Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Mam ZAJĘCIE KOMORNICZE, jak znaleźć komornika? ile MAM do spłaty

Mam zajęcia komornicze i nie wiem ile ich jeszcze jest, a chciałbym się dowiedzieć kwotę zajęcia komorniczego i za co One są.

Jest to dość częsty temat, który wciąż przewija się w zapytaniach od naszych czytelników. Jeśli chodzi najczęściej zadawane przez Was pytania, to są to:

 • jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika,
 • jak sprawdzić jaki komornik zajął mi konto,
 • jak sprawdzić zadłużenie u komornika,
 • jak sprawdzić wysokość długu u komornika,
 • jak sprawdzić sygnaturę akt komorniczych,
 • gdzie sprawdzić zajęcie komornicze.

To wszystko, to w skrócie, najczęstsze pytania jakie do mnie kierujecie. Postaram się teraz odpowiedzieć na nie najlepiej jak potrafię.

jak-znaleźć-komornika

Jak znaleźć komornika?

Generalnie każdy komornik, w momencie kiedy przystępuje do egzekucji komorniczej, powinien wysłać do Was pismo informujące o tym, oraz nakaz zapłaty w terminie do 14 dni od daty otrzymania niniejszego pisma od komornika.

Dopiero jeśli nie wpłacicie całej kwoty zadłużenia, to rusza procedura egzekwowania długu na podstawie egzekucji komorniczej.

Pisze o tym, ponieważ samo otrzymanie takiego pisma od komornika, to już bardzo dużo jeśli chodzi o znalezienie komornika, bo w przesłanym piśmie znajdują się wszystkie jego dane, dlaczego takiego pisma nie otrzymałaś?

Czyżby nieaktualny adres? tak! to może być przyczyna nie otrzymania korespondencji od komornika! dlatego zawsze należy podawać swoje aktualne miejsce zamieszkania a nie zameldowania, bo oba te adresy mogą się różnić.

Żeby sprawdzić jaki komornik prowadzi Twoje zajęcie komornicze, trzeba kierować się zasadą: „po nitce do kłębka” w ten sposób namierzysz i komornika i kwotę zadłużenia którą on próbuje od Ciebie wyegzekwować.

Jak to zrobić?

Znalezienie komornika należy zacząć od kontaktu z wierzycielem, któremu jesteś winna pieniądze. Wierzyciel posiada informacje takie jak:

 • imię i nazwisko komornika,
 • dane kontaktowe – dzięki którym nawiążesz kontakt z komornikiem,
 • (niestety u wierzyciela nie dowiesz się kwoty zajęcia komorniczego).

dla czego? ponieważ to komornik re-kalkuluje Twój dług o opłaty egzekucji komorniczej (czyt. prowizji dla komornika). W tym artykule podpowiadamy –> jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów komorniczych, koniecznie zajrzyj!

A co jeśli nie pamiętam kim jest wierzyciel?

Jeśli nie pamiętasz kim był wierzyciel, lub było ich tylu, że straciłaś rachubę, to wtedy cofamy się o jeszcze jeden krok w tył i sprawdzamy rejestry, jakie dokładnie?

Żeby sprawdzić swoje zadłużenie i nazwę wierzyciela, należy pobrać raport BIK (Biuro Informacji Kredytowej)

jak-wygląda-raport-bik

oraz dodatkowo zarejestrować się w rejestrze dłużników KRD (Krajowy Rejestr Dłużników).

rejestracja-w-krd

Jeśli chodzi o raport BIK, to jest on bardzo czytelny, swoje zadłużenie oraz jego kwotę sprawdzisz (zaznaczone na czerwono) tu:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie

a tu dla przykładu spłacone zobowiązania:

jak-sprawdzić-swoje-zadlużenie-w-biku

Wracamy do punktu wyjścia, jeśli znasz już swojego wierzyciela/wierzycieli, to teraz skontaktuj się z nim/nimi, i poproś o dane komornika, który obsługuje Twoje zadłużenie.

Mam sygnaturę akt komorniczych!

No to już nie musisz nawet kontaktować się wierzycielem, do którego pewnie żywisz jakąś urazę? ;-) – wiem, to żadna przyjemność dzwonić i prosić się o dane komornika – żenujące…

Mając sygnaturę akt komorniczych, można zadzwonić do rejonowego sądu, który wydał nakaz zapłaty i posługując się numerem sygnatury akt, zapytać za co dokładnie jest nakaz zapłaty i poprosić o dane komornika który Nas „obsługuje„.

To w zasadzie tyle, nie ma innych opcji żeby dowiedzieć się danych kontaktowych komornika, który prowadzi na Naszą egzekucję komorniczą. Mam nadzieję, że rozjaśniłam nieco ten drażliwy i spowity tajemnicą temat. Trzymam za Was wszystkich kciuki, abyście mieli jak najmniej do czynienia z komornikami!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

[0]
0.00 zł Zobacz

Formularz zamówienia

NazwaCena
Anuluj
Better Pay - System sprzedaży dla WordPress!
1 Udostępnień

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...


9 komentarzy

 1. Kaśka/snaśka

  Dziwne to dla mnie, że wszyscy w większości pytają jak sprawdzić zadłużenie u komornika, czy w ogóle jak znaleźć komornika, jak wszystko jest dostępne od ręki po wpisaniu w wyszukiwarkę google? dlaczego ludzie zadają wciąż te same pytania? nikt nie wie jak sie szuka w google? nie wiem – dziwnie sie ludzie czasem zachowują. Sama widziałam na kilka razy odpowiada Pani na bardzo podobne pytania, doceniam to i dziwie się, że chce się Pani wciąż powtarzać podobne kwestie – ale skoro blog ma pomagać dłużnikom, to tak chyba musi być… gorąco pozdrawiam i apel do ludzi: nauczcie się szukać informacji :-)

 2. Adaś

  Dziękuję za wytłumaczenie choć to nie ja byłem pytającym,właśnie poszukiwałem informacji jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika, niestety też nie znam jego danych kontaktowych. Zwrócę się do wierzyciela, tak jak Pani radzi i tam zapytam o dane kontaktowe do komornika, jestem dłużny NC+ za cały rok niepłacenia abonamentu. Wyjechałem za granicę i wiedziałem, że po powrocie do Polski będę miał kłopoty…

 3. ełk

  Dzień dobry, a jak sprawdzić czy ktoś ma komornika? czy to w ogóle jest możliwe? coś mam przeczucie, że moja siostra która wyjechała mieszkać i pracować do Wrocławia – nie radzi sobie tam, brała pożyczki, to wiem na pewno. Tylko nie wiem skąd miała na oddanie długów skoro życie w dużym mieście jest strasznie drogie… kiedyś widziałam u niej na stoliku wezwania do zapłaty raty i jedno wypowiedzenie umowy pożyczkowej z Bocian Pożyczki – czy jakoś tak. Mam przeczucie, że siostra ma komornika, mogę to jakoś sprawdzić?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Niestety nie jesteś w stanie sprawdzić czy siostra ma komornika. Poza tym, robienie czegoś poza jej plecami to nie jest dobre rozwiązanie, bo jak się dowie, że „węszysz” wokół jej prywatnych spraw, to może rozgniewać się na baaaardzo długo. Proponuję szczerą rozmowę przy lampce wina :-) sama Ci wszystko opowie jeśli delikatnie podejdziesz do tematu długów. Nigdy nie pytaj wprost: masz komornika? nie tędy droga.

 4. Urszula i Robert

  jak sprawdzić ile mam do spłaty u komornika mieszkając za granicą? dokładnie to przebywamy w Anglii z mężem, mieliśmy w Polsce długi i postanowiliśmy wyjechać za granicę żeby nieco nadrobić zaległości w budżecie domowym, tutaj początki są trudne, nie mieliśmy tyle pieniędzy żeby się tu utrzymać i wysyłać pieniądze do Polski na spłatę długów. Wiem że miałam jakieś pismo od komornika, ale nikt z domowników nie przyjął listu wedle mojej prośby, jak sprawdzić od jakiego komornika było to pismo?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   To, że mieszkasz poza granicami Polski w niczym nie przeszkadza, aby sprawdzić kim jest Twój komornik, należy postępować według rad, które udzieliłam w artykule :-)

 5. Grzesiek

  Nie wiem jakiego komornika mam, dlatego chce się dowiedzieć jakiego komornika mam. Bo chce spłacić długi żeby moja żona nie była w nic zmieszana i chce wiedzieć ile mam długu…

 6. Marlena

  dzień dobry, zostałam z długami po zmarłym mężu, mam komornika i nie wiem ile jeszcze mi zostało do spłacenia, jak to mogę sprawdzić? i jak najszybciej się pozbyć tego zadłużenia?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Jak sprawdzić swoje zadłużenie u komornika? to dość proste, prawo do sprawdzenia komornika daje Ci: Art. 763. Komornik zawiadamia stronę o każdej dokonanej czynności, o której terminie nie była zawiadomiona i przy której nie była obecna, i na jej żądanie udziela wyjaśnień o stanie sprawy.

   Dłużnicy bardzo często z tego co wiedzę żądają rozliczenia się przez komornika, jednak zamiast tego żądania, można wystąpić do komornika z pismem o udzielenie informacji o stanie sprawy egzekucyjnej na obecną chwilę (czyli informacja o stanie aktualnego zadłużenia u komornika), można też poprosić komornika o wyszczególnienie kwot dotychczas wyegzekwowanych, oraz z jakiego tytułu zostały one wyegzekwowane, ponadto masz prawo zażądać wyszczególnienia sposobu naliczania kwoty od Ciebie wyegzekwowanej na rzecz poszczególnych wierzycieli lub wierzyciela, komornik poda wtedy informację na co zostały Twoje pieniądze, oraz w jakiej wysokości zaliczone (koszty egzekucji komorniczej, należności uboczne, należności główne).

   Dodam jeszcze, że po złożeniu wniosku do komornika o udzieleniu informacji na temat pozostałego zadłużenia, komornik powinien przesłać Ci wydruk z systemu, którym się posługuje do ewidencjonowania wyegzekwowanych od dłużnika kwot.

   Jeśli organ egzekucyjny nie chce udzielić Ci informacji na temat pozostałego zadłużenia, to masz prawo złożyć skargę na komornika za niedokonanie przez niego czynności czyli nieudzielenie żadnej informacji dłużnikowi. Skargę składa się u komornika, który nie dopełnił należytych czynności.

   Takie prawo daje Ci Art. 767 Skarga na czynności komornika

   §5. Skargę wnosi się do komornika, który dokonał zaskarżonej czynności lub zaniechał jej dokonania. Komornik w terminie trzech dni od dnia otrzymania skargi sporządza uzasadnienie zaskarżonej czynności, o ile nie zostało ono sporządzone wcześniej, albo przyczyn jej zaniechania i przekazuje je wraz ze skargą i aktami sprawy do właściwego sądu, chyba że skargę w całości uwzględnia. O uwzględnieniu skargi komornik zawiadamia skarżącego oraz zainteresowanych, których uwzględnienie skargi dotyczy.

NAPISZ KOMENTARZ

Przeczytaj poprzedni wpis:
upadłość-firmy
Upadłość firmy – o czym musisz wiedzieć? [PORADNIK] 2018

Dziś opowiem o tym czym jest upadłość firmy i co trzeba wiedzieć na jej temat! W styczniu 2018 roku zaczęło funkcjonowanie aż 36 409 firm. Obecnie w naszym kraju działa około 2 miliony 300 tysięcy firm różnego typu. Jest to bardzo...

Zamknij