Zgoda właściciela mieszkania na podłączenie internetu WZÓR

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZgoda właściciela mieszkania na podłączenie internetu WZÓR
Ilona G. zapytał 3 lata temu

Witam, wynajmuję mieszkanie, nie ma w nim internetu, a jest mi potrzebny do pracy. W związku z tym poszłam do operatora Vectra, żeby podłączyli mi internet do mieszkania, oczywiście internet byłby na mnie i jak płaciłabym rachunki, ku mojemu zdziwieniu, sprzedawca w salonie poprosił ode mnie zgodę właściciela mieszkania na podłączenie internetu.

Bardzo mnie to zdziwiło, miałam ze sobą umowę najmu na prawie rok do przodu, a mimo to nie chciano podpisać ze mną umowy na internet, bo nie miałam oświadczenia właściciela mieszkania. Czy to zgodne z prawem, że muszę prosić się właściciela mieszkania o zgodę na podłączenie internetu?

2 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 3 lata temu

Witam serdecznie,

już na początku wyjaśnię, że co do zasady nie potrzebujesz zgody właściciela mieszkania na używanie Internetu, czy telewizji. Niemniej w sytuacji, gdy korzystanie z Internetu wiąże się z potrzebą wykonania odpowiednich prac w lokalu, operator (Vextra, UPC, itp.) może żądać potwierdzenia, że ma prawo wejść do lokalu i wykonać odpowiedni montaż.

Dodam, że wyposażenie mieszkania w Internet może wiązać się z potrzebą przeprowadzenia kabli przez ściany nie tyle wewnętrzne lokalu, ale także zewnętrzne (na zewnątrz budynku lub na klatkę).

Z uwagi na powyższe operator, o którym wspominasz, chce zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami ze strony właściciela mieszkania, stąd jego prośba o dostarczenie oświadczenia/zgody właściciela mieszkania na podłączenie Internetu.

Na koniec dodam, że przedmiotowa zgoda może zostać udzielona w osobnym oświadczeniu przygotowanym już w trakcie obowiązywania najmu na potrzeby wykonania przyłącza lub w umowie najmu.

Jeśli więc umowa, którą zawarłaś, zawiera zapis, że wynajmujący wyraża zgodę na zawarcie przez najemcę umowy o Internet, to powinna ona zostać uwzględniona przez operatora.

Jeżeli jednak umowa najmu nie reguluje tej kwestii, musisz poprosić właściciela mieszkania o przygotowanie oświadczenia lub możesz też od razu pobrać przygotowany przez wzór zgody właściciela na podłączenie internetu, który znajduje się poniżej:

Zgoda właściciela mieszkania na podłączenie internetu wzór

zgoda-wlasciciela-mieszkania-na-podlaczenie-internetu-wzor-pdf-doc-przyklad

Zgoda właściciela mieszkania na podłączenie Internetu WZÓR

Podobne tematy:

s882 odpowiedział 3 lata temu

Dzień dobry, mi też potrzebny jest wzór zgoda właściciela mieszkania na podłączenie internetu, byłem w UPC i też kręcą nosem :/