Jak zastrzec dowód osobisty przed samym sobą? [Uzależnienie od pożyczania]

Jak zastrzec dowód osobisty przed samym sobą? to nie takie trudne, wręcz bardzo łatwe, sposobów na zastrzeżenie dowodu osobistego jest naprawdę wiele… Obecnie kiedy w każdym roku odnotowuje się tysiące kradzieży tożsamości oraz wyłudzeń kredytów i pożyczek na tzw. cudzy dowód, to zastrzec dowód osobisty, a także inny dokument potwierdzający tożsamość np. prawo jazdy, paszport, kartę pobytu można szybko i bezproblemowo…

Zastrzeżenie dowodu w banku

Przede wszystkim dokumenty na podstawie, których firma pożyczkowa udzieli ci następnej chwilówki zastrzec możesz w banku, w którym masz konto.

Możesz więc udać się do najbliższej placówki swojego banku i tam złożyć wniosek o zastrzeżenie dowodu osobistego i innych dokumentów tożsamości.

Procedura przebiega szybko i w przeciągu kilkunastu sekund od wprowadzenia zastrzeżenia do systemu informacja trafia do bazy danych, z której korzystają nie tylko banki, ale również Skoki, Poczta Polska oraz operatorzy sieci komórkowych. Jest to baza Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

system-dokumenty-zastrzezone

Zastrzeganie dokumentów tożsamości przez telefon

Wiem również, że część banków oferuje zastrzeganie dowodu osobistego przez telefon. W tym przypadku należy zadzwonić na infolinię banku i dochować formalności.

To czy bank, w którym masz konto prowadzi dla swoich klientów infolinie do zastrzegania dokumentów możesz sprawdzić wchodząc na stronę banku.

Zastrzeganie dowodu osobistego w cudzym banku

Jeżeli nie posiadasz konta bankowego, to dowód osobisty możesz spróbować zastrzec w jednym z banków, które obsługują w tym zakresie również klientów zewnętrznych.

Do takich banków należy część Banków Spółdzielczych oraz min. Bank PKO BP SA, Bank BGŻ, Bank Pocztowy, Getin Bank i Santander Bank Polska.

Zastrzeganie dowodu w BIK

Dowód osobisty zastrzec możesz również logując się na stronę BIK. Informacja z BIK w przeciągu kilku minut trafi do Systemu Dokumenty Zastrzeżone.

Aby aktywować bezpłatną usługę zastrzegania dokumentów należy założyć konto na portalu BIK. Nie jest to jednak czynność trudna i nie powinna trwać dłużej niż kwadrans. Usługa jest bezpłatna dla klientów BIK.

zastrzezenie-dowodu-osobistego-w-bik

 

jak-zastrzec-dowod-osobisty-w-bik-u

 

zastrzeganie-dowodu-tozsamosci

 

Jak widzisz masz kilka możliwości zastrzeżenia swojego dowodu osobistego. Jednak musisz wiedzieć, że tak jak łatwo jest dziś dokument zastrzec, tak samo łatwo jest wycofać zastrzeżenie.

Ponadto na rynku spotkać można firmy, które pożyczają chętnie pieniądze nie korzystając przy tym z systemu Dokumenty Zastrzeżone.

Dlatego z nałogiem zaciągania chwilówek musisz podjąć walkę również na innym polu. Chodzi mi o aspekt psychologiczny. Trzymam jednak kciuki za twoją wytrwałość i wierze, że dasz radę.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii:

O autorze