Podanie o przyspieszenie podłączenia prądu WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaPodanie o przyspieszenie podłączenia prądu WZÓR
Wólka S.G. zapytał 2 lata temu

Witam, jak napisać podanie o przyspieszenie podłączenia prądu? mam umowę z ZE, myśleliśmy, że na przyłączenie prądu będziemy czekać z pół roku. Dostaliśmy jednak informacje, że na przyłącze prądu czeka się nawet 15-18 miesięcy?! czy to prawda? działka jest położona z dala od ludzi i za bardzo nie mamy od kogo pożyczyć prąd, czemu tak długo się czeka?

Czytam teraz na forum, że mogliśmy negocjować ten termin, ale jest już za późno, bo umowa została podpisana.

Czy mogę prosić o wniosek o przyspieszenie podłączenia prądu PGE? cieszyliśmy się, że doprowadzą nam prąd, ale dopiero później doczytaliśmy w umowie, że wpisali maksymalny termin realizacji przyłącza do 15 miesięcy :(

6 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Witam serdecznie,

na wstępie wyjaśnię, że podany w umowie termin wykonania przyłącza jest maksymalny, zatem w rzeczywistości może on być znacznie krótszy. Niemniej, dopóki nie zaczniecie regulować sprawy, kontaktując się z właściwym miejscowo Zakładem Energetycznym, nie uzyskacie też informacji, w jakim terminie możecie liczyć na podpięcie do sieci.

Z uwagi na powyższe, radzę udać się do Zakładu Energetycznego, celem rozmowy z kompetentnym pracownikiem. Jeśli będzie to osoba życzliwa i kompetentna z pewnością rzetelnie naświetli sprawę.

Wyjaśnię, że Zakład Energetyczny tworzy plany działania, na podstawie których można określić, kiedy Wasza inwestycja będzie realizowana. Jeśli jednak nie chcecie tracić czasu na wyjazdy i rozmowy, rozwiązaniem może być pisemna prośba o przyspieszenie przyłączenia energii elektrycznej, poniżej zamieszczam gotowy do pobrania wzór podania:

Podanie o przyspieszenie podłączenia prądu wzór

podanie-o-przyspieszenie-podlaczenia-pradu-wzor-pdf-doc

Podanie o przyspieszenie podłączenia prądu wzór

W treści takiej prośby należy dokładnie wskazać lokalizację nieruchomości, podpierając się zawartą umową (numer umowy, data). Następnie należy podnieść potrzebę pilnego zaopatrzenia nieruchomości w prąd i starać się w jakiś sensowny sposób ją uzasadnić.

Argumentami, które warto użyć, to:

 • planowane prace budowlane,
 • umówione terminy z wykonawcami,
 • potrzeba wywiązania się z innych terminów np. oddanie budynku w ustalonym z bankiem terminie,
 • oraz jak już zostało wspomniane – brak możliwość pożyczenia prądu od sąsiada.

Na koniec zaznaczę, że prośba o przyspieszenie podłączenia prądu będzie rozpoznawana w trybie „uznaniowym” dlatego jeśli chcecie, by została ona pozytywnie załatwiona – sprawą warto się interesować – dzwoniąc i odwiedzając ZE, zadając pytania czy można przyspieszyć termin wykonania przyłącza lub, czy coś już zostało ustalone.

Podobne:

Guzdka D. odpowiedział 2 lata temu

Jesteśmy w podobnej sytuacji. Jak przyspieszyć podłączenie prądu w Tauronie? my akurat widzieliśmy zapis o maksymalnie 15 miesiącach oczekiwania, ale raczej myśleliśmy sobie, że to tylko takie zabezpieczenie PGE na wypadek, gdy coś poszło nie tak, a tu się okazuje, że ludzie czekają nawet 18 miesięcy.

Wykonałem telefon na infolinię i faktycznie tyle się czeka. Może jest tu ktoś z woj. wielkopolskiego? ile się czeka na podłączenie prądu do działki u was? będziemy starać się przyspieszyć termin, na pewno złożymy pisemny wniosek.

Mariusz L. odpowiedział 2 lata temu

Trzeba pamiętać, że ZE ma też trochę pracy do wykonania, najwięcej czasu zajmują formalności., czyli:

 • przetargi na projekt,
 • przetarg na wykonawstwo,
 • załatwianie zgód z urzędu miasta lub urzędu gminy,
 • odległość od sieci elektrycznej,
 • itd.

Można przyspieszyć podłączenie prądu do działki jeśli wyręczymy ZE w pewnych pracach na swój koszt, np:

 1. Zlecenie wykonania projektu we własnym zakresie.
 2. Wykonanie sieci.

ZE powinien zwrócić nam jakąś kwotę z tytułu poniesionych kosztów ale to już nie wiem ile odzyskamy kasy. Czas oczekiwania na przyłączenie może skrócić się nawet o połowę jak się dobrze człowiek przygotuje i wyręczy Energetykę z niektórych czynności :)

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu
podanie-o-przyspieszenie-podlaczenia-pradu-wzor-pdf-doc

Podanie o przyspieszenie podłączenia prądu wzór

Janik Paweł odpowiedział 2 lata temu

szukam wzoru o przyspieszenie podłączenia gazu, czy ktoś poratuje takim pismem?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Pawle, wzór pisma pobierzesz tutaj: Prośba o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego