Upomnienie o zaległe wynagrodzenie do pracodawcy

Forum prawneKategoria: DługiUpomnienie o zaległe wynagrodzenie do pracodawcy
AvatarUlka-wawa zapytał 4 miesiące temu

Szef zalega pół roku z wypłatą wynagrodzenia, teraz dostałam wypłatę za ostatni miesiąc (czyli na bieżąco). Chcę wysłać pracodawcy upomnienie o zaległe wynagrodzenie, bo mam już dość czekania.

Pytałam szefa kiedy wypłaci zaległe wynagrodzenie, to mówi, żebym cierpliwie czekała. Nie wiem, co mogę zrobić, by zmusić pracodawcę do wypłaty pensji za pół roku, są to nie małe dla mnie pieniądze.

Obecnie pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony.

Proszę też o podesłanie mi wzór wezwania o zapłatę zaległego wynagrodzenia, bo nie wiem jak takie wezwanie sporządzić, aby miało moc prawną.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!

4 odpowiedzi
AvatarK.O. odpowiedział 4 miesiące temu

Pracodawca nie chce mi wypłacić zaległej pensji 184,5 h po 25 zł netto za godzinę. Oczywiście zarejestrował mnie w umowie na 2300. Dodatkowo gdy zachorował i poszedłem na zwolnienie lekarskie 28.10.19, na którym jestem do tej pory, pracodawca powiedział, że mi nie zapłaci, do tego gdy mi się skończyła 30.11.19. Przysłał mi świadectwo pracy, w którym wpisał mi, że skorzystałem z urlopu płatnego w wysokości 5 dni 40 godzin, gdzie ja nawet nie byłem na urlopie jednej godziny. Bardzo proszę o pomoc i jakiś wzór pisma.

AvatarTonia odpowiedział 4 miesiące temu

Dzień dobry,
Mam taki problem: pracodawca nie chce zapłacić za urlop wypoczynkowy, czy to jest zgodne z prawem?
Kodeks Pracy mówi, że każdemu pracownikowi należy się urlop wypoczynkowy płatny! Mnie pracodawca wysłał na urlop wypoczynkowy i nie zapłacił mi za niego.

Avataraug odpowiedział 4 miesiące temu

Dzień dobry. Rok czasu pracuje na umowę zlecenie /taką umowę wystawił mi pracodawca/ jednocześnie pracując na pełen etat i wykonując nadgodziny. Mój pracodawca jest mi już winny wynagrodzenie za miesiąc październik i listopad. W obecnej chwili zostałam bezpodstawnie oskarżona o kradzież, kazano mi opuścić sklep i wyśmiano mnie w momencie gdy upomniałam się o pieniążki. Mój pracodawca stwierdził, że nie mam podstaw do żądania pieniędzy, bo przecież podpisałam fikcyjne listy płac. Mam świadków na to, że moja praca była pełnym etatem -byli pracownicy i klienci sklepu. Mam szanse odzyskania pieniążków od pracodawcy? Dziękuję Agnieszka

AvatarKlakier odpowiedział 3 miesiące temu

Mój były pracodawca nie dał mi umowy i nie chce wypłacić mi pieniędzy za zrobioną pracę. Mój były szef jest karany, firmę ma żona, ale nie mam pojęcia czy ona ma jego nazwisko, czy panieńskie. Obiecali mi umowę i duże zarobki, na początku płacił, a teraz niestety nic nie płaci, jakieś śmieszne 200 zł. Odszedłem stamtąd po 3 tygodniach. Pracodawca wisi mi jeszcze 2500 zł co mam zrobić? Firma jest w Boguszycach. Zatrudnia ludzi pochodzenia ukraińskiego bez umowy.

Twoja odpowiedź