formalne wymagania – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wyasfaltowanie drogi, który pobierzesz poniżej:

Wniosek o wyasfaltowanie drogi – wzór

wniosek-o-wyasfaltowanie-drogi-wzor-pdf-doc

Wniosek o wyasfaltowanie drogi – wzór

Warto we wniosku zaznaczyć, że przed nałożeniem nawierzchni z asfaltu, koniecznie trzeba drogę utwardzić odpowiednim kruszywem.

Należy też wspomnieć o trudnościach, z jakimi się borykacie w czasie pory deszczowej, a więc że droga w czasie gdy pada deszcz – zupełnie nie nadaje się do użytku, co uniemożliwia wam normalne funkcjonowanie.

Należy też wspomnieć, że wzdłuż drogi znajdują się inne domostwa, lub że droga ta prowadzi do innych domostw, innych dróg lub osiedli.

Można też wspomnieć, że bezpośrednie sąsiedztwo drogi przeznaczone jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną i że domów z biegiem czasu i tak będzie przybywać – a więc problem będzie się tylko nawarstwiał.

Zachęcam Cię do pobrania przygotowanego przez nas wzoru wniosku, który pobierzesz u góry.

Podobne tematy:

Bartek odpowiedział 2 lata temu

Dziękuję za szybką odpowiedź, pobrałem pismo, mam jeszcze jedno pytanie, czy ten wniosek o zrobienie drogi asfaltowej mam złożyć tylko ja i podpisać go samodzielnie, czy na wniosku podpisać się mogą także inni sąsiedzi?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Wniosek można złożyć samodzielnie, lub z podpisami innych sąsiadów, to nie ma większego znaczenia, gdyż gmina jako zarządca drogi i tak zobowiązana jest po otrzymaniu takiego pisma odpowiedzieć na Twój wniosek i przeprowadzić czynności. Ale oczywiście nie zaszkodzi, jeśli wniosek podpisze więcej osób…

Andrzej odpowiedział 2 lata temu

u nas droga do działki wygląda tak:

droga-blotna