Jak pozbyć się odsetek rosnących lawinowo ??

Forum prawneKategoria: DługiJak pozbyć się odsetek rosnących lawinowo ??
Avatarnowaczka zapytał 1 miesiąc temu

Jak liczyć odsetki od pożyczki? Należność główna 3.800,- spłacona już wielokrotnie, a odsetki 54.000,- i ciągle rosną plus inne opłaty. Pożyczka w Skok-u ponad 10 lat temu sprzedana do Asekuracji – nie chcą żadnego porozumienia, a odsetki od pożyczki to ponad 80% rocznie.

Raz próbowałam walczyć w Sądzie, ale to są zbyt duże koszty prawnika. Potem dowiedziałam się, że można było wystąpić o umorzenie odsetek (choćby częściowe).

CHCĘ TO SPŁACIĆ ale jak. Co robić. BŁAGAM O POMOC. Czy naliczenie odsetek od pożyczki jest naliczane prawidłowo?

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 1 miesiąc temu

Witaj,

to co piszesz, już na pierwszy rzut oka wydaje mi się czymś niemożliwym.

Kwota odsetek wielokrotnie przewyższa należność główną, którą jak podajesz już spłaciłaś. Dlatego podobnie jak Ty, zastanawiam się więc, w jaki sposób naliczane są odsetki.

Prawdopodobnie Twój wierzyciel uzyskał wyrok na odsetki, i teraz nalicza odsetki od odsetek. W innym przypadku odsetki uległyby przedawnieniu, a wierzyciel mógłby żądać jedynie odsetek za trzy ostatnie lata.

Ale tak czy inaczej nie ma możliwości, by odsetki wyniosły 80 % w skali roku. Obecnie odsetki za opóźnienie wynoszą 14 %, a maksymalna wysokość odsetek za opóźnienie nie może przekraczać w stosunku rocznym dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie, czyli 28 %.

Jednakże wydaje mi się, że potrzebujesz pomocy prawnika na miejscu, który mógłby przejrzeć dokumenty sprawy i odnieść się co do zasadności roszczenia funduszu sekurytyzacyjnego.

Myślę, że w cenie od 100 do 200 zł uzyskasz poradę prawną w kancelarii adwokackiej lub radcowskiej. Pieniędzy tych nie warto żałować, bo widzę, że sama od wielu lat nie potrafisz sobie poradzić, z pożyczką, która opiewała jedynie na 3 800 zł.

Możesz również spróbować skorzystać z darmowej pomocy prawnej, odszukując w bliskiej Ci okolicy punktów, w których darmowych porad prawnych udzielają prawnicy.

Jeżeli osoba kompetentna powie Ci na czym stoisz, będziesz mogła podjąć merytoryczny kontakt z wierzycielem lub złożyć sprawę z powództwa przeciwegzekucyjnego, gdy egzekucja długu trafi do komornika.

Wniosek o umorzenie odsetek karnych – wzór

Wniosek o umorzenie odsetek karnych – wzór
Wniosek o umorzenie odsetek karnych w banku – wzór

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Twoja odpowiedź