Nie wiem JAK sprawdzić swoje długi - CHCĘ je spłacić! • JakwyjśćZdługów.pl
Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem! ebook + Wzory pism

Długi, komornik, firma windykacyjna, wpis w BIK, KRD to ogromny problem, jeśli potrzebujesz darmowej porady, zadaj pytanie ekspertowi. W serwisie znajdziesz także wzory pism, oraz taniej kupisz ebook: Jak wyjść z długów i cieszyć się życiem – 12 kroków, autorką jest Iwona Wendel – założycielka tego bloga. Zachęcam też do komentowania wpisów! tam także możesz zadawać pytania!

Nie wiem JAK sprawdzić swoje długi – CHCĘ je spłacić!

Witam, nie wiem w sumie od czego zacząć… Najlepiej napiszę wprost – parę lat wstecz prowadziłam się nie tak jak trzeba, zaniedbywałam wiele spraw, które teraz mnie sięgnęły, mam wielu komorników i sama nie wiem jak sobie z tym poradzić. Jaką kwotę jestem dłużna? nie wiem nawet czy to 10 tys. czy 20 tys.

Myślę że więcej na pewno nie, ale na 100 % nie jestem pewna… Jak i gdzie, i do kogo się zgłosić najlepiej, aby się dowiedzieć ile mam długu i spłacić je?


To bardzo dobrze, że wreszcie podjęłaś decyzję o wyjściu z długów. Na pewno musisz zacząć od sprawdzenia, jakie długi, w jakiej wysokości i dokładnie u jakiego wierzyciela obecnie posiadasz.

Pamiętaj, że im dłużej będziesz odciągać w czasie wyjście z długów, tym większe mogą urosnąć odsetki od niespłaconego zobowiązania, więc tutaj liczy się tak naprawdę każdy miesiąc zwłoki…

Jak sprawdzić ile i u kogo mam długi?

Aby sprawdzić swoje zadłużenie, konieczne będziesz, abyś zarejestrowała się w BIK-u i tam pobrała swój pierwszy raport z BIK. Rejestracja jest bardzo łatwa, bo intuicyjna. Po rejestracji przyjdzie następnie czas na zweryfikowanie swojego konta, a więc będziesz musiała wysłać do BIK-u skan lub zdjęcie swojego dowodu osobistego.

Następnie do wyboru będziesz miała zakup jednego tylko raportu BIK, lub pakietu 12 raportów, które należy wykorzystać w ciągu roku, a tak kształtuje się cennik raportów BIK:

ile-kosztuje-raport-bik

Oczywiście w Twojej sytuacji wystarczy, że pobierzesz jeden raport BIK, musisz się więc liczyć z wydatkiem rzędu 39 zł. W pobranym raporcie będziesz miała jak na dłoni, pokazane wszystkie swoje długi z banków, firm pożyczkowych i innych instytucji, które współpracują z BIK-iem.

Raport będzie wyglądać mniej więcej tak:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

Kolejnym rejestrem, który warto abyś sprawdziła, jest KRD (Krajowy Rejestr Długów) rejestr znajduje się pod adresem KRD.pl. Podobnie jak w BIK-u, będziesz musiała zarejestrować się w KRD, a następnie uwiarygodnić swój profil, dosyłając na adres KRD skan lub zdjęcie dowodu osobistego.

Jak sprawdzić, który komornik prowadzi moją sprawę?

Mając nazwy i adresy swoich wierzycieli, będziesz musiała zadzwonić do każdego z nich, przedstawić się i zapytać któremu komornikowi każdy z wierzycieli zlecił wyegzekwowanie od Ciebie należności.

Mając dane komorników, będziesz mogła nawiązać kontakt z każdym komornikiem i dogadać się z nim, co do wysokości zadłużenia, oraz możliwości jego spłaty. Pamiętaj, że koszty egzekucji komorniczej pokrywa dłużnik, więc nie zdziw się, jeśli kwota długu nieco się zwiększy dzięki właśnie kosztom komorniczym.

Pamiętaj, że jeśli będziesz chciała negocjować warunki spłaty czy wysokość zadłużenia u danego wierzyciela, to nie trać czasu na negocjowanie z komornikiem, ponieważ komornik nie ma prawa w imieniu wierzyciela negocjować czegokolwiek.

Jeśli chciałbyś negocjować jakieś warunki spłaty długu, to skontaktuj się bezpośrednio z wierzycielem i z nim umów się na spłatę zadłużenia.

Życie z długami jest do…

Trzymam za Ciebie kciuki, aby udało Ci się wyjść z zadłużenia. Życie z długami przysparza bardzo wiele stresu, sama tego doświadczyła, mając długi zapomniałam już nawet, jakie to uczucie nie mieć długów, pewnego pięknego dnia zapragnęłam pozbyć się wszystkich długów i po kilku latach walki udało się. Nie ma żadnych długów, a i całkiem dobrze radzę sobie teraz z zarabianiem i gospodarowaniem pieniędzmi (życie nauczyło). Mam nadzieję, że Tobie wychodzenie z długów zajmie mniej czasu niż mnie :-).

Artykuły wybrane specjalnie dla Ciebie:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...


6 komentarzy

 1. Juliusz

  Jestem zadłużony w kilku instytucjach . Profi Credit , Provident , Orange, mam nie zapłacone mandaty za brak biletów. To te zobowiązania o których pamiętam. W jaki sposób mogę sprawdzić ogólną kwotę zadłużenia? oraz rozpocząć spłatę długów? Czy niektóre długi uległy przedawnieniu? i co wynika z takiego stanu zadłużenia? Czy po spłaceniu długu moje dane zostają usunięte z KRD , BIG ?

 2. Guido

  Witam mam wiele długów w rożnych firmach pożyczkowych, w Urzędzie Skarbowym i w banku i w mojej rodzinie. (Mogę wysłać tabelkę w .pdf). Teraz nie wiem komu zaufać, żeby dostać porady prawne i nie wiem w ogóle od czego zacząć. Tym bardziej że nie jestem Polakiem nie znam słowa techniczne i wszystkiego nie rozumiem. Księgowa moja okazała się oszustką i uciekła z kraju, dokumenty firmowe nie można odzyskać.

 3. Justyna

  Witam. Mam duży problem z długami. Wpadłam w długi jak córka zachorowała. Czy możesz mi jakoś pomóc spłacić długi? Chciała bym popłacić swoje zadłużenia i spokojnie żyć. Moje zadłużenie jest bardzo duże. Mam komornika i jestem w bazach. Dziękuję bardzo za poradę. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Nie wiem jak mam sobie poradzić…

 4. Długi

  Witam. Mam problem ze spłatą dwóch chwilówek i dwa kredyty. Straciłam pracę i nie mam jak spłacić te zobowiązania. Terminy gonią, a ja muszę już zapłacić dwie raty w wysokości ponad 500 zł. Ogólnie pobieram 500 plus, rodzinne i alimenty i zasiłek. proszę o pomoc i kontakt nie wiem co mam robić. Proszę.

 5. Waldek

  Dzień dobry! chcę zapytać jak sprawdzić swoje długi w internecie? coś musi być nie tak, bo chciałem wziąć sprzęt AGD na raty i otrzymałem odmowę udzielenia kredytu ratalnego, ponoć coś mam niespłacone, niestety nie wiem gdzie to sprawdzić, czy są jakieś specjalne strony że będę mógł dowiedzieć się co to jest za dług? Na chwilę obecną nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek miał jakieś długi, chyba, że przez pomyłkę zostałem w coś wmieszany, proszę o odpowiedź jak sprawdzić swoje długi przez internet. Z góry dziękuję – pozdrawiam!

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Tak jak pisałam, do dyspozycji masz rejestr BIK i KRD.

NAPISZ KOMENTARZ