Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy wzór

Forum prawneKategoria: Wzór pismaZgoda sąsiada na budowę garażu w granicy wzór
Maciel Różal zapytał 1 rok temu

Proszę Państwa, jak napisać zgodę sąsiada na budowę garażu w granicy? moja działka leży w granicy z sąsiadem, który skłonny jest wyrazić zgodę, abym mógł postawić garaż na linii złączenia się naszych działek. Z tego co wyczytałem w Internecie, powinienem dla bezpieczeństwa sporządzić treść zgody, w której sąsiad wyrazi wolę wyrażenia zgody na postawienie garażu w granicy naszych działek. Jak napisać taką zgodę?

5 odpowiedzi
Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

Jeśli zamierzasz postawić swój garaż lub wiatę garażową w granicy obu działek (Twojej i sąsiada), to konieczna będzie zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy, aby ułatwić Ci sporządzenie takiego dokumentu, przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór zgody sąsiada, którą pobierzesz poniżej:

zgoda-sasiada-na-budowe-garazu-w-granicy-wzor

Zgoda sąsiada na budowę garażu w granicy – wzór

zgoda-sasiada-na-budowe-wiaty-w-granicy-wzor

Zgoda sąsiada na budowę wiaty w granicy wzór

Garaż w granicy działki to garaż, którego zewnętrzna ściana wybudowana zostanie na linii łączenia się obu sąsiednich działek. Można też “dokleić” swój garaż do garażu sąsiada, który stoi już w granicy waszych działek.

Budowa garażu w granicy za zgoda sąsiada lub budowa wiaty garażowej w granicy działki to rozwiązanie, na które decyduje się mnóstwo osób, gdyż postawienie budynku tuż przy granicy pozwala na zaoszczędzenie powierzchni działki, którą można będzie wykorzystać na różne inne sposoby.

W dokumencie powinny znaleźć się niezbędne informacje oraz elementy, dzięki którym zgoda spełni wszystkie formalne wymagania.

Jeśli w piśmie brakować będzie kluczowych informacji, zgoda będzie nieważna i sąsiad będzie mógł domagać się rozbiórki garażu, jeśli wasze stosunki z jakichś powodów pogorszą się kiedyś w dalekiej przyszłości.

Podsumowując: budowa garażu przy granicy działki niesie za sobą wiele plusów, a najważniejszym z nich jest fakt, że oszczędzamy na przestrzeni wokół garażu, którą musielibyśmy zachować, nie mając zgody na garaż na granicy działki.

Podobne wzory pism:

Kamil odpowiedział 1 rok temu

U mnie nie było żadnych problemów, sąsiad bez problemu zgodził się, żebym mógł postawić sobie budynek garażowy na linii naszych działek, oczywiście zgodę i tak sporządziliśmy, gdyż nigdy nie wiadomo, jakie będą nasze stosunki za 10,20 czy 50 lat, a nie chciałbym rozbierać garażu :).

Mając pisemną zgodę jestem jakoś lepiej zabezpieczony na przyszłość.

Garaż leży tam, gdzie wskazuje czerwona strzałka:

 

zgoda-na-garaz-w-granicy-dzialki

*niebieska linia to granica działek.

Maciej Różal odpowiedział 1 rok temu

Dziękuję Panie Grzegorzu!
zgodę pobrałem.

Olek odpowiedział 1 rok temu

W jakiej odległości od granicy mogę postawić garaż jeśli nie ma zgody sąsiada? jak mówią przepisy?

Grzegorz Szwaciński Personel odpowiedział 1 rok temu

@Olek, odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz poniżej:
W-jakiej-odleglosci-od-granicy-moge-postawic-garaz

*w ostatnim punkcie należy też dysponować pisemną zgodą od sąsiada.