Wypowiedzenie umowy DPD wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWypowiedzenie umowy DPD wzór
WuWuzel zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, jak napisać wypowiedzenie umowy DPD? dość dawno temu podpisałem umowę z firmą kurierską DPD, umowa była na dwa lata, obecnie w ramach tej umowy płacę abonament miesięczny w ramach którego mogę wysłać kilkadziesiąt przesyłek miesięcznie. Niebawem mijają dwa lata i w związku z tym chciałbym zrezygnować z usług DPD i przesłać im wypowiedzenie umowy.

W umowie jest napisane, że mogę ją wypowiedzieć na miesiąc przed jej zakończeniem, czyli z miesięcznym wyprzedzeniem. Chciałbym się upewnić, czy w takim razie wystarczy że prześlę im pisemne wypowiedzenie umowy? nie obciążą mnie żadną karą umowną?

3 odpowiedzi
Prawnik Katarzyna Janas-Bajson Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

co do zasady umowa zawarta na czas określony wygasa z upływem ostatniego dnia jej obowiązywania. Niemniej dla „zachowania” klienta przedsiębiorcy stosują pewne “myki” zawierając w umowie zapis, że po upływie terminu, na jaki umowa została zawarta, w przypadku braku wypowiedzenia umowy zostaje ona przedłużona na czas nieokreślony.

Z powyższego wynika, że brak reakcji klienta skutkuje dalszym obowiązywaniem umowy. Niemniej okoliczność ta nie ma wpływu na proces rezygnacji z umowy podpisanej z DPD.

Jeśli minie wspomniane dwa lata – czyli okres, na jaki umowa została zawarta, klient może zrezygnować z dalszych usług, składając pisemną rezygnację z miesięcznym wyprzedzeniem, wzór wypowiedzenia umowy z DPD pobierzesz poniżej:

Wypowiedzenie umowy DPD wzór

W Twoim przypadku pismo z rezygnacją z umowy należy złożyć w 23 miesiącu jej obowiązywania. Wówczas umowa zostanie rozwiązana wraz z upływem okresu, na jaki została zawarta (24 miesiące).

Jeśli rezygnacja z umowy zostanie złożona wcześniej, narazisz się na dodatkowe koszty w postaci kary umownej. Dla wyjaśnienia napiszę – kara umowa może zostać nałożona, jeśli dojdzie do rezygnacji z usługi przed upływem terminu, na jaki została zawarta umowa.

Natomiast, jeśli upłynął już czas, na jaki zawarto umowę, wypowiedzenie można złożyć w każdym czasie, jednak z miesięczną karencją. Dla przykładu podam – jeśli wypowiedzenie umowy złożysz we wrześniu, przestanie ona obowiązywać w październiku (chyba że co innego wynika z treści umowy).

Na zakończenie napiszę, że przed podjęciem jakichkolwiek działań zawsze należy sięgnąć do zapisów umowy.

Podobne:

WuWuzel odpowiedział 3 lata temu

Udało się wypowiedzieć umowę z DPD, dziękuję i pozdrawiam!

Przemek D. odpowiedział 3 lata temu

Pani Katarzyno, pobrałem właśnie przygotowany przez Państwa wzór wypowiedzenia umowy DPD, chciałbym jednak dopytać czy umowę da się rozwiązać trochę wcześniej niż okres jej obowiązywania? tzn pozostały mi tylko 3 miesiące i zastanawiam się po prostu, czy czekać do końca umowy czy już teraz starać się umowę rozwiązać… prowadziłem z powodzeniem sprzedaż na Allegro, ale dostawca przestał mi przysyłać towar na czas, klienci zaczęli narzekać i ta się skończył interes. Pozdrawiam