Wniosek o przesunięcie terminu poboru gazu WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o przesunięcie terminu poboru gazu WZÓR
Krzysztof G. zapytał 2 lata temu

Witam, jak napisać wniosek o przesunięcie terminu poboru gazu? Prośba jest mi potrzebna, ponieważ nie zdążymy jednak wprowadzić się w tym roku ze względu na opóźnienia w pracach wykończeniowych. Opóźnienia wynikają z braku funduszy  przez liczne podwyżki cen materiałów budowlanych.

Ponoć można przesunąć termin poboru gazu, dzwoniłem do gazowni i ani przez telefon powiedziała, że mam napisać wniosek, bo muszą mieć to udokumentowane i telefoniczna prośba nie wystarczy. W umowie przyłączeniowej jest oczywiście podany termin wykonania przyłącza gazowego jak i termin podpisania z gazownią umowy na sprzedaż gazu.

Niestety tak jak pisałem – przesunięcie terminu poboru gazu wynika z problemów finansowych. Czy mogę prosić o wzór wniosku o przesunięcie terminu poboru gazu?

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Dokładnie, prośbę taką należy udokumentować, a samo pismo trafi do akt, które gazowania założyła wam w związku z podpisaniem umowy przyłączeniowej.

Aby ułatwić Ci sporządzenie takiego pisma, w którym poprosisz o przesunięcie termin poboru gazu, przygotowaliśmy gotowy do pobrania i wypełnienia wzór wniosku, który pobierzesz poniżej:

Wniosek o przesunięcie terminu poboru gazu wzór

wniosek-o-przesuniecie-terminu-poboru-gazu-wzor-pdf-doc

Wniosek o przesunięcie terminu poboru gazu wzór

Warto przeczytać:

Krzysztof G. odpowiedział 2 lata temu

Dziękuję! mam nadzieję, że gazownia nie będzie robić więcej problemów. Pozdrawiam!

Karolina P. odpowiedział 2 lata temu

Czy to prawda, że za niewywiązanie się z terminu poboru gazu można dostać pieniężną karę? dostałam listowne zawiadomienie z zakładu gazowniczego dotyczące gotowości do uruchomienia dostawy paliwa gazowego od konkretnego dnia.

W tym samym piśmie zakład gazowniczy powiadomił mnie, że jeśli nie zawrzemy umowy na dostawę gazu i nie rozpocznę poboru gazu w ciągu 14 dni od daty tego zawiadomienia, gazownia będzie naliczać mi karne odsetki wynikające z zawartej umowy o przyłączenie gazu.

Andrzej K. odpowiedział 2 lata temu

Kara z gazowni jest możliwa. I trzeba pisać pisemną prośbę, żeby mogli rozpatrzyć ją na korzyść wnioskodawcy. Lepiej załatwiać te sprawy w terminie :)

Patryk Wilzo odpowiedział 2 lata temu

Dziękuję, właśnie takiego pisma szukałem.