Jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika? + [WZÓR]

Witam, miałam dług u komornika, zajął mi konto bankowe, co miesiąc wpłacałam ustalone raty, a blokada na koncie wcale się nie zmieniała, komornik wcale nie informował bank i teraz jakbym miała wpłatę na konto, bank zabrałby mi dług który już jest spłacony. Cztery dni temu spłaciłam dług do końca, a komornik nic się nie odzywa, prosiłam o informacje czy już mój dług jest spłacony, co teraz robić?


Witaj, nie wiem jakiego typu złożyłaś zapytanie do komornika, i o jakiej treści, ale wiedz, że ani telefonowanie do komornika, ani wysyłanie e-maili, czy SMS-ów w tym przypadku nie zadziała, komornik tego typu po prostu zignoruje.

Musisz złożyć u komornika oficjalne pismo, w którym prosisz o określenie stanu zadłużenia. Prawo do informacji u komornika daje Ci:

Art. 763. Komornik zawiadamia stronę o każdej dokonanej czynności, o której terminie nie była zawiadomiona i przy której nie była obecna, i na jej żądanie udziela wyjaśnień o stanie sprawy.

Czyli, na Twoje pisemne zapytanie o stan zadłużenia, komornik zobowiązany jest do udzielenia Ci informacji o które prosisz! Aby więc sprawdzić swój dług u komornika, pobierz:

Wniosek u udzielenie informacji na temat stanu zadłużenia

Udzielenie-informacji-o-wpłatach-i-stanie-zadłużenia-dłużnika

Udzielenie informacji o wpłatach i stanie zadłużenia dłużnika

Wniosek wystarczy:

  1. Pobrać
  2. Wydrukować
  3. Uzupełnić
  4. … i wysłać do komornika listem poleconym, lub zanieść pismo osobiście do kancelarii komorniczej.

We wniosku możesz prosić o wyliczenie kosztów egzekucyjnych, które poniosłaś w związku z egzekucja komorniczą która wobec Ciebie się toczy.

Po wysłaniu wniosku o stan zadłużenia, komornik w niedługim czasie powinien dostarczyć Ci listownie podsumowanie, dzięki któremu sprawdzisz nie tylko stan zadłużenia u komornika, ale i koszty egzekucyjne jakie poniosłaś i wysokość kwot przydzielonych poszczególnym wierzycielom (jeśli jest ich kilku).

Jeśli mimo złożonego wniosku, komornik nie chce udostępnić Ci tych danych, lub po prostu Cię ignoruje, to musisz wtedy złożyć skargę na czynności komornika za nieudzielenie przez komornika żądanej informacji.

Skarga na czynności komornika – wzór

Skarga-na-czynnosci-komornika-wzor-pdf-doc

Skarga na czynności komornika – wzór

Podsumowując:

Sprawę powinien załatwić wniosek do komornika o udzielenie informacji o aktualnym stanie zaległości, tylko w ten sposób dowiesz się w jakim miejscu jesteś jeśli chodzi o spłatę zadłużenia.

Osobiście nie wyobrażam sobie ciągłej spłaty zadłużenia, nie wiedząc przy tym ile pozostało mi do spłaty, być może tak jak piszesz, dług dawno jest już spłacony, a komornik z niewiadomych przyczyn nie zwalnia spod zajęcia zajętego konta bankowego.

Być może przyda Ci się także wniosek o zwrot pieniędzy od komornika, jeśli zdarzyłoby się tak, że komornik zajął Ci zbyt dużo pieniędzy.

pismo-wniosek-do-komornika-o-zwrot-pieniedzy-wzor-pdf-doc

Wniosek do komornika o zwrot pieniędzy wzór

Trzymam kciuki za pomyśle rozwiązanie sprawy, działaj szybko i zdecydowanie, posługując się właściwymi środkami komunikacji z komornikiem. Pozdrawiam!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

Oceń mój artykuł:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Wpis pochodzi z kategorii: , ,

O autorze

1 komentarz w “Jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika? + [WZÓR]”
  1. Witam, czy jest możliwość sprawdzenia, ile zostało mi u komornika do spłaty i jaki dług mi został? bo ciężko dostać się do komornika, wiecznie czasu nie ma, a bardzo zależy mi na tym i mógłbym prosić dokładną informację, ile komornik zabiera sobie prowizji za egzekucję? bo również na tym mi zależy. Dodam, że zajęcie jest na rachunku bankowym, ale bezpośrednio spłata jest od księgowej z pracy

Comments are closed.