Pismo o anulowanie odsetek – wierzyciel pobiera bardzo wysokie odsetki

Forum prawneKategoria: DługiPismo o anulowanie odsetek – wierzyciel pobiera bardzo wysokie odsetki
Użytkownik zapytał 5 lat temu

Potrzebuję pismo o anulowanie odsetek, wierzyciel nalicza mi odsetki, które znacznie powiększają saldo mojego ogólnego zadłużenia. Czy może mi Pani pomóc napisać jakieś podanie o umorzenie odsetek?

Dług spłacam w małych ratach to fakt, ale za to systematycznie, na chwilę obecną naliczanie odsetek oddala w czasie spłatę całego długu, proszę o pomoc, co robić, gdy wierzyciel pobiera bardzo wysokie odsetki?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 5 lat temu

Witaj Patrycja,

Chętnie pomogę Ci napisać prośbę o umorzenie odsetek. Jednak najpierw wyjaśnię:

Czym są karne odsetki. Jest to nic innego jak dodatkowe koszty, które ponosi dłużnik za brak wywiązania się ze zobowiązań względem wierzyciela. Wysokość karnych odsetek zależy od wysokości niespłaconego długu, okresu, przez jaki odsetki są naliczane oraz stopy procentowej odsetek.

To prawda co piszesz, karne odsetki potrafią znacząco powiększyć kwotę ogólnego zadłużenia wobec wierzyciela, nie ma co do tego wątpliwości. Dlatego próba umorzenia odsetek, to jak najbardziej dobry pomysł.

Jak napisać wniosek o umorzenie odsetek do wierzyciela?

Aby Twój wniosek spotkał się z pozytywną decyzją wierzyciela, należy zrobić wszystko, by przekonać go do umorzenia odsetek.

Jeśli spłacasz swój dług w małych ratach, a wierzyciel wciąż nalicza nowe odsetki, to warto postawić wierzycielowi pewne ultimatum, mianowicie, że:

…jeśli spłata długu ma przebiegać jak dotychczas, to wierzyciel koniecznie musi nie tylko anulować naliczone odsetki, ale także zaprzestać ich dalszego naliczania. Pozwoli Ci to na nieodległe perspektywy finalnego wyjścia z długów.

Osobiście myślę, że jest to nie w porządku, że dobra wola dłużnika odnośnie polubownego spłacenia zadłużenia, spotyka się z kontynuowaniem naliczania karnych odsetek ze strony wierzyciela.

Myślę, że jeśli wierzycielowi, jak i dłużnikowi zależy na zakończeniu sprawy spłatą zadłużenia, to obie strony powinny pójść wobec siebie na pewien kompromis.

Dłużnik powinien zobligować się do systematycznej spłaty zadłużenia, a wierzyciel powinien anulować odsetki.

Podanie o umorzenie odsetek

Wniosek o umorzenie odsetek karnych – wzór

Wniosek o umorzenie odsetek karnych w banku – wzór

Wzór podania należy pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie dostarczyć wierzycielowi listownie lub osobiście. Trzymam za Ciebie kciuki, by udało Ci się anulować karne odsetki i zatrzymać dalsze ich naliczanie. Warto w tej kwestii negocjować z wierzycielem!

Wybrane właśnie dla Ciebie artykuły: