Komornik zajął mi część pieniędzy z konta i nie wiem za co…

Witam, w dniu dzisiejszym miałem przelać pieniądze na konto oszczędnościowe. Niestety jak zalogowałem się do banku okazało się, że brakuje prawie 700 zł. Sprawdziłem historię i okazało się, że wczoraj komornik zajął mi tą kwotę tytułem egzekucji komorniczej.

Powiem szczerze, że nie za bardzo wiem o co chodzi. Kredytów w banku nigdy nie brałem. Dawno temu kilka razy złapał mnie kanar za brak biletu, ale wszystko zostało już przedawnione, a z tego co wyczytałem od lipca ubiegłego roku komornik nie może ściągać takiej wierzytelności.

Dwa tyg. temu przyszedł do mnie listonosz, ale nie ten co zawsze i wręczył mi list zaadresowany na moją zmarłą mamę. Mama też dawno temu została zatrzymana za jazdę bez ważnego biletu. W liście była informacja o zadłużeniu i podany nr sprawy z którego wynikało, że owa odbyła się w 2017 roku, natomiast wierzyciel twierdzi, że w 2008.

Od razu po otrzymaniu listu poinformowałem telefonicznie pracownika windykacji o śmierci Mamy. Pracownik poprosił mnie o wysłanie aktu zgonu co uczyniłem. Po kilku dniach otrzymałem od nich odpowiedź, że śmierć dłużnika nie jest powodem do umorzenia długu, tylko przejdzie on na spadkobierców, czyli w domyśle mnie.

Odpisałem, że zgodnie z prawem sprawa została przedawniona, gdyż upłynęło ponad 10 lat od zaistniałej sytuacji. Dzisiaj jeszcze raz przeczytałem pismo z przed dwóch tygodni. Było w nim, że Mama ma 30 dni żeby spłacić zadłużenie, a pismo datowane było na 21.01.19 r. więc sam już nie wiem o co chodzi.

Dzisiaj w nocy przejrzałem mnóstwo forum i sam nie wiem co o tym myśleć. Ktoś napisał, że może to być dług spółdzielni, a komornik nie mając możliwości wyegzekwowania należności ściąga je od mieszkańców.

Swego czasu wiem, że komornik zajmował konta spółdzielni. Ktoś inny opisał sytuację, że jak był młody i szukał pracy to dał ksero dowodu, ktoś inny wziął kredyt i za kilka lat komornik wszedł mu na konto.

To wszystko mnie przeraża. W poniedziałek będę dzwonił do komornika, a jak się nie uda, to we wtorek zamierzam podjechać do niego i ew. do sądu. Pozdrawiam.


Wita, ciężko gdybać co jest powodem postępowania egzekucyjnego wobec Ciebie, więc w tym momencie nie jesteśmy Ci w stanie pomóc i doradzić. Tak jak sam napisałeś, trzeba nawiązać kontakt z komornikiem który zajął Twoje konto bankowe i zapytać wprost, na jakiej podstawie toczy się wobec Ciebie postępowanie egzekucyjne.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze