Potrzebuję kredyt na długi, a długów mam na 33 tys zł.

Potrzebuję kredyt na długi. Mam problem, wiozłem kredyt w banku na 20 tys. i nie spłacałem go całego z powodu braku pieniędzy, narosły mi teraz odsetki do spłaty, mam jakieś 30 tys. i też nabrałem pożyczek na dowód – około 3 tys.

Nie wiem jak mam to spłacić, długi mam bardzo duże, przychodzą mi różne pisma i ponaglenia, ale nie mogę sobie z tym poradzić, jestem bezradny… poratowałaby mnie pożyczka na zadłużenie, aby mógł wszystko pospłacać.


Pisma od wierzycieli i ponaglenia

Na pewno pisma od wierzycieli i ponaglenia należy bezwzględnie odbierać. Bardzo często, wierzyciel czy już komornik wysyła list z zapytaniem, czy potwierdzeniem pewnych informacji. Nie wolno tych listów ignorować, ponieważ nic Tobie to nie da!

Wręcz przeciwnie, sprawy dotyczące Twojego długu, pójdą swoją drogą, bez Twojej wiedzy i nadzoru. Nie można dopuścić do takiej sytuacji, gdzie nie masz kontroli nad tym, co od strony prawnej dzieje się wokół Twojej osoby!

Takie sprawy, mogą mieć kluczowy wpływ na Twoje życie, Twój los i los Twoich bliskich! nie zaniedbuj korespondencji płynącej od firmy pożyczkowej, banku, firmy windykacyjnej czy komornika!

Negocjacje z wierzycielami

Piszesz, że przychodzą do Ciebie różne ponaglenia, potraktuj to, jak wyciągnięcie do Ciebie ręki przez pożyczkodawcę! Jest to znakomita okazja, żeby spróbować wynegocjować niższą kwotę do spłaty długów albo rozłożenie kwoty pożyczki na więcej rat!

Nie odpowiadając na ponaglenia, dajesz pożyczkodawcy znak, że zaciągnąłeś dług z premedytacją jego niespłacania, takie czyny od razu kwalifikują się do komornika.

Dlaczego by nie porozmawiać z wierzycielem o Twojej ciężkiej sytuacji i spróbować umorzyć odsetki karne, które narosły międzyczasie?

Na pewno przyda Ci się poniższe pismo:

Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

Umowa-ugody-dluznik-wierzyciel-wzor-doc-pdf
Umowa ugody dłużnik – wierzyciel – wzór

Pożyczki na dowód

Zaciąganie pożyczek na dowód to strzał w kolano, szczególnie w sytuacji, kiedy masz na głowie niespłacony kredyt bankowy na 30 tys. zł! Co prawda zadłużenie z tych pożyczek to „tylko” 3 tys. zł. ale ponieważ są to pożyczki pozabankowe, to odsetki będą zapewne rosły w lawinowym tempie.

Na Twoim miejscu najpierw uporałabym się z pożyczkami na dowód, bo są najdroższe, i dopiero w drugiej kolejności, zajęłabym się niespłaconym kredytem z banku i odsetkami. W tym miejscu polecam Ci przeczytanie poradnika: kiedy przedawniają się odsetki.

Zacznij zarabiać pieniądze!

Nie piszesz nic o swoich dochodach, więc nie wiem, czy masz jakąś pracę, jeśli jej nie masz to najwyższy czas ją znaleźć. Przy nieco większym zadłużeniu, a Twoje się do tego kwalifikuje, rozważyłabym wyjazd za granicę, żeby pospłacać większość długów…

Tym bardziej że teraz nadchodzi sezon na wyjazdy do pracy za granicę. Pracując 2-3-4 miesiące w Niemczech, Holandii czy Francji, jesteś w stanie przywieźć 10-20 tys. zł. Spójrz, jak bardzo ta kwota podreperowałaby Twoje zadłużenie…

Przestroga

Na pewno nie możesz więcej brać pożyczek w parabankach, zadłużenie, które masz, jest na tyle poważne, że definitywnie nie należy powiększać długu. Dalsze zadłużanie się, to już stąpanie po bardzo cienkim lodzie… i prawdopodobna kąpiel w zimnej wodzie!

Skup się na tym, co jeszcze możesz zrobić, żeby pomniejszyć swoje długi, może praca po godzinach? a może negocjacje z bankiem? warto spróbować każdej możliwości, jeśli tylko będzie ona mogła coś zmienić w Twoim życiu! Trzymam za Ciebie kciuki ja i czytelnicy bloga!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Imię:
mateusz binek

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: ,

O autorze