Podanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPodanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór
Kamil zapytał 1 rok temu

Witam, jak napisać podanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu? chcemy z żoną zaciągnąć kredyt na budowę domu, rozmawialiśmy wczoraj z doradcą kredytowym i okazało się, że ciężko będzie dostać nam kredyt, jeśli nie uda mi się przedłużyć obecnej umowy o pracę na czas określony w umowę na czas nieokreślony.

Doradca kredytowy zasugerował złożenie do pracodawcy podania o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu. Jak napisać takie podanie? czy macie może gotowy wzór? proszę o szybką odpowiedź. Kamil.

10 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Witaj Kamil,

faktycznie, pracownicy pracujący na umowach na czas określony dość często składają podania, w których proszą pracodawcę o przedłużenie umowy tym razem na czas nieokreślony, prośba ta wynika z planów o zaciągnięciu w niedalekiej przyszłości kredytu bankowego. Wzór takiego podania zamieszczam poniżej:

Podanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

podanie-o-przedluzenie-umowy-na-czas-nieokreslony-z-powodu-kredytu-wzor-pdf-doc

Podanie o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

Banki przychylniej traktują klientów, którzy zawartą mają umowę o pracę na czas nieokreślony, dysponując taką umową, na pewno jest łatwiej o kredyt.

Generalnie podanie o przedłużenie umowy o pracę pisze się w momencie, gdy dotychczas obowiązująca umowa o pracę zaczyna dobiegać końca. Jeśli pracodawca zaakceptuje takie podanie, pracownik otrzymuje już umowę na czas nieokreślony.

Warto wspomnieć, że zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca może 3-krotnie zawrzeć z pracownikiem umowę na czas określony, natomiast łączny okres zatrudnienia wynikający z tych 3 umów nie może przekroczyć 33 miesięcy. Co ważne, do tych 33 miesięcy nie wlicza się okresu próbnego!

Po upływie 33 miesięcy pracy na umowie na czas określony lub gdy miejsce miały już 3 umowy, pracodawca zgodnie z Kodeksem pracy powinien zawrzeć z Tobą umowę na czas nieokreślony, jeśli jednak jesteś jeszcze daleko od spełnienia tych warunków, by automatycznie otrzymać umowę na czas nieokreślony, możesz złożyć podanie do pracodawcy o przedłużenie umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu, którego wzór dołączam w górnej części tego postu.

Dodam jeszcze, że pracodawca może dokonać zmiany umowy na określony na umowę na czas nieokreślony za pomocą aneksu do umowy o pracę:

Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony – wzór

aneks-zmieniajacy-umowe-na-czas-nieokreslony-wzor-pdf-doc

Aneks zmieniający umowę na czas nieokreślony – wzór

Podobne wątki:

Tomek odpowiedział 1 rok temu

Bank na pewno lepiej popatrzy na przyszłego kredytobiorcę, który zatrudniony jest na umowę o pracę na czas nieokreślony – nie ma co do tego wątpliwości. Oczywiście oprócz formy zatrudnienia liczy się też wysokość zarobków, czyli zdolność kredytowa oraz historia kredytowa.

Maciek odpowiedział 1 rok temu

Dzień dobry,

ja również chcę prosić pracodawcę, by przedłużył mi umowę na czas określony na umowę na czas nieokreślony. W firmie pracuję drugi rok, szef w firmie jest bardzo rzadko, dlatego pozostaje mi tylko zostawić mu podanie w biurku przez sekretarkę.

Chcemy z żoną starać się o kredyt hipoteczny na budowę domu. Oboje pracujemy, niestety oboje na umowę o prace na czas określony, żonie niedługo kończy się umowa i nie wiadomo przez Covid-19 czy pracodawca przedłuży jej umowę na kolejny rok.

Żeby dostać kredyt na dom, ktoś z małżeństwa musi pracować na umowie na czas nieokreślony, inaczej słyszałem, że banki nie przyznają kredytów. Pobrałem wzór podania, mam nadzieję, że uda się zaciągnąć kredyt i przedłużyć umowę na czas nieokreślony. Pozdrawiam Maciek

Cyprian W. odpowiedział 1 rok temu

a jak napisać podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu? pracuję w firmie pół roku, wszyscy zadowoleni, czy mogę w związku z tym prosić pracodawcę, żeby zmienił mi rodzaj umowy? z tej na czas określony (2 lata) na czas nieokreślony? czy takie pismo ma sens?

Znajomi nie dostali kredytu ze względu na rodzaje umów, jakie mieli… tak powiedziała im pracownica banku, on miał na czas określony (druha umowa na rok), a ona umowę zlecenie.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Cyprian, przygotowaliśmy wzór podania o zmianę umowy o pracę na czas nieokreślony, oczywiście nie trzeba czekać do końca umowy, by prosić pracodawcę o zmianę na umowę na czas nieokreślony, podanie takie można złożyć w dowolnym czasie trwania zatrudnienia, wzór pisma pobierzesz poniżej:

Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu – wzór

podanie-o-zmiane-umowy-na-czas-nieokreslony-z-powodu-kredytu-wzor-pdf-doc

Podanie o zmianę umowy na czas nieokreślony z powodu kredytu

Cyprian W. odpowiedział 1 rok temu

Dziękuję, pobrałem wzór podania – pozdrawiam

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

kiedy-zlozyc-podanie-o-przedluzenie-umowy-z-powodu-kredytu

Olek odpowiedział 1 rok temu

U nas w zakładzie jest tak, że jeśli ktoś stara się o przedłużenie umowy o pracę na czas nieokreślony, to robi wszystkie nadgodziny i bierze urlop kiedy najbardziej pasuje to przełożonemu, trzeba się po prostu wykazać, samo podanie o przedłużenie umowy nie wystarczy, trzeba pokazać, że i my dajemy firmie jakąś wartość dodaną.

Moja umowa na czas określony została przedłużona na czas nieokreślony, bo byłem dobrym pracownikiem i nie ma tutaj: zmiłuj… przypadkiem dowiedziałem się, że zmieniła mi się też długość okresu wypowiedzenia, wyczytałem to na podstawie umowy o pracę.

Wiadomo, że warunki wypowiedzenia dyktuje przecież kodeks pracy, a brana jest pod uwagę długość stażu pracy… z tego co wiem, okres wypowiedzenia może być 2 tygodnie, 3 miesiące i 6 miesięcy

Dębiński Kamil odpowiedział 1 rok temu

Moja umowa o pracę została przedłużona na czas nieokreślony, kredyt dostaliśmy (oboje mamy teraz umowa o pracę na czas nieokreślony :).

Jako radę, mogę napisać tylko, że na wypadek otrzymania decyzji odmownej dotyczącej przedłużenia umowy i zakończenia stosunku pracy zamiast jego kontynuacji, składając wniosek o przedłużenie umowy o pracę, warto wziąć pod uwagę ewentualne wypowiedzenie umowy z uwzględnieniem okresu wypowiedzenia.

Ustalając okres wypowiedzenia, bierze się pod uwagę czas trwania umowy na czas określony.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Wkradło się trochę dezinformacji dotyczące okresów wypowiedzenia umowy o pracę, dlatego małe podsumowanie: Przy umowach bezterminowych okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące. Przy umowach na czas określony są to:

  • wypowiedzenie wynosi 2 tygodnie [zatrudnienie poniżej 6 miesięcy]
  • wypowiedzenie wynosi 1 miesiąc [zatrudnienie od 6 miesięcy do 3 lat]
  • wypowiedzenie wynosi 3 miesiące [zatrudnienie powyżej 3 lat]

Ponadto kodeks pracy jasno formułuje maksymalną ilość, a także czas trwania umów o pracę, które podpisywane są czas określony. W związku z tym pracodawca może zawrzeć z pracownikiem maksymalnie do 3 umów o pracę na okres nie dłuższy niż 33 miesiące

Kiedy złożyć podanie o przedłużenie umowy o pracę? na pewno należy wziąć pod uwagę okres zatrudnienia i okres wypowiedzenia umowy o pracę.