Jak spłacić dług w funduszu alimentacyjnego, żeby nie przedstawiono mi zarzutów?

Forum prawneKategoria: AlimentyJak spłacić dług w funduszu alimentacyjnego, żeby nie przedstawiono mi zarzutów?
AvatarPawciu zapytał 2 miesiące temu

Jak mogę spłacić dług w funduszu alimentacyjnego z tego roku, żeby nie przedstawiono mi zarzutów? mam niezapłacone alimenty z ostatniego bieżącego okresu w funduszu alimentacyjnym, chciałbym to spłacić jak najszybciej, by mi nie stawiano zarzutów…

Gdzie mógłbym wpłacić te pieniążki za ten okres, bo z tego co wiem, to działa to okresami stawiania zarzutów… postawiono mi już jeden zarzut i chciałbym uregulować następne zadłużenie.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 2 miesiące temu

Witam serdecznie,

to prawda – jeśli przez ostatni rok alimenty nadal nie były regulowane w terminie, a matka dziecka korzystała z pomocy państwa w formie tzw. zaliczek alimentacyjnych, to musisz liczyć się z tym, że właściwy organ gminny w nowym roku kalendarzowym złoży kolejny wniosek o ukaranie.

Aby uniknąć sprawy sądowej oraz związanych z nią nieprzyjemności, należy podjąć kontakt z organem, który wypłaca tzw. alimenty zastępcze. Będzie to gmina lub miasto miejsca zamieszkania dziecka. Należy rozmawiać z właściwym pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej, bo to właśnie GOPS-y i MOPS-y zajmują się przyjmowaniem wniosków i wypłatą zaliczek alimentacyjnych.

Jeśli więc masz zgromadzone środki na spłatę zadłużenia, wystarczy, że ustalisz numer rachunku do wpłaty oraz numer sprawy, by Twoja wpłata została właściwie zaksięgowana. Jeżeli nie posiadasz takich oszczędności, możesz podjąć rozmowy w celu zawarcia umowy o spłatę ratalną długów alimentacyjnych.

Pamiętaj, że odpowiedzialności karnej można uniknąć (przynajmniej na jakiś czas), dokonując częściowej spłaty. Natomiast jeśli masz środki na spłatę całego długu, warto pomyśleć o tym, by zacząć regulować alimenty w terminie i nie narażać się na kolejne sprawy karne.

Podobne wątki:

Twoja odpowiedź