Neteller a komornik – czy jest to konto bezpieczne od komornika?

Forum prawneKategoria: KomornikNeteller a komornik – czy jest to konto bezpieczne od komornika?
Dawid44 zapytał 4 lata temu

Chciałbym zapytać na forum, czy komornik może zająć konto Neteller? komornik wszczął wobec mnie egzekucję komorniczą i aktualnie poszukuje mojego majątku.

Chcę uciec przed komornikiem i szukam konta bezpiecznego od komornika, którego konta nie znajdzie komornik.

Proszę o szybką informację czy konto w Neteller znajdzie komornik?

3 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 4 lata temu

Witaj Dawid. Konto Neteller jest kontem bezpiecznym od komornika, ponieważ firma, która jest jego właścicielem to Paysafe Holdings UK Limited, która swoją siedzibę ma w Anglii.

A jak wiadomo, polski komornik nie ma ani narzędzi, ani prawa, by zajmować rachunki bankowe założone w zagranicznych bankach, jurysdykcja polskiego komornika sięga tylko granic Polski, w związku z czym komornik może zajmować jedynie konta bankowe zlokalizowane w polskich bankach.

Jak pisze sam Neteller:

“Dzięki rachunkowi NETELLER możesz płacić lub grać online, wysyłać i otrzymywać pieniądze oraz realizować szybkie, bezpieczne płatności online zawsze, gdy tego potrzebujesz.”

Czym dokładnie jest Neteller?

NETELLER jest brytyjskim portfelem internetowym założonym w 1999 roku, NETELLER obsługuje w ciągu roku transakcje o wartości bilionów dolarów. Portfel internetowy dostępny jest dla klientów w ponad 200 krajach. Co ważne, dostępny jest także polski język.

Żeby zarejestrować w NETELLERZE, trzeba ukończyć 18 lat, a jako formę weryfikacji wystarczy wysłać skan dowodu osobistego, prawa jazdy albo paszportu, trzeba także dosłać dokument potwierdzający adres zamieszkania.

NETELLER to nie jedyne konto bezpieczne od komornika, do wyboru masz przecież jeszcze:

Janusz biznesu odpowiedział 4 lata temu

Ja też chcę ukryć swoje pieniądze przed komornikiem, sytuacja jest taka, że komornik zajmuje mi część pensji (umowa o pracę) jak Bozia przykazała, ale że jestem wyjątkowo obrotny i pracowity, to mam drugą pracę na umowę zlecenie i potrzebuje właśnie konta które nie znajdzie komornik, by móc te środki z dodatkowej pracy sobie tam trzymać, nie wiem właśnie które konto wybrać, Neteeler? Skrill? Paysera? Viabuy? a może bank N26? ktoś by mi polecił które konto wolne od komornika wybrać do gromadzenia środków z drugiej pracy?

Daniel odpowiedział 4 lata temu

Witam. Na stronie są informacje o karcie przedpłatowej, na którą może wpływać wynagrodzenie z pracę na umowę o pracę. Niedługo będzie mnie ścigał komornik. Jeśli komornik zgłosi się do zakładu pracy o odliczanie należności, to nawet na to konto zagraniczne wpłynie pomniejszona kwota? Pozdrawiam.
Daniel.