Zobacz jak wyjść z długów! jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze!

Każdy dług jest zły! ZOBACZ jak wyjść z długów, jak oszczędzać i jak zarobić pieniądze na spłatę zadłużenia! Jak się pozbyć długów komorniczych. Co to jest pętla zadłużenia – jak jej uniknąć i jak wyjść z zadłużenia!

Czy komornik może zająć współwłasność? nieruchomość?

Witam. Mój problem polega na tym, że dziś dostałam pismo od komornika że sprawę przekazuje on komornikowi z mojego regionu. Zmartwił mnie ten fakt, bo na drugiej stronie tego pisma komorniczego, widnieje informacja o przekazaniu przez wierzyciela zgody na ściągniecie długu z nieruchomości.

Chce tego uniknąć, gdyż do tej nieruchomości należy moje 4 osobowe rodzeństwo i mama. Nieruchomość jest z dziedziczenia, co mam zrobić by uniknąć tego. Czy komornik ten teraz właściwy zajmie nieruchomość? Bardzo proszę o pomoc!

Komornik który dotąd prowadził Twoją egzekucję komorniczą, przekazał innemu komornikowi prowadzenie egzekucji, ponieważ egzekucja nieruchomości leży jedynie w zasięgu działania komornika, który działa przy sądzie w którego okręgu ta nieruchomość jest położona.

Czy komornik może zająć nieruchomość wspólną?

Czy można wydzielić część nieruchomości w celu zaspokojenia roszczenia wierzyciela? Oczywiście, że tak. Wydzielenie nieruchomości dokonuje się na dwa sposoby:

 • na wniosek dłużnika
 • na wniosek wierzyciela

Taka wydzielona część nieruchomości, może być wystawiona na sprzedaż na licytacji komorniczej.

Opis nieruchomości i oszacowanie jej

Oszacowania nieruchomości następuje na wniosek komornika, który został powołany przez wierzyciela, a samo oszacowanie nieruchomości wykuje biegły który ma uprawnienia do szacowania nieruchomości.

Jeśli do szacowanej nieruchomości zgłoszą się osoby trzecie mające prawo do tej nieruchomości, czyli w Twoim przypadku – rodzeństwo, to biegły sądowy oznacza osobno wartość rzeczy spornej, osobno wartość całości po wyłączeniu tej rzeczy, wreszcie osobno wartość nieruchomości.

Kiedy już biegły sądowy oszacuje wartość nieruchomości, nastąpi sprzedaż Twojej części nieruchomości na publicznej licytacji komorniczej.

Termin licytacji nieruchomości nie może być wyznaczony wcześniej niż po upływie dwóch tygodni od uprawomocnienia się opisu i oszacowania nieruchomości, ani też przed uprawomocnieniem się wyroku, na podstawie którego wszczęto egzekucję komorniczą.

Skarga na opis i oszacowanie nieruchomości

Czy komornik może zająć współwłasność?

Jeśli jesteś współwłaścicielem nieruchomości o której piszesz, to komornik nie ma prawa zająć całą nieruchomość na poczet spłaty długów. Komornik zajmie jedynie 1/6 udziału nieruchomości, i taką tylko część wystawi na licytację komorniczą.

Z doświadczenia wiem, że bardzo ciężko znaleźć takiego nabywcę który zechce kupić 1/6 nieruchomości. Wiążą się z tym nie lada problemy.

Jak nie dopuścić do licytacji nieruchomości?

Jedyne wyjście jakie masz to spłata długu, który jest powodem tejże licytacji. Warto czasem pożyczyć pieniądze np. od kogoś z rodziny. Nie radzę tutaj pożyczać pieniędzy od firm pożyczkowych, ponieważ jak się domyślam, kwota długu jest nie mała, a więc opłaty i odsetki od takiej pożyczki pozabankowej nie będą małe.

Trzymam za Ciebie kciuki i mocno namawiam do wyprostowania swoich finansowych spraw, jeśli nie wiesz od czego zacząć to polecam Ci ebook Jak Wyjść z Długów – 12 kroków do wolności. Ebook ten napisała była dłużniczka, która poradziła sobie ze swoimi długami, jesteś ciekaw jak to zrobiła? wszystkiego dowiesz się z ebooka! Gorąco polecam!

Koniecznie przeczytaj również te wpisy:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...


2 komentarzy

 1. Jan

  Posiadam 1/6 własności na nieruchomości. Na hipotekę wpisał się ZUS za długi na 70 tys. Wartość nieruchomości to 250 tys. Jest kupiec na powyższą nieruchomość. Przy jakiej kwocie ZUS zwolni hipotekę, przy 70 czy może 1/6 z 250 tys zł?

  • Janina Gołębiecka

   Janina Gołębiecka

   Dla wierzyciela liczy się spłata dług, a więc jeśli Twoje długi wynoszą 70 tys zł, i jest kupiec na tę nieruchomość, to być może udałoby się przeprowadzić transakcję w porozumieniu z ZUS-em. Czyli kupiec nieruchomości wpłaca do ZUS te 70 tys zł jako spłatę Twojego długu, resztę pieniędzy otrzymują współwłaścicielem. ZUS po otrzymaniu 70 tys zł zwalnia hipotekę i nieruchomość trafia do nowego właściciela.

NAPISZ KOMENTARZ