Jak zatrzymać licytację komorniczą? chcę spłacić dług w ratach

Forum prawneKategoria: KomornikJak zatrzymać licytację komorniczą? chcę spłacić dług w ratach
AvatarB.K. zapytał 8 miesięcy temu

Mam dług w dwóch firmach pożyczkowych. Niestety nie spłacałem ich, bo byłem w trudnej sytuacji finansowej. Sprawa trafiła do kancelarii windykacyjnej Signi, potem do sądu i do komornika.

Obecnie we wtorek ma się odbyć opis i oszacowanie nieruchomości do przeprowadzenia licytacji. Proszę mi pomóc co zrobić, żeby wstrzymać licytację komorniczą? bo chciałbym ten dług spłacać w ratach.

1 odpowiedzi
Katarzyna Janas-BajsonKatarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 8 miesięcy temu

Witaj serdecznie,

wydaje się, że sprawa trwała dość długo (była w windykacji, w sądzie, a teraz jest u komornika), dlatego zatrzymanie egzekucji komorniczej nie będzie łatwe. Aby się udało, należy przekonać wierzycieli do swoich racji.

Firma windykacyjna zajmująca się ściągnięciem długu musi Ci uwierzyć i dać kolejną szansę, a następnie poinformować komornika o cofnięciu wniosku o przeprowadzenie egzekucji z ruchomości i nieruchomości dłużnika.

Jeśli chcesz zatrzymać komornika, zasadnym będzie kontakt z wierzycielem i zaproponowanie ratalnej spłaty długu.

Być może należy wystąpić z propozycją jednorazowej, sporej wpłaty – wpłaty przyszłe w niskich kwotach mogą nie być żadnym argumentem dla wierzyciela, który od dłuższego czasu stara się odzyskać swoje pieniądze.

Jeżeli masz możliwość spłaty części długu, to nie czekaj dłużej, tylko dokonaj wpłaty sporej sumy. Zastanów się również na wysokością proponowanych rat – nie mogą być to symboliczne kwoty. A następnie wykonaj telefon do wierzyciela i złóż wniosek o zatrzymanie opisu i oszacowania.

Mam nadzieje, że Twoja propozycja spotka się z akceptacją ze strony wierzyciela, przez co unikniesz komorniczej licytacji majątku.

Powodzenia!

Przydatne wzory pism:

Skarga na opis i oszacowanie nieruchomości

skarga-na-oszcowanie-komornika-nieruchomosci-ruchomosci
Skarga dłużnika na opis i oszacowanie nieruchomości wzór

Skarga na oszacowanie przedmiotu przez komornika

Warto przeczytać:

Twoja odpowiedź