Prośbą o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego

Forum prawneKategoria: Wzór pismaProśbą o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego
Mariusz Rodzenek zapytał 2 lata temu

Pilnie potrzebuję wniosek o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego, wprowadzamy się do domu – szybciej niż zakładaliśmy, ale wciąż czekamy na realizację przyłącza, a nie ukrywam, że zależy nam na czasie.

W umowie przyłączenia sieci gazowej do działki mamy wpisany termin na grudnia dopiero :/ a żeby dalej ruszyć z budową, muszę mieć ciepło w środku. Co robić? Jak napisać takie pismo do operatora?

1 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Koniecznie trzeba taki wniosek napisać, zadbać należy o zamieszczenie wszelkich niezbędnych danych, aby pismo rozpatrzono po naszej myśli. Ponadto pismo musi spełniać wszystkie formalne wymagania.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który pobierzesz poniżej:

prosba-o-przyspieszenie-wykonania-przylacza-gazowego-wzor-pdf-doc

Prośba o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego

Sporządzając wniosek o przyspieszenie realizacji przyłączenia gazowego, trzeba m.in. podać termin, w którym chcielibyśmy przyłącze otrzymać.

Generalnie nie powinno być problemów z przyspieszeniem przyłącza gazu, najczęściej gazownia odpisuje na wniosek, obiecując przyspieszyć wszystkie procedury, a następnie pojawić się powinni geodeci z gazowni, projektant przyłącza i wykonawcy przyłącza – znam takie przypadki z życia wzięte – oczywiście wszystko zależy od etapu, na jakim się jest.

Kwestia przyspieszenia podłączenia gazu rozbija się również o to, kto będzie robił przyłącze gazu, czy będzie to na podstawie przetargu, czy gazownia ma już podwykonawcę. Oczywiście jeśli w grę wchodzi przetarg, to wykonanie przyłącza gazowego będzie trwało trochę dłużej (wyłonienie wykonawcy).

W każdym bądź razie, jak najbardziej można złożyć pismo o przyspieszenie wykonania przyłącza gazowego i mam nadzieję, że przygotowany przez nas wzór znacznie ułatwi Ci sporządzenie skutecznego pisma!

Podobne tematy: