Wzór wniosku o urlopowanie dziecka na weekendy

Forum prawneKategoria: Wzór pismaWzór wniosku o urlopowanie dziecka na weekendy
Marianna D. zapytał 3 lata temu

Czy mogę prosić o wzór wniosku o urlopowanie dziecka na weekendy? dziecko znajduje się od roku w rodzinie zastępczej, z tego co wiem, syn tęskni za mną i sąd kierując się dobrem dziecka, powinien zezwolić mi na urlopowanie dziecka.

Pracuję od kilku miesięcy, codziennie robię po 10 godzin, dlatego mogę wziąć dziecko do siebie tylko w weekendy. Staram się wrócić na właściwe tory, dużo już zrobiłam, ale bardzo tęsknię za czasem spędzanym z synem, weekendy byłyby idealne.

Co jeśli złożę wniosek o urlopowanie dziecka na weekendy i otrzymam decyzję negatywną? czy przysługuje mi odwołanie od decyzji? czy składać kolejny wniosek o przepustkę?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

oczywiście masz rację – pomimo tego, że dziecko przebywa w pieczy zastępczej, masz prawo do kontaktów z nim.

Co więcej, jeśli dajesz gwarancję należytej opieki, sąd powinien wyrazić zgodę na zabranie dziecka na weekendy lub święta.

Z uwagi na powyższe uważam, że warto przygotować i złożyć wniosek o urlopowanie dziecka. Wzór wniosku o urlopowanie dziecka pobierzesz poniżej:

Wniosek o urlopowanie dziecka z rodziny zastępczej wzór

wniosek-o-urlopowanie-dziecka-z-rodziny-zastepczej-wzor-pdf-doc

Wniosek o urlopowanie dziecka z rodziny zastępczej wzór

Wniosek o urlopowanie dziecka z ośrodka wychowawczego wzór

wniosek-o-urlopowanie-dziecka-z-osrodka-wychowawczego-wzor-pdf-doc

Wniosek o urlopowanie dziecka z ośrodka wychowawczego wzór

W treści wniosku należy wskazać na okoliczność, że dziecko przebywa w rodzinie zastępczej, niemniej nadal masz z nim bardzo dobry kontakt.

Musisz opisać wasze więzi – tęsknotę, miłość, przywiązanie oraz wskazać, że jesteś przygotowana finansowo i bytowo, by zabierać dziecko do siebie na weekendy. Możesz dodać, że w czasie tygodnia pracujesz, jednak soboty i niedziele masz wolne.

We wniosku należy odnieść się do warunków mieszkaniowych, wskazując, że dziecko będzie miało zapewnione odpowiednie warunki. Musisz również podać, że ustały powody, przez które dziecko zostało Ci odebrane i że w przyszłości będziesz składać wniosek o przywrócenie władzy rodzicielskiej.

Do tak przygotowanego wniosku, należy załączyć jakieś dowody. Znaczenie może mieć zaświadczenie z pracy lub opinia z OPS o warunkach mieszkaniowych. Możesz również powołać świadka, który potwierdzi, że spełniasz warunki, by zabrać dziecko do siebie.

Odnośnie zaskarżenia niekorzystnego orzeczenia, to na zasadach ogólnych przysługiwać Ci będzie apelacja od ewentualnego orzeczenia oddalającego wniosek o urlopowanie dziecka.

Myślę jednak, że jeśli choć częściowo Twoja sytuacja zmieniła się na korzyść, masz duże szanse na korzystne rozstrzygnięcie. Jeśli jednak z jakichś powodów, sąd oddali Twój wniosek, to tak jak napisałam wyżej, możesz od razu złożyć apelację lub odczekać jakiś czas i ponownie złożyć wniosek o urlopowanie dziecka do Sądu Rejonowego.

Powodzenia!

Podobne tematy:

Karina M. odpowiedział 3 lata temu

Ja też chcę wziąć dziecko do siebie na weekendy, z tym że moje dziecko przebywa w ośrodku opiekuńczym, czy w tym przypadku procedura uzyskania przepustki dla dziecka jest taka sama.

Zabrano mi dziecko kilka miesięcy temu, wszystko przez ojca dziecka, który nie tylko pił, ale też zażywał narkotyki i stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec dziecka. Ojciec dziecka już nie mieszka ze mną, staram się wyprostować wszystko i odzyskać dziecko, mam nadzieję, że sąd przychylnie spojrzy na mnie i pozwoli mi urlopować dziecko…