Wniosek o odroczenie poboru gazu WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWniosek o odroczenie poboru gazu WZÓR
Konrad D. zapytał 2 lata temu

Jak napisać wniosek o odroczenie poboru gazu? Mamy lekkie opóźnienie na budowie, a mamy już zaplanowaną w umowie datę poboru gazu. Chcielibyśmy uniknąć kar, jakie ponoć nakłada gazowania na osobę, która spóźni się z odbiorem gazu.

Proszę o pomoc w napisaniu pisma do gazowni, ewentualnie podesłanie gotowego wzoru pisma, jeśli takie Państwo posiadają w swojej bazie wzorów pism. Liczę na szybką pomoc! Konrad D.

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Konradzie, poniżej znajduje się gotowy do wypełnienia wzór wniosku o odroczenie poboru gazu:

wniosek-o-odroczenie-poboru-gazu-wzor-pdf-doc

Wniosek o odroczenie poboru gazu wzór

Aby wniosek przyniósł oczekiwany efekt, w jego treści powinno znaleźć się kilka niezbędnych elementów, dzięki którym pismo spełni wszystkie formalne wymogi.

O odroczenie terminu poboru gazu stara się każdego dnia wiele osób w Polsce, ponieważ ciężko przewidzieć różne zdarzenia losowe na budowie, które uniemożliwiają np. wprowadzenie się do domu lub ukończenie jego budowy / urządzenie się itd.

Co jednak najważniejsze, podanie o odroczenie poboru gazu w większości przypadków przynosi oczekiwany efekt, gdyż gazownie często idą na rękę swojemu przyszłemu klientowi.

Podobne tematy:

Krzyś odpowiedział 2 lata temu

Mam taką sytuację, że w umowie z gazownią jeszcze niepodpisanej zadeklarowałem odbiór gazu na listopad, ale już teraz wiem, że nie wyrobię się z budową domu, bo długo czekaliśmy za materiałami.

Czy w związku z tym skoro już dziś wiem, że nie wyrobię się w terminie, powinienem powiadomić gazownię, aby odroczyli termin odbioru gazu na miesiąc lub dwa do przodu? czy płaci się jakieś kary w związku z przesunięciem terminu? bardzo proszę o odpowiedź.

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 2 lata temu

Im szybciej powiadomisz gazownię, że nie wyrobisz się w ustalonym wcześniej terminie na odbiór gazu – tym lepiej, tutaj polecam przygotowany przez nas – gotowy do wypełnienia wzór pisma:

wniosek-o-odroczenie-poboru-gazu-wzor-pdf-doc

Wniosek o odroczenie poboru gazu wzór

Wiedz, że zakład gazowniczy ma swoje harmonogramy prac, swoje terminy i swoich pracowników, którym rozdziela prace w danym rejonie, trzeba więc o planowanych opóźnieniach ich jak najszybciej informować.

Im szybciej ich powiadomisz – tym lepiej.

Modino odpowiedział 2 lata temu

Zawsze trzeba zgłaszać, jak się wie, że wewnętrzna instalacja gazowa nie będzie wykonana na czas. Jak ich nie powiadomisz – to są chyba jakieś kary, coś w stylu jakiś % opłaty za przyłącze lub od ich nakładów za każdy dzień zwłoki. Na jednym forum czytałem, że gość dostał 9 000 zł kary hehe