Zgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada WZÓR
Mario zapytał 3 lata temu

Dzień dobry, potrzebna jest mi zgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada, chodzi o przyłącze elektryczne. Jak napisać takie pismo? niby jestem z sąsiadem dogadany, że wyrazi zgodę na przeprowadzenie kabla d mojej działki, ale słyszałem, że taką zgodę najlepiej mieć na piśmie… czy mogę dostać wzór takiego pisma?

4 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witaj Mario!

oczywiście trzeba dysponować pisemną zgodą sąsiada na wejście na jego teren celem przeprowadzenia robót budowlanych.

Oprócz przyłącza elektrycznego, o taką zgodę często występuje się w przypadku przyłącza wodociągowego lub gazowego – wszystkie te kwestie działają zupełnie na takiej samej zasadzie.

Wyrażenie przez sąsiada zgody na doprowadzenie mediów do Twojej działki opierać się będzie na art. 710 kodeksu cywilnego, który jasno mówi, iż:

Art. 710. Umowa użyczenia – Kodeks cywilny

Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nieoznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy.

Zatem sąsiad (właściciel działki przez którą pójdzie kabel w ziemi) udziela Ci pozwolenia (zgody) na konkretny okres lub bezterminowo na bezpłatne użyczenie terenu do przeprowadzenia instalacji elektrycznej.

Najlepiej jest więc starać się taką zgodę uzyskać bezpłatnie i na czas nieokreślony. Zachęcam Cię do pobrania gotowego wzoru zgody, którą przygotowaliśmy i która naprawdę chętnie jest pobierana:

Zgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada wzór

zgoda-na-przeprowadzenie-kabla-przez-dzialke-sasiada-wzor-pdf-doc

Zgoda na przeprowadzenie kabla przez działkę sąsiada wzór

Podobne:

Mario odpowiedział 3 lata temu

Dziękuję, pobrałem wzór pisma.

Lucjan odpowiedział 3 lata temu

Witam, chodzi o zgodę sąsiada na przyłączenie i przeciągnięcie mediów przez jego działkę, chcę kupić działkę, media są dostępne tylko od sąsiada o którym pisałem, widzę, że sąsiad ma ładnie zadbany ogród i teraz pytanie czy będzie chciał “niszczyć” swój ogród żeby pociągnąć kabel do mojej działki? jak zagadać żeby sąsiad tę zgodę wyraził? jest w stanie nawet zapłacić coś w rodzaju odszkodowania za poniesione szkody w ogrodzie, byle zgodził się na przeciągnięcie mediów przez swoją działkę…

Mariusz W. odpowiedział 3 lata temu

Prąd w ziemi przez działkę sąsiada to temat do ogarnięcia bardzo szybko, wystarczy zrobić tak jak ja, czyli zaoferować sąsiadowi naprawienie trawnika i dodatkowo 1 000 zł rekompensaty, sąsiad na początku kręcił nosem, ale jak zaproponowałem mu rekompensatę i naprawę trawnika, to szybko zmienił zdanie.

Trzeba też umieć postawić się na miejscu sąsiada, ma trawniczek zadbany, choinki, drzewka itd. sami nie chcielibyśmy, żeby ktoś nam to niszczył prawda? dlatego uważam, że odszkodowanie dla sąsiada za prąd w ziemi przez działkę to nic złego…